Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki beadatja magának a H1N1-el...

Aki beadatja magának a H1N1-elleni vakcinát biztos, hogy védve van a vírussal szemben? 20 hetes kismama vagyok és van egy 3 éves kisfiam aki közösségbe jár.

Figyelt kérdés
Több választ is elolvastam már, de konkrét érveket nem láttam. Arra lennék kíváncsi, hogy aki beadatta magának érzett e utána valamit? És miért döntött úgy, hogy mégis kéri? Nekem az egyik ismerősöm a gyerekosztályon dolgozik és egyszerre vette fel a sima influenza ellenivel az oltást. 3 nap múlva olyan beteg lett, hogy alig látott. Úgy döntöttem a kisfiamnak kérem, hogy haza ne hozza az oviból, neki már mindene ki van fejlődve. De ez a kis magzat? Vele vajon mi lesz? Kételyek, kételyek....
2009. nov. 9. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ebben semmi sem biztos. Én terhesen nem hiszem, hogy beadatnám magamnak. Nagyon sok vita volt, hogy vajon terhesek megkaphatják-e.Ez az oltóanyag teljes vírust tartalmaz.Mindjárt küldök egy linket.

Én nem adatom be senkinek a családomból. Sok C-vit, sok kézmosás, és nem kell zsúfolt helyre járni. / bevásárlóközpontok, stb/

Ezt csak felfújják. Az influenzában is többen meghalnak, mint a H1N1-ben. Csak arról nem beszélnek.

2009. nov. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Sebő Zsuzsanna gyermekorvos a H1N1-oltásról - "Miért ellenzem?"


- Nem ismerjük az összetételét, miközben néhány nap múlva el kellene kezdeni a vakcinációt!

- Az már biztosan tudható, hogy teljes sejtes vírust tartalmazó oltóanyagról van szó. Teljes sejtes vírust tartalmazó vakcina alkalmazása csecsemőkorú, ill. 3 éves kor alatti gyermekeknél való alkalmazása eddig tilos volt, mi több, műhibának számított; most pedig hírtelen 6 hónapos kor lett az ajánlott! Továbbmegyek: teljes sejtes vírust tartalmazó oltóanyagot az Európai Unió országaiban sem használnak.

Talán Afrika egyes banánköztársaságaiban még használható... és nekünk is jó lesz ez, persze!

- Az oltóanyag kipróbálása mindössze negyven (40!) 3-18 éves gyermeken történt, és sem a hatékonyságról, sem a hosszú távú mellékhatásokról nincsenek információink.

- Az egyre szaporodó gyermekkori autóimmun betegségek, gyulladásos bélbetegségek, és az oltások kapcsolatáról nincsenek érdemi információink.

- A napi hírek állítása, miszerint már járványos szinten van a megbetegedések száma - hamis.

- Eddig teljes sejtes vakcinával tilos volt oltani a terhes nőket, ezért nincsenek ilyen tárgyú vizsgálatok. Ennek ellenére most az első körben oltandók közé sorolták őket. Milyen magzati károsodások várhatók a későbbiekben? Vagy az összefüggést úgysem lehet majdan kimutatni?

- Az oltás mögött komoly anyagi érdekek húzódnak. (S hozzátehetjük: egy esetleges populációgyengítés... jól illik azon folyamatokba, mely hazánkban az indirekt népirtás koncepcióját erősítik)!!

2009. nov. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Nem. A vírus mutálódhat, új változatai alakulhatnak ki (sőt, úgy tudom, már vannak is különböző változatai), amik ellen egyáltalán nem biztos, hogy véd az oltás.

Sajnos cédőoltásoknál - mivel elölt vírust juttatnak a szervezetedbe - előfordulhat, hogy a szervezet ugyanúgy reagál, mint egy normál fertőzésnél. Elvégre ott van a szervezetben az a vírus, a szervezet mozgósítja ellene az immunrendszert. Na meg ezalatt az idő alatt a szervezet kcisit legyengül (ezért kell az oltásokat egészségesen beadni, ezért nem lehet betegnek), és ezalatt könnyebb más fertőzést elkapni.

2009. nov. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Talán nem kéne hogy kisérleti egerek legyünk.

Ja, a második válasz a "link". Szóval bemásoltam.

Sztem csak egyszerűen vigyázz magatokra!

