Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Zárt méhszáj, viszont megrövid...

Zárt méhszáj, viszont megrövidült méhnyak. Mit tehetek, hogy ne legyen baj?

Figyelt kérdés

A doki elmondása szerint a méhszájam teljesen zárt, de a méhnyak eléggé meg van rövidülve. Sajnos a Magne B6-ot nem szedtem rendesen, mondta, hogy szedni kell rendszeresen, mert ha kinyílik a méhszáj, akkor be kell feküdnöm a kórházba.

Nem szeretném, ha baj történne, a szülés még messze van, ma töltöttem a 32. hetet.

Szedem a magnéziumot, addig rendben. Azon túl kell valamire figyelni? Vagy tudok valamit tenni, hogy legalább még egy ideig bent maradjon a baba? Mennyi az a hét, amikor ha megszületne, már jó eséllyel életben maradhatna és nem lenne beteg?


2013. okt. 7. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 34. héttől 1000-es a méhszáj, tehát meg van rövidülve, de zárt, 37. héten még ugyanez volt a helyzet, semmit nem nyíltam. Nekem azt mondta a doki, hogy pihenjek sokat, ezt meg is tettem. Most meg már alig várom, hogy jöjjön a baba :)

37+6hkm

2013. okt. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A sok pihenés folyamatos fekvést jelent? Mert még néhány dolgot be kell szereznünk a picinek. A ruháit is most kezdtem el kimosogatni, vasalás még hátra. Próbálok minél több embert mozgósítani, hogy segítsen, de sajnos dolgom még rengeteg. De nyilván azt sem szeretném, ha baja lenne a babának. :(
2013. okt. 7. 22:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 29. héten állapították meg ugyanezt. Nem feküdtem ugyan, nem is mondták, hogy feküdni kéne, de kíméletes életmódot folytattam. Hiába vigyáztam magamra, a 33. héten szültem. :( Szülés előtti napon, egy rutinvizsgálatnál kiderült, hogy nyitva a méhszáj, semmit se éreztem.
2013. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, aki a 33. héten szült. Amikor megindult a szülés, elkezdték adagolni a tüdőérlelő gyógyszert, meg azt, ami visszatartja a szülést 3 napig. A 3 napból 12 óra lett, de így is minden jól alakult. A babám rendben volt, nem volt beteg, egyedül a születési súlya volt picit alacsonyabb, mint az időre születetteké. 2 kg fölött volt akkor, így ezzel se volt akkora nagy baj. Ami esetleg gond lehetett, hogy a hőháztartása nem volt még rendben, így indokolt volt pár nap inkubátoros megfigyelés. Akkor azt mondták, hogy a 33-34. héten született gyermekek életesélyei tökéletesen megegyeznek az időre született gyerekekével.
2013. okt. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

mi az eléggé megrövidülve?22hetesen c2000-et írt a doki a könyvembe,én meg néztem bután,h most akkor gáz van?Az volt a válasz,hogy dehogyis,minden a legnagyobb rendben a méhszáj zárt,éljem tovább az életem,ahogy eddig..Egy szóval nem mondta,h pihenjek vagy ilyesmi..

Szóval szerintem annyira azért ne aggódj,ha fáradtnak érzed magad pihenj,ne erőltesd túl magad és ennyi

2013. okt. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33 hetesen lett 2100 es meg nem alltam sehogy, 32. heten kezdtuk a keszulest nullarol, addig dolgoztam. 3x2 magneziumot es ovatossagot javasolt a doki, mondta, h csinalhatom a keszulest, de komotosan, 1-1,5 orankent pihenjek le, ne az legyen, h reggeltol estig takaritok... Minden nap guriztem 3 hetig, de napkozben meg-megaltam, ha ereztem, h sok. 36. hetre 1111 lett a mehszaj. Abba hagytam a magneziumot. A doki 10 napot josolt meg nekem. Ez egy hete volt, meg egyben vagyok. Ma 8-kor kezdtem takaritani, 13 oraig csinaltam (megallas nelkul!), akkor ebedeltem, 14 orakor lepihentem, 17 orakor folytattam, 19 orakor alltam meg vacsorazni, kb fel ora mulva folytattam. Fel oraja hagytam abba, de ebben a pillanatban jart le a mosogep, megyek, kiteregetek...
2013. okt. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mennyire van megrövidülve? Nekem C2100 [2 cm-re rövidülve és a külső nyitott) volt a 24. héten. Magnézium+sok fekvés volt a 37. hétig. Utána lehetett bármit csinálni. Sokat keményedtem, azt hittem rögvest meg is szülök, de semmi. A 39. héttől már tényleg nem kíméltem magam, hosszas séták, házimunka, miegymás. Másfél héttel hordtam túl... A másik kettőt már eleve kissé nyitott külsővel kezdtem és a 15. héten már meg is volt rövidülve eléggé. Őket is túlhordtam. Ezt most csak bátorításképp írtam, hogy nem feltétlenül lesz baj.


A Magne B6-ban kevés magnézium van, csak 48 mg. A magnézium citrici-ben 500 mg magnézium-citrát van tablettánként, én ezt szedtem. De a Béres Magne B6-ban is 250mg van. Beszéld meg az orvosoddal, hogy szedheted-e ezeket. Ha nem mondták, hogy folyamatos fekvés kell, akkor valószínűleg a kíméletes életmód elég. De kérdezz rá. Nekem annó azt mondták, hogy a rövidülés még nem annyira gáz, igazából a nyílás a fő gond. De a rövidülés egy jel, hogy visszább kell venni.


Szurkolok neked!

2013. okt. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33 hetesen C2000 volt, nem volt semmi extra kimeles 39+0-n 3600g es 57 cm-rel makk egeszsegesen jott a babam...
2013. okt. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!