Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósan szabad termálvízben...

Várandósan szabad termálvízben fürdeni (32fokos)?

Figyelt kérdés

terhesség legelején vagyok.

köszi!



2013. okt. 8. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem! Mg az otthoni kádban való fürdés helyett is a zuhany az ajánlott. A termálvíz nem csak fertőzés forrás lehet, de a meleg méhösszehúzódást okozhat, és akár el is vetélhetsz.
2013. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Saját tapasztalatom, hogy NEM!

1,5 évvel ezelőtt nem tudtam róla, hogy terhes vagyok, a vízben begörcsöltem. Spontán vetélés volt.

2013. okt. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

most olvasom, 32 fokos élménymedencének írják, nem termál.

akkor csak úszásra vajon alkalmas várandósan?

2013. okt. 8. 15:07
 4/13 A kérdező kommentje:

Jézusom!

most láttam a válaszokat.

Köszönöm hogy írtad, akkor termlészetesen kihagyom.

2013. okt. 8. 15:08
 5/13 A kérdező kommentje:
épp úgy jártam, hogy már le van foglalva a szállásunk, és most tudtam meg hogy babánk lesz... akkor csak férjem fog wellnessezni...
2013. okt. 8. 15:09
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kihagynám. A fertőzés veszélye is fennállhat. Terhesség elején egy gomás fertőzés az ilyen nyilvános fürdők miatt senkinek sem jó.

Nekem egyik babánál sem ajánlotta a doki, mikor rákérdeztem.

2013. okt. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%
Nyugodtan,én végig wellneseltem a terhességem a doki tudtával.Ha egy gyerek ennyitől elmegy,az talán jobb is.
2013. okt. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom az 1. miért kellett lepontozni. Teljesen igaza van. Terhesen nem kell kockáztatni, hogy elkapsz valamilyen gombás, vagy bakteriális fertőzést. A melegebb víz vérbőséget okoz, el is vetélhetsz, vagy a terhesség vége felé koraszülést okozhat. Ha a koraszülött baba meg születésnél még be is nyal egy kis gombát, akkor az az életébe is kerülhet!
2013. okt. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Semmikepp sem!


Kolleganom elment elmenyfurdobe, beleult a termal vizbe, majd fel ora mulva elkezdett verezni, majd a korhazban kiderult hogy 6 hetes terhes volt, ugye o meg nem tudott rola. A baba nem maradt meg.

Ettol fuggetlenul nekem meg a kadban furdest sem ajanlotta az orvos, nemhogy a forro vizes furdot.

2013. okt. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én voltam terhesség elején többször is. Nekem azt mondta a dokim,ha az ember figyel a teste figyelmeztetéseire(túl meleg,túl hideg),akkor nem lehet gond!Arról meg nem is beszélve,hogy ha életképes a babád,ilyentől nm fog elmenni... Termálba(melegvíz,nem gyógyvíz!!!)nyugodtan,viszont gyógyvízbe semmiképpen ne menj!
2013. okt. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!