2009. nov. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adatom be ezt sem,ahogy az előző években sem adattam be egyik influenza oltást sem.Kisgyereknek meg különösen nem adatnám be.Hiába mondják,hogy nem lesz mellékhatása,de nagyon rövid ideig próbálták ki,és a későbbi hatásokat nem is tudták tesztelni.Azóta nem bízom az ilyen állításokban,amióta 50 évvel ezelőtt kiderült a Contergan ügy.Akkor is azt mondták,hogy biztonságos,mégis nagyon sok gyerek született kéz és láb nélkül a gyógyszert szedő anyukáknak.

A mások ok:ha az oltás megvéd a H1N1 ellen,de a többi influenzától nem.Azt is éppúgy elkaphatom,és feleslegesen adattam be magamnak a bacilusokat.( Még ha állítólag legyöngítettek is.) Inkább eszem sok C-vitamint,fokhagymát,iszom a mézes teát.Nálam ez bevált,mert nem is emlékszem már rá.hogy mikor voltam influenzás.

Természetesen a döntés a tiéd.

2009. nov. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
72%
Még annyit tennék hozzá: gyakori szellőztetés, fokozott kézmosás, na meg kicsivel több c-vitamin nagyon sokat segít a védekezésben. Reggel-este citromos tea valódi, facsart citrommal, már ez is jelentősen csökkenti a betegség kialakulását.
2009. nov. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Maga a virus nem artalmas a magzatra, hiszen olyan mint a tobbi influenza virus. A gond a kismama immunrendszerevel es nem eleg a C vitamin sem mas viammin mivel, az immunrendszere a kismamanak nem azert gyengul le mert a baba elveszi a vitamint vagy nincs eleg vitamin hanem automatikusan amikor teherbe esunk az immunrendszerunk legyengiti magat mert maskent nem tudnank kihordani a babat. Ha mukodne a teljes immunrendszerunk akkor a baba egy idegen szovet lenne (mint pl egy beultetett szerv) amit a szervezet automatikusan kilokne, nem turne el az uj szovetet az uj teljesen kulonallo genetikai allomanyt. Ezert az immunrendszer amikor megfogan a baba legyengul automatikusan es a 9 honap alatt igy is marad, hogy megtartsa a magzatot. Utanna visszater a rendes kerekvagasba. Gondolom hallottatok arrol a meddosegrol amikor a no immunrendszere olyan eros, hogy mestersegesen kell legyengiteni, hogy ki tudja hordani a babat. A H1N1 meg pont azokra veszeljes akiknek gyenge az immunrendszeruk. Sajnos nagyon gyengek vagyunk es nem csak ez a virus ellen hanem egyeb betegsegek ellen is ebbe a 9 honapba. Es mivel az immunrendszerunk nem mukodik teljesen igy attol tartanak, hogy a virus atmehet szovodmenyekbe, tudogyuladasba es akkor megtortent a baj. Sajnos en sem tudom mit tegyek, meg nem oltattam be magam, gondolkozom, felek ahogy szinte mindenki ezen az oldalon. :( de egyre jobban hajlok arra az oldalra, hogy beadatom a fent emlitettek miatt. Egyebkent a C vitamin, fokhagyma tenleg hatasos mert erositi az immunrendszert, annak akinek van mit, akinek mukodik a teljes immunrendszere, es igenis lehet igy vigyazni, nagyon sokat szamit. De nekunk kismamaknak nincs teljes immunrendszerunk, ez a baj. Ami mukodik nem eleg.:(
2009. nov. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 26 hetes és már beadattam magamnak, sőt, az egész család is beadatta. Sajnos ha ők meg is kapják, attól még lazán hazahozhatnak valamit.

Emellett persze eszek sok c-vitamint, gyümölcsöt, aloe verát, fokhagymát és hasonlókat, sőt hordok szájmaszkot is, biztos ami biztos alapon.

Egyébként nekem a háziorvosom alig akarta beadni, 2x kellett hozzá visszamennem a végén nőgyógyász-engedéllyel!

2009. nov. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha nektek nem elég, amit orvos mond,mint a 2 válaszoló írta pontokba szedve, akkor erre nem tudok mit mondani. Nincs tesztelve!!!! A 3 év tesztidő fél év alatt lett megoldva. Érdekes....
2009. nov. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem oltatók: vita van a kötelező gyerekoltások körül is, azt sem kap majd a babátok?
2009. nov. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!