Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Missed ab "mitől alakul ki"?...

Missed ab "mitől alakul ki"? Hogyan lehet megelőzni?

Figyelt kérdés
meddig aggódjak miatta?
2013. okt. 15. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Számos oka lehet, azt olvastam legtöbbször a baba nem életképes, ezért "szelektálódik". Megelőzni szerintem nem nagyon lehet, ha meg kell történnie meg fog, de azért vigyázz magadra mindenképp: ne cipelj nehezet, ne tegyél extrém fizikai megterhelést, ne fürödj forró vízben. Szerintem ne aggódj miatta, mert nem tudod befolyásolni. A 12. hét után már sokkal-sokkal ritkább.
2013. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem lehet sajnos mit tenni, a természet szelektál, ezt szokták mondani.

de tényleg kerüld a forró fürdőt, nyers húst, a cipekedést.

2013. okt. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy nem lehet megelozni. Sok mindentol fugg, de nem toled. Nem tudod peldaul befolyasolni a beagyazodast. Mert mondjuk eleg sok problema lehet a beagyazodasnal is. Nem tudod azt sem befolyasolni, milyen hosszu legyen a koldokzsinor. Az sem jo, ha hosszu, az sem, ha rovid.

Elmeselek egy sztorit, ami nemreg tortent a baratnommel. 12 hetes volt amikor kiderult, hogy beteg a babaja. Meg kellett szakitani a terhesseget, mert kesobb lett volna missed ab-ja meg kell, hogy szulje a babat rendesen. Kulonos tanulmanyi eset volt, mert az orvosirol jottek az abortuszra hallgatok, mert az ilyen milliobol az 1, hogy ilyen tortenjen. Rosszul agyazodott be a petesejt, rovid volt a koldokzsinor. A babanak beka feje volt, a szive a testen kivul volt, uszohartyak voltak az ujjai kozt, egy laba volt es ket keze, nem volt emesztorendszere.

Ezt csak azert meseltem el, hogy nem tudsz tenni semmit. A termeszet csinalja a dolgat. O is egeszsegesen taplalkozott, vitaminokat szedett es megis...

2013. okt. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én mindent megpróbáltam, ami emberileg lehetséges, mégis missed ab lett. Annyira vigyáztam, hogy már beteges volt szerintem.

Igazából nem derült ki az oka. Azzal vigasztalnak, hogy biztosan beteg volt a baba, de azért azt tudni kell, hogy az is lehetséges, hogy nekünk van valami addig fel nem fedezett bajunk. Leggyakrabban progeszteronhiány, inzlinrezisztencia vagy pajzsmirigyprobléma okoz vetélést (persze azok mellett, hogy nem emelget az ember súlyt, nem fut maraont és nem ül bele forró gyógyfürdőbe) - ezek azok, amikről nem is tudod, hogy van neked ilyened, mert sokszor nincs tünete.

2013. okt. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na és így hogy lehet boldog kismamának lenni :(
2013. okt. 16. 13:44
 6/6 anonim ***** válasza:
3.vagyok. Nem is szabad gondolkodni terhesen ilyenekrol. Csak pozitivan gondolj a babadra. Tudom h nem egyszeru, mert en is nemreg szultem, es en is neha beparaztam, de igyekezni kell.
2013. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!