Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvosom ki akar írni...

Az orvosom ki akar írni táppénzre, most 20 hetes terhes vagyok, de egyedüli munkaerő vagyok, és a munkaadóm nem talált senkit helyettem, akit betaníthatnék. Ilyen esetben mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hallgassak az orvosra, és ne foglalkozzak azzal, hogy mi lesz a munkahelyemen?
2013. okt. 7. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
a babád vagy a munkahelyed a fontosabb? A kérdés egyszerű, a választ magadnak kell meghoznod. Ha a munkahelyed és a babáddal történik valami, akkor a lelkiismereteddel is neked kell szembe nézned. Kívánom, hogy ne így legyen!
2013. okt. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sokkal célravezetőbb lenne az orvossal megbeszélned a helyzetedet. Ha megbeszélitek, neked mi a munkád, szerinte mi az ok, ami miatt ki akar írni, talán könnyebb lesz eldöntened, melyiket válaszd.
2013. okt. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Hát ez igazán nem a te problémád. A gyerek az első.

Te a kihasználható típusba tartozol úgy látom. és most éppen ki akarnak használni.

2013. okt. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy azért akar-e kiírni a doki, mert valami miatt veszélyesnek tartja, hogy dolgozol, vagy azért mert ez a szokása. Te bírsz még, szeretnél-e még dolgozni? Az a tapasztalatom, hogy vannak olyan dokik, aki mindenkit ki akarnak írni. 27 hetes vagyok, eddig már két doki is furán nézett rám, hogy még dolgozok, egyik meg mondta, hogy nyugodtan dolgozhatok végig, ha jól érzem magam. De ha tényleg oka van a táppénznek, akkor nem tudsz mit tenni, a munkáltatód kénytelen lesz megoldani.
2013. okt. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ miért akar kiirni a doki.


Nekem a háziorvosnak 20.héttől az volt a mániája,hogy menjek táppénzre,pedig semmi bajom nem volt.Csupán az ő elgondolása,hogy terhes nőnek otthon a helye.Akkor is ha szereti a munkáját,és amint kiderült a terhesség,olyan könnyitett munká, volt,amiről csak álmodni lehet.(felpolcolt láb,annyi séta amennyi jólesik,és kötetlen munkaidő). 38 hétig dolgoztam is.

2013. okt. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek, tisztázni kell, hogy miért akar kiírni. Rám is ferdén néznek, hogy 33 hetesen még 3 hétig dolgozni akarok, de pont nem érdekel, nekem még jót is tesz a napi elfoglaltság. Szerintem döntsd el Te: ha maradnál otthon és a doki is kiírna, akkor le van ejtve a munkahely, de ha dolgoznál, akkor beszéld meg a dokival, hogy vállaható-e.
2013. okt. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
en osszetennem a ket kezem ha itt is ilyen orvosok lennenek. Kulfoldon elek es itt nem divat kiirni a kismamakat igy a legtobbunk utolsokig huzza. Hozzaallas terhesseg nem betegseg. Ugy kell konyorogni h nem vagyok jol irjon mar ki. Igen lehet dolgozni ha jol vagy, csak az utolso hetekben mar igazan nyug az egesz. En a babat tartanam elsonek, nem a munkahelyem. Lehet h bealdozol most, az is lehet h nem lesz ettol meg baj, de szerinted a munkaltato ezt becsulni fogja amikor a gyed lejarta utan vissza szeretnel menni dolgozni. En meg keves ilyen munkaltatoval talalkoztam, mindMo-n mind itt kulfoldon aki becsulne a szorgos munkavallaloit. Altalaban mindig a hulye meg a lustaknak kedveznek...
2013. okt. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is pontosan ugyanígy voltam, mint te. Egyedüli munkaerő voltam, azt hittem, pótolhatatlan, még szabi alatt is dolgoztam otthon, meg folyton csörgött a telefonom, a főnök életképtelen volt nélkülem. Ez így ment tíz évig. A férjem sokszor haragudott is, hogy így kihasználnak, és még csak meg se fizetik, minimálbért kaptam, nem csak papíron, hanem a valóságban is. Többször mondta, hogy majd meglátom, egy "köszönöm"-öt se fogok kapni a végén. Neki lett igaza... Terhes lettem, szóltam, hogy keressenek helyettem valakit. Egy novemberi napra voltam kiírva szülni, úgy volt, hogy októbertől felvesznek valaki mást, én betanítom abban a hónapban, majd szabira megyek szülésig. Így totál végig dolgoztam a nyarat, fitt voltam, energikus, de kissé stresszes is a pihenés hiányától. A doki többször felajánlotta a táppénzt, én meg visszautasítottam. Aztán derült égből villámcsapás, szeptember közepén megindult a szülés, a koraszülött intenzíven kötöttünk ki. A főnököm meg (telefonon) megkérdezte, mikor megyek be, hiszen az új lány csak októbertől jön, meg be is kellene tanítani. Na, itt elszakadt a cérna, és közöltem: nem, oldják meg! Mit képzelnek? Érdekes, egy hét alatt megoldották. Mélységesen megbántam, hogy akkor így cselekedtem, sokáig lelkiismeret furdalásom volt, amiért koraszülött lett a gyerekem. Szerencsére egészséges. Gondolkodj el ezen!
2013. okt. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Utolsó! Ez elég kemény. Örülök, hogy jól vagytok. Ezért mondom, hogy a kímélet igenis kell. De ha ideális munkahelye van az embernek, akkor ebben segítenek. Neked ennek az ellenkezője volt, remélem a Kérdezőnek nem. :-(
2013. okt. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem is attól függ, mi a munkád! Én is egyedül dolgoztam egy üzleteben (csavar-csapágy), de én a 33. hétig simán bírtam.

Meg hát azért nem mindegy,hogy rendes fizut kap az ember vagy táppénzt!

2013. okt. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!