Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mernétek még vállalni...

Ti mernétek még vállalni gyermeket ha már egy autista gyermeketek született?

Figyelt kérdés
Férjem szeretne egy 5. babát és én is, lényegében jó helyre kerülne, csak félünk, hogy autista lenne! :( Négy gyermekünk van, a másodszülött kislányunk autista, az első és a harmad szülött kislány nagyon okos értelmes, és a negyed szülött kisfiú is okos értelmes figyelmes gyermek. A családunkba senkinél nem áll fent autizmus, és a férjem családjában sem.

2013. okt. 10. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én már biztos nem kockáztatnék, örülnék a "meglévő "gyermekeimnek.
2013. okt. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A ti helyzetetekben, az autista kislány után született két egészséges gyereketek. Úgyhogy ti is mertetek. Ha csak emiatt gondolkodsz az 5. gyerköcben, akkor én mernék.
2013. okt. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nektek kell mérlegelni a helyzetet. Ha én a helyetekben lennék és be tudnám vállalni anyagilag és lelkileg is a beteg gyereket, akkor nem lenne kérdéses, hogy újra terhes lennék. Minden attól függ, hogy ti anyagilag és lelkileg hogy álltok :-)
2013. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem sok múlik azon is, hogy mennyi idősek a jelenlegi gyerekek.

Az autizmussal kapcsolatban ugye jól tudom, hogy a tudomány mai állása szerint nem sikerült egyértelműen a kiváltó okokat meghatározni, illetve a genetikai vonal (öröklődés általi) sem látszik bizonyítottnak?

Így a racionális válaszom az lenne, hogy persze, az 5.-nek semmivel nem lenne nagyobb esélye a betegségre, mint ha nekem lenne egy következő terhességem.


A gyakorlat azonban sokkal több ennél.

Az autista gyermeked betegsége mennyire komoly? Milyen "súlyos"? Mennyiben akadályozott ő jelenleg és későbbi felnőtt élete során az önálló életben, tanulásban, önfenntartásban? Hiszen ennek a betegségnek is vannak "fokozatai"- a spektruma széles.

Lehetséges, hogy a kislány egész életében a ti felügyeletetekre, esetleg anyagi támogatásotokra vagy ápolásotokra fog szorulni- ezt azért ne felejtsd el!


mennyi idősek vagytok ti?

Van még időtök egy kicsit megrágni ezt a témát?

Ha igen, akkor én azért még várnék, főleg, ha a kisebb gyerekek is épp csak ovisak és még nagyon igénylik az anyai kötődést, a sok fizikai kontaktust is.


Azért gratulálok nektek, hogy ha 4 gyereket tudtok anyagi biztonságban és jólétben nevelni, tudtok gondoskodni a jövőjükről és még mindig van elegendő szeretet, idő és anyagiak is arra, hogy egy újabb gyermeket tudjatok felelősen felnevelni.

Ritka az ilyen.

2013. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én beválalnám 5. babát is. Gratulálok 4 babát beválaltátok! Autista nem csak örökölhető,hanem kivédhetetlen
2013. okt. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!