Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon aggódnom kellene, a 12...

Nagyon aggódnom kellene, a 12 heti uh rendben, de a kombinált teszt eredményem rossz lett kockázat 1:228-hoz, béta hcg magas 5,6 MoM?

Figyelt kérdés
Lombikos kismama vagyok, 5 hosszú év után sikerült, elsőre teherbe esnem. A klinikai 12. heti uh-on minden rendben volt, de mivel ennyit vártunk rá, elmentünk egy magán nagyon jó genetikushoz. Az uh-on igaz más eredményeket látott 5 nap elteltével, de mégis mindent rendben talált, látta az orrcsontot, de azt mondta, hogy a baba nagyságához képest kicsit nagyobb orrcsontra számított, ezért vett vért kombinált tesztre, ekkor az uh alapján számított kockázat 1:1623-hoz volt, 28 éves vagyok. Megjött a teszt eredménye és az uh-al együtt a kockázat nőtt, 1:228-hoz a béta hcg lett magasabb. Saját dokim, szabin van, majd csak egy hét múlva lesz nem tudom elérni. A genetikus magzatvízvételt javasolt.... Teljes káosz és kétségbeesés van bennem. Azt kérdezte a genetikus, hogy szedtem-e valamilyen gyógyszert, én meg mondtam hogy mindent úgy ahogy a kaáliba előírták és amit a saját dokim is megerősített. Kérdezte utrogestan? Mondom persze, mert a lelkemre kötötték, hogy kell a lombikosoknál, hisz ha egyet is kihagyok, fennállhat a vetélés veszélye, erre ő hát lehet azt nem kellett volna.... Többet nem mondott, lehet az utrogestan emelte meg a béta-hcg-t? Nyugtassatok meg kérlek, mert merörűlök.... Pozitív hozzászólásokat szeretnék, mert a negatívak csak még jobban megijesztenek. Köszönöm egy kétségbeesett 15 hetes kismama.
2013. okt. 15. 09:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
De jó, hogy írtál, mindenképpen írd meg a fejleményeket, olyan jó régebbi kérdések folytatását olvasni. Én biztos nagyon féltem volna a magzatvíz vételtől, de bizonyára ez volt a legjobb megoldás, nagyon örülök, hogy minden rendben volt. Ezek után megérdemled, hogy mostantól teljesen probléma mentes terhességed legyen!
2013. nov. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Sajnos a magzatvíz eredmény alapján bebizonyosodott a down kor, amit az aznapi ultrahang is alátámasztott. Nem fejlődik a baba, és a szívével is van valami illetve vannak kisebb jelek, hogy valóban "beteg". Kedden megyek "megszülni",a 20. héten, így nem merjük vállalni. Aki elítél ez miatt, kérem ne írjon, nincs szükségem az "okoskodásokra" épp elég bajom van így is......
2013. nov. 21. 16:41
 13/15 anonim ***** válasza:

Úristen, nagyon sajnálom.

Erőt és kitartást kívánok.

Erre nincsenek is szavak. :(

2013. nov. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
tiszta szívből sajnálom
2014. jan. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Részemről ez nem elítélendő, ha nem egy okos döntés. Mi is ezt a döntést hoztuk volna meg a te helyedben. Sérült gyermeket vállalni hatalmas felelősség és mondjon bárki bármit sokszor ez az állapot sem a szülőknek, sem a gyermeknek nem jó. Nem vigasztallak mert úgy sincs értelme, de akartam, hogy tud, hogy a világon nagyon nagyon sok olyan ember van aki hozzátok hasonlóan döntött volna. Nem ismerlek, de rengeteg erőt és kitartást küldök nektek, soha de soha ne add fel a reményt, hogy egyszer egy egészséges kisbabátok lesz.
2014. jan. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!