Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres kismamák, anyukák!...

Ikres kismamák, anyukák! Nektek terhesség alatt mindig nagyobb (volt) a hasatok az átlagosnál? Vagy volt olyan vki, akinél normális v kis hasa volt mégis ikreket várt?

Figyelt kérdés

2013. okt. 19. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem előbb elkezdett látszódni. Most vagyunk 19 hetesek. Valaki azt mondja hogy milyen nagy a hetekhez képest valaki meg azt mondja hogy ahhoz képest hogy ikrek nem is olyan nagy. Szóval változó.
2013. okt. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem alkatfüggő is. Én magas vagyok és széles csípőjű (bár keskeny derekú), amikor az első babát vártam ,sokáig egyáltalán nem is lehetett szinte észrevenni, hogy várandós vagyok, később is végig kicsi pocakom volt, a sokik szerint is, amikor szülni mentem még a kiskönyvemet is elkérték, mert 6 hósnál nem néztem ki többnek, nem akarták elhinni, hogy 39.hétben vagyok... pedig normál méretű volt a babám.

Ezek után az ikrekkel kb félidőig nem volt semmi extra a méreteket tekintve, pedig szépen nőttek. Én éreztem-tudtam, hogy most nagyobb vagyok valamivel, mint anno az egy gyereknél, de mindenkitől azt kaptam, hogy ahhoz képest, hogy ikrek, milyen kicsi a hasam. Aztán nagyjából félidő után elkezdett változni a dolog, hirtelen megugrottak a méreteink és a végére azért már éreztem ,hogy naagy vagyok. De annyira nem voltam mégsem, mint általában az ikrekkel szoktak, legalábbis mindenki ezt mondta...

2013. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első terhességemnél jöttek az ikrek, és igen, nekem nagyon nagy hasam volt.


Második terhességnél egy baba volt, és vele is nagy volt a pocóm, de közel sem akkora, szóval igencsak érezhető és látható volt a különbség. Amúgