Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? Valaki kérem...

Mit tegyek? Valaki kérem segítsen!

Figyelt kérdés

Második gyermekem várom és még ilyenbe sosem volt részem.41+2 napos terhes vagyok,és már jó pár napja,hogy esténként és hajnalban nagyon erős derék fájásom van.Azonban fájásaim nincsenek.Csütörtökön kell befeküdnöm lehet indítanak,de nem biztos.Én nagyon szeretném ha spontán indulna be,mindent megpróbáltam amit lehetett.Séta,fűszeres étel,szex,sok mozgás...de semmi eredménye nem lett.A pici nagyon jól érzi magát bent.Első gyermekemmel se volt semmi előjele aggódtam is,hisz már megvolt az idő,hogy mikor kell befeküdnöm.De beindult úgy,hogy csak egy napot husztam rá.Sokan azt mondják,hogy a lányok előbb kibújnak mint a fiúk.És most fiút várok,sokat stresszelek,és aggódok,hogy mi lesz.Éjszakákat forgolódok és nem csak azért mert már nehéz hanem mert lelkiekbe magamat okolom.Nem tudom miért nem akar beindulni a szülés.Az első terhességemmel nagyon boldog voltam,nagyon vártam,és sokat tudtam foglalkozni vele.De most,hogy másodszor várok gyermeket a másfél éves gyermekemtől nem jutott annyi időm arra,hogy annyit foglalkozzak a terhességemmel.Eleinte nem is tudtam elfogadni,hogy újra gyermeket várok kellett idő még feldolgozzam,és megszeressem.Sokat okolom magam,de tudom változtatni már nem tudok rajta.De vissza térve már kétségbe vagyok esve,és rettegek,hogy hiába reménykedem de nem fog beindulni.Nehéz is,hisz nem tudom kivel ezt megosztani mert a családom úgy gondolja,hogy a természet majd tudja,hogy mikor jött el az ideje.Csak,hogy én hiába szeretnék várni félek,hogy az orvosok ezt nem értik meg.Már Hétfőn bekellet volna feküdjek,de nem akartam és nem csak azért mert itt hol nyugodtabb vagyok,és mert reménykedve kelek és fekszek le,hogy beindul a szülés hanem azért is mert nem tudom megoldani a kislányom elhelyezését.Senkinek se mondtam még el,de félek,hogy az orvosok ezért nem úgy látnak majd el és nem úgy fognak velem bánni ahogy azt szokták.Nem is tudom mért én vagyok ilyen helyzetben..félek..És már ketyeg az óra,hisz mindjárt ide ér csütörtök..Szerintetek mit tegyek?Valaki már volt hasonló helyzetben?Aki volt az,hogy dolgozta fel?

Már túl szeretnék lenni rajta,és kezemben tartani.És tudni,hogy egészséges.Ettől is félek mert első gyermekemet orvosokhoz hordom,de ez másik téma...



2013. okt. 15. 13:32
1 2
 1/13 gabszem ***** válasza:
A pároddal beszéltél erről? Én mondjuk nem értem hogy mért baj ha nem magától indul be, de hidd el az orvosok tudják mit csinálnak. A babának is jobb ha kinnt van, mert bent már nincs elég helye fejlődni, nőni. A csütörtök még két nap addig még bármi lehet. Fel a fejjel és próbálj inkább pozitívan várakozni, ne szapuld magad, Te nem tettél semmi rosszat, pont ellenkezőért, egykis csöpp babát hordasz a szíved alatt, aki alig várja hogy hozzádbújhasson. nem a Te hibád ha nem magától indul be a szülés!
2013. okt. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

jaj, istenem! :( Nem szabad stresszelni terhesség alatt! A nyugalom a legfontosabb!!! A stressznem rossz hatása van a terhességre, de inkább el sem mesélem mi az, mert akkor azon is parázni fogsz. Pedig semmi okod rá!! Inkább amíg a nagy alszik ülj le a szőnyegre, hunyd be a szemed, és próbálj megnyugodni. Csak szépre és jóra gondolni! Képzeld el magad előtt, ahogy az egészséges kicsidet tartod a kezedben, ahogy a nagy odamegy és megsimogatja, és szeretik egymást. Ez a legfontosabb! Légy nyugodt, minden rendben lesz!!! Tudom, hogy nem könnyű családon belül megoldani ilyen dolgokat, mert úgysem értik meg. Inkább más kismamáknak meséld el a félelmeidet, attól megkönnyebbülsz egy kicsit.


És ne félj a szülés indításától! Nézd a jó oldalát! Pontosan tudod, hogy mikor fog történni, a nagyot fel tudod rá készíteni, tudni fogja, hogy a doktor bácsikhoz kell menned, hogy a kis tesója most fog megszületni, hogy délután bemehet megnézni titeket, és aztán pár nap múlva együtt hazamentek. Így még jobb is, mintha egyik reggel arra ébredne, hogy kapkodtok, és rohangáltok a lakásban pároddal.


És semmiért se okold magad!! Miért is kéne!! A gyermeked csupa szépet és jót hoz majd az életedbe! A két testvér imádni fogja egymást! Ez a 1,5 év korkülönbség anyuka szemszögből nehézkes, de a gyerekek részéről csodálatos, mert pont akkora a korkülönbség, hogy a lehető legjobban kijöjjenek egymással.


És azért se okold magad, hogy nem indul a terhesség. Az első terhességemet én is túlhordtam, és minden bajom volt, hogy miért nem indul már be, de aztán rájöttem, hogy ez még mindig jobb, mintha fordítva lenne. Egy szobában violtam egy anyukával, akinek több vetélése is volt már, mert mindig idő előtt kinyílt a méhszája és beindult a szülés még amikor csak 14-16 hetes terhes volt. A legutóbbi terhességénél összevarrták a belső és a külső méhszáját is, hogy nehogy megismétlődjön a dolog, plusz bent is feküdt a kórházban, sé mégis megszülte a babát 24 hetesen. Életben maradt a kicsi, de képzelheted, hogy milyen küzdelmek árán. Áldottam a sorsot, hogy én 41 héten is túlhordtam a fiamat.


Áldd te is!!!! Minden rendben lesz! Kitartást!

2013. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tudod plusz mínusz 2 hét mindig benne van.

Lehet hogy 2 hét csúszásban vagy. Tehát 2 héttel később fogant a baba, ezért nem született még meg. Mert nincs itt az ideje.

És te ezzel nem tudsz semmit csinálni!

Ha letelik az az idő, utána úgyis megindítanak.

És azért baromi felelőtlen vagy, hogy nem feküdtél be!

Ugyanis ilyenkor már néznek magzatvizet és tudod ha az a magzatvíz már nem tiszta, márpedig te ezt otthon ülve nem fogod megtudni, akkor nagy bajba kerülhet a babád! Illetve ilyenkor már néznek magzati szívhangot is rendszeresen, hogy ott is minden rendben van-e.

Tessék befeküdni a kórházba és nyugodtan kivárni az időt.

Amíg nem jön el a szülés ideje, illetve nincs probléma a babával odabent, addig fejre is állhatsz nem fog megszületni az a gyerek!

Viszont a magzatvízvizsgálat, illetve NST vizsgálat pedig nagyon-nagyon szükséges már ilyenkor!!!

2013. okt. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat,és csak annyit írnék,hogy járnék én minden nap vizsgálatra és beis feküdnék ha tudnám kire hagyni a lányom.Apa dolgozik a munkahelyéről nem tudják elengedni,hiába mondja,hogy bekéne feküdnöm.A nővérem pár házzal lakik tőlem de 3 gyermeke van.Köztük a legkisebb még egy éves sincs.Hova haggyak rá napokra még egy kicsit?A párom szülei messze laknak több órai útazásra és mióta él a lányom jó ha kétszer látta őket.Számára szinte idegenek..Az én szüleimre megint nem tudom hagyni.Édesanyám nem rég kezdett a munkahelyén nem akar hiányozni rögtön,fél,hogy elveszíti az állását és valljuk be a mai világba idősen munkát találni nem könnyű.Apukám meg szó szerint rokkant.Ágyhoz van kényszerítve.Ezek után nem tudom megtenni,hogy csak úgy bemegyek.Én bemennék ha tehetném,még akkor is ha nem szeretek kórházba lenni de a baba egészsége érdekébe igen.Voltam múlt hét pénteken vizsgálaton tökéletesen volt a pici..és sajnálom ha ez végett felelőtlennek tűnök.De eddig akármi kellett elmentem és vittem magammal a gyermekem és jártam a vizsgálatra.De már nem merek buszozni 40km-et terhesen és gyerekkel a nyakamon,hogy meg legyen a vizsgálat.Mert sajnos nem a szomszédba van a kórház.
2013. okt. 15. 16:07
 5/13 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de szülni hogy fogsz bemenni???

Ha természetes szülésed lesz, az 3-4 nap, ha császárod, akkor akár 1 hét is.

Viszont ha valami gond lesz, mert nem vagy felügyelet alatt vagy csak úgy gond lesz, akkor akár több hétig is kórházban lehettek.

Kérjen a férjed szabadságot, vagy intézzen el egy táppénzt. Ez az egészségetekről szól!

De szívből kívánom, hogy minden rendben legyen!

