Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már 2. -szor talált az orvos...

Már 2. -szor talált az orvos fehérjét a vizeletemben, a védőnők még sosem.29 hetes terhes vagyok. Lehet a fehérje jelenléte a vérnyomás következménye? Mi a teendő most?

Figyelt kérdés
Állítólag magas a vérnyomásom, de inkább ingadozónak nevezném. Egy-egy kiugró érték volt (158/134,178/83) az elmúlt 4 hónapban. Rendszeresen mérem, az átlag 130-140 között van, vagy alacsonyabb. A pulzusom viszont a legjobb esetben is 80, de volt már 124 is. Amúgy minden oké, panaszmentes vagyok, az eredményeim (uh, vér) eddig mind jók.
2008. júl. 5. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
A magas vérnyomás (140/90 Hgmm-t már annak számítanak) és a fehérje jelenléte egy lehetséges terhességi rángógörcs (preeclampsia) előjele lehet. Pontosabban fogalmazva az is így kezdődik. Biztosan a doki is elmondja, mi ilyenkor a teendő. Mindenesetre figyeld magad, és ha elkezdesz bevizesedni (ödémásodni), azonnal menj orvoshoz. A pulzus itt nem lényeges. Egyelőre ne izgulj, de amit az orvos mond, azt tartsd be!
2008. júl. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Odafigyelnék a só és fűszerre. Ezek emelhetik a vérnyomást. Mit mondott a Belgyógyász orvos???? FONTOS.

Fehérje akkor is lehet a vizeletben, ha nem "KÖZÉPSUGÁR VIZELET"-et vizsgáltak. Más esetben hüvelyváladék kerülhet bele, amit a reagensek kimutatnak. Erzsók próbált segíteni.

2008. júl. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! A doki is azt mondta, hogy lehet hüvelyváladék is. Hétfőn újra kell mennem vizeletvizsgálatra, ha akkor is lesz fehérje, be kell mennem a kórházba. A sót és a fűszerek visszafogását is javasolták, azt is megpróbálom betartani.
2008. júl. 5. 19:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, ne haragudj, hogy megijesztelek, de beton, hogy toxémiád van, kérlek, figyelj nagyon oda, mert problémákat okozhat. Terhesen már a 140-es vérnyomás is magasnak számít, a 178-as pedig veszélyesen magas. Ezt nem azért írom, hogy felhúzd magad, de nem értem, hogy miért nem vagy még a kórházban. A fehérje nem jelenik meg állandóan a vizeletben, ez tévhit, tehát ha már néha van az is figyelmeztető jel. Pihenj sokat, hétfőn pedig menj dokihoz, mert ez nem játék.
2008. júl. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Szia én hét éve szűltem,nekem akkor már a 19-dik hétben volt olyan magass a vérnyomásom mint most neked a vizeletem meg tele volt fehérjével és tiszta víz voltam,ráadásul még cukros is lettem,meg méhen belüli retardácio is volt.De úgy látom neked szerencsére nincsennek ilyen gondjaid,és irod hogy minden eredményed rendben van,ez nagyon jó,nekem nem vólt semmi sem rendben,és mégsem lettem toxémiás,igaz nekem a 29-dik hétben már be kellet feküdni és csak a kislányommal eggyüt jöhettem haza,pihenj sokat és minden oké lessz,szerintem nem nagyon van már olyan terhesség ami probléma mentes.Ja és a kiscsajszim egészségesen született,császárral szültem de a lényeg hogy nem volt semmi baj.
2008. júl. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A terhességi toxamiára nagyon oda kell figyelni, de ha tudtok róla, akkor kivállóan kezelhető a dolog!A lényege, hogy mérni kell a fehérjét a vizeletben, hogy egy max. koncentrációt ne lépjen át, mert akkopr esetleg beavatkozást tesz szükségessé (császár), de fontosabb tudtommal a vérnyomás. Az nagyon jó, ha 140 fölé nem megy, max. néha néha egy kiugró, de ez pl. lehet fronttól is vagy ilyesmi. Plusz a vzenyő, nézd, hogy nem nő-e meg hirtelen a súlyod. pl. 3-5 kg/pár nap, mert az is jelzi, hogy a fehérje ürülése rosszabbodott esetleg.

Szóval nyugi, csak oda kell figyelni és nem lesz semmi baj!!!!!!

Boldog, nyugodt babavárást!

39 hetes mami

2008. júl. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi, hogy írtok! Kicsit meg is nyugodtam, bár azért izgulok nagyon...Vizenyősödés nincs, és súlygyarapodás sem, eddig mindössze 4 kg-t híztam. Remélem, hogy tényleg nincs semmi komoly!
2008. júl. 6. 09:40
 8/8 anonim válasza:

36 hetes kismama vagyok .

Sajnos nekem is voltak a vizelettem bajok ,rendszeresen csinaltattam a teszteket es volt egy parszor ,hogy 2pozitiv es saprofita volt ,gyogyuszert irt amit 5 napig szedhettem ,hejre is jott minimalis maradt ,szinte minden nonek van ennyi .

Ra egy honapra ujra csinaltattam es ,akkor rosszabb is volt amire màr a doktornom be akart fektettni a korhazba pàr napra de aztan irt gyogyszert,antibiotikumot es kupot amitol hejre jott .

Jovo heten csinaltattok ujra vizelet mintàt.

Amugy a vernyomasom rendben van de a szivem nagyon sokszor eléri nyugodt allapotban is a 120-at .

Könyü baba varast minden kismaminak.

2008. szept. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!