Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a menzesz szerint ma...

Ha a menzesz szerint ma vagyok 10+5 hetes terhes, akkor az ultrahang szerint az orvos miért mondhatja hogy pont 11 hetes vagyok?

Figyelt kérdés
2013. okt. 17. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert tippelnek a baba méretei alapján egy terhességi kort. Korrigálják a korábbi, kizárólag papír alapú számítást a baba méretei alapján. Sokszor lesz ez még így, mire születik egy "végső eredmény". Nekem 5. héten mondta, hogy egy héttel idősebb és igaza lett, végig tartotta az egy héttel nagyobb előnyét :) így aztán korrigáltuk a szülés dátumát is egy héttel előbbre.
2013. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az uh szerint soha nem lesz annyi idős mint amennyi mensi szerint leszel. Szokd meg, hogy folyton mást mondanak :D Alapból nekem mindig a mensi szerinti időpontot írták a papíromra, de szóban mindig elmondták, hogy x hét y naposnak felel meg. Alapból november 15- re vagyok kiírva, de egyik uh-n azt mondják nov 10. másikon meg, hogy nov 19. Szóval ezzel ne is foglalkozz.
2013. okt. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor nagyobb a baba mint ahogy menzesz szerint ki lenne számítva?
2013. okt. 17. 17:59
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
2 nap..marha sok:D kábé enyémet is ennyivel nézték nagyobbnak a 12 hetes uh-n.
2013. okt. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a 2 nap az semmi. tényleg minden u.h-on korrigálnak. szóval ettől nem kell megijedni
2013. okt. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pár nap nem számít. Menzesz szerint nézd. Nekem is mindig különbözőt mondanak. 19. heti uh-n elsőnek az asszisztens nézett meg, azt mondta, 18+5 hetes vagyok, majd bejött a doki és ő már 19+1-et mondott. Pár percen belül volt ez :-)
2013. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat.nem vagyok megijedve,csak kíváncsi vagyok hogy is van,mivel az ultrahang elott beuti az orvos mindig az utolso menzeszt,ugyhogy a gép is kiszámítaná,nagyság szerint meg más.nem baj amugy,csak egészséges legyen és ugy fejlodjon ahogy kell.
2013. okt. 17. 18:17
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
most komolyan 2 nap miatt gondolkozol???? Minden magzat más méretű akár már ilyenkor. Tudod van gyerek aki 5kg-mal születik van aki meg 2,5kg-mal. e
2013. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ultrahangon mérnek egy ülőmagasságot, amit összehasonlítanak egy átlagos x. hetes magzat magasságával. Ahogyan én biztosan nem vagyok olyan magas, mint akik itt válaszoltak, úgy különbözik a babák mérete is. A mienket 1 héttel nézték nagyobbnak 12 hetesen, aztán a 18. hetin már normál méretű volt. Mindkét UH-ot pontosan azon a napon csinálták, amikor az adott hetet betöltöttem. A férjem utazásai miatt pontosan be tudjuk lőni, hogy mikor fogant és nem lehetett idősebb... Egyébként 2 nap nem számít sokat, ahogy a többiek is írták és nagyon sok múlik a gépen, amivel az UH készült illetve az orvos gyakorlatán, aki csinálta.
2013. okt. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!