2013. okt. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szülni úgy,hogy ő akkor ki veszi azt az 5 napot amit ad ilyenkor a munkahely.Beszélt már a főnőkével hogy ha szabadságot nem is engednek ki venni,de táppénzel nem e maradhatna itt hol.De értsd meg szórások vannak náluk tegnap küldtek el 40 embert,és még küldenek el.Nem akarjuk,hogy bele essen mert akkor mit csinálunk?A mai világba nem úgy van,hogy ha elveszíti a munkahelyét pár nap elteltével már van egy új.
2013. okt. 15. 16:56
 7/13 A kérdező kommentje:
gabszem: Sajnos a párommal elég ritkán tudunk beszélgetni mostanában.Ő folyton dolgozik,éjjel ha hazaér én már alszok mert reggel korán kelés,hogy mire ők felkelnek meg legyen a reggeli,és elrendezzem amit eltudok.Nappal a kislánytól annyira nem tudunk leülni beszélgetni,hisz mindig az apjával szeretne lenni.Meg látom rajta,hogy mennyire nyomassza és bántja ez az egész ügy,és azt is látom rajta,hogy ő nem így tervezte..és nem szeretném még én is megtetőzni nála.A beindítástól meg azért félek mert nálunk még senkinek nem volt ilyenbe része.Mindenki úgy szült ahogy kellett spontán,és nem is húzta el senki ennyire mint én.Tudod furcsa egy család az enyém,annyira meg vannak győződve,hogy nem eshet baja a gyermeknek mert az anyai szervezet csodálatos,és óvja a picit.Ha bajt érzékel akkor reagálni fog,amit én érezni fogok.Szóval egy ilyen családba nem könnyű az én érzéseimről beszélni mert csak annyit mondanak "butaság" és,hogy nyugodjak meg.Csak hát nem könnyű meg nyúgodnom úgy,hogy már rég fognom kéne a karjaim közt.És már minden készen áll az új jövevény részére.Reggelente mindig nézem az üres gyerekágyat,és álmodozva várom azt mikor már benne fekszik,és ott állhatok mellette csodálva őt..Köszönöm véleményed!
2013. okt. 15. 17:05
 8/13 gabszem ***** válasza:
Kitartás! A legjobbakat kívánom!
2013. okt. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem a tesód tűnik most a legjobb ötletnek, ha nem túl eleven a kislányod, nem okoz szerintem gondot. A szüléssel-befekvéssel kapcsolatban amikor terhes voltam lányommal, kiírt dátum után nekem is be kellett feküdnöm. addig nagyon vártam itthon minden nap hogy megindul de semmi. befekvés után másnap megindíították, és 4 óra múlva meglett a pici lányom. azóta 17 hónapos. Nekem a bent töltött idő volt a legnehezebb, hisz előtte már voltam kórházban, és rettentő rosszul viselem ha nem lehetek a családom közelében, főleg ha idegenek vesznek körül, ráadásul nem épp a legkedvesebbek! Most 3 hónapos kismama vagyok, és már előre aggódom a befekvés miatt. még ha meg is indulna itthon a szülés amit nagyon remélek, akkor is a bent töltött néhány nap lesz a legborzasztóbb, hisz tudni, hogy a lányom itthon én meg kórházban, és nagyon anyás. Nálunk lenne kire bízni, de abból néhány ember kilőve, nővérem 3 éves fia nagyon agresszív. Páromnak a türelme hát...maradjunk annyiba hogy neki nem szeretném odaadni napokra a kicsit, mert másfél év alatt kb. 2 szer tette tisztába, egyébként is csak rábízná anyósomra, na róla meg ne is beszéljünk. egyik unokájának víz helyett pálinkát adott inni, dupla agad gyógyszert adott be neki. volt rá példa hogy a lányom nála volt egy kicsit, sétált vígan az ágyon, anyós meg ült és tévézett vagy kint voltak az udvaron lányom meg a macska kaját ette ...szóval biztos hogy anyum fog vigyázni rá addig.
2013. okt. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én nekem is nagyon nehezemre esik lányomat itt hagyni pár napra,erős köztünk a kötelék mióta megszületett mindig velem volt,mindig vittem magammal akárhová is mentem.De sajnos nem vihetem magammal a kórházba.Ő is nagyon anyás,kivéve ha itthol az apukája mert akkor mindig vele szeretne lenni.Megértelek,és mondhatjuk hasonló cipőbe járunk.Én se szeretek,sőt kifejezetten utálok kórházba lenni elsőnek mikor szültem 4 napot voltam bent de azt hittem sose telnek már el a napok.De most,hogy már van egy gyerekem,és én ott ő itt hol lesz egyszerűen nem is tudom,hogy fogom kibírni.Mármint biztos kifogom bírni mert mást nem tehetek,de csak reménykedem,hogy holnap tényleg indítanak és már nem várnak hiába érzi jól magát a hasamba a picike.Mert akkor ha megindítják és szerencsém van akkor még holnap megszületik,és még ha Péntektől is számolom a napokat,akkor is Hétfőn vagy Kedden jöhetünk haza.És már alig várom,hogy túl legyek ezen az egészen,és ne kelljen azon aggódnom,hogy pár napig el kell válnom a nyugodt,megszokott családi körtől.Egyszer kell csak ki bírnia ezt az embernek,utána már együtt lehetnek.Próbálj arra gondolni,hogy most befog indulni,és nem kell befeküdnöd!Én is próbálom a gondolataim másfele terelni ma meg főleg,mert nem szeretném ha a lányom észre venné,hogy valami nincs rendben.Hisz holnap mire ő fel kell én már nem leszek és nagy valószínűséggel napokig nem lát.Csak majd akkor ha megszületik a testvérkéje és jönnek fel apával látogatóba egyszer.
2013. okt. 16. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!