Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mondja már meg nekem valaki,...

Mondja már meg nekem valaki, hogy mi értelme van már az NST-nél fogadott szülésznőhöz járni?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, én is magánorvos párti vagyok. Volt fogadott orvosom, lehet szülésznőt is fogadtam volna a szüléshez, ha nem tudom, hogy csak császárral szülhetek. Nyilván minden vizsgálatra és ultrahangra a saját orvosomhoz mentem. Az NST viszont úgy történt, hogy bementem, ott volt, aki éppen dolgozott akkor (szerintem nem is szülésznő, bár nem tudom) és a kinyomtatott papírt megmutattam az orvosomnak.

Szóval nem értem miért jó, ha ezért is fizet valakinek az ember. Végülis csak ráteszi a tappancsot a hasamra, meg leveszi egy kicsit később.


2013. ápr. 9. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk azért volt jó, mert nem kellett végigülni a folyosón a sort, akkor mentem, amikor előre megbeszéltük. Volt, hogy délelőtt, volt, hogy késő délután. De azért nem kellett külön fizetni neki, a szülésért kapott pénzt, abban ez is benne volt.
2013. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a fogadott szülésznődet nem ismerted korábban, akkor az a néhány NST pont jó alkalom arra, hogy közben ott ül veled, és beszélgettek a szülésről és a Téged érdeklő kérdésekről, ez különösen első szülés előtt lehet hasznos.

Nekem segített, mondott praktikákat, hogy hogyan vészelhető könnyebben a terhesség vége, amelyik gyerekem faros volt, ott elmondott mindent a faros szülésről, hogy mikor van császár stb.

(Mondjuk nekem rokonom a szülésznőm, így tőlem nem fogadott el soha semmit, de más kismamáival is ugyanolyan "jól bánt", ezt tudom!)

2013. ápr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nálunk ismeretlenül sem kellett várni. Percre pontos időpontot kaptunk és nem is nagyon volt csúszás. Az időpontot is kiválaszthattam.

Az meg oké, hogy benne van az árban, de nyilván minél több szolgáltatás van benne, annál többe kerül. Mindenesetre köszönöm a választ.

2013. ápr. 9. 14:22
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, akkor tehát az NST alkalmával gyakorlatilag szülésfelkészítést tartott. Ez egy logikus magyarázat. (mint ahogy az is, ha valakit ezáltal előrevesznek, vagy olyan időpontban mehet, amikor más nem)
2013. ápr. 9. 14:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, épp hogy nem szülésfelkészítést tart, hanem személyesen megismer (amúgy szerintem aki szülésznőt fogad, az van annyira tájékozott, hogy elméletben tudja a szülés menetét, bár lehet hogy nincs igazam). Lélektanilag számomra nagyon fontos volt, hogy olyan valaki legyen mellettem, aki ismer, akiben megbízom, és nem szüléskor látom először. nekem a 2. és 3. szülésemnél már nem volt saját dokim, csak a szülésznőm, mondtam is, hogy "nélküle nem szülök"! :o)

Természetesen a férjem is ott volt mindannyiszor és szuper segítség volt, de szakmai szempontból rá nem lehet támaszkodni, ezért nekem fontos volt a szülésznő, akit ismertem, szerettem, megbíztam benne. Komplikáció mentes esetben az orvos ugyanis csak a vég felé érkezik meg (legyen az saját vagy ügyeletes), én így éreztem magam biztonságban.

Egy olyan szülésem volt, amikor a szülésznőm később ért be nálam, nagyon nehéz percek voltak, míg megérkezett, mert az ügyeletes szülésznő le se khmt. Rákötött egy CTG-re és ott hagyott egyedül...

2013. ápr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
második voltam :o)
2013. ápr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezért nincs értelme. Viszont ha már fogadsz szülésznőt, akkor miért ne hozzá mennél NST-re? Ezért nem kell fizetni és addig is "szokjátok" egymást, nem kell külön időpontot megbeszélni az információcserére.
2013. ápr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én bármikor mehettem hozzá vizsgálatra így, akár hétvégén vagy este is. Sosem kellett várnom és pill-pakk kerített egy orvost mindig aki aláírta a papíromat. Előtte sajnos volt olyan hogy 30-ad magammal vártam, hogy sorrakerüljek a meleg, levegőtlen váróban és nem jutottam be, mert a dokinak el kellett mennie és mivel nem volt aki aláírja a papírokat, szépen hazaküldtek több órás várakozás után.
2013. ápr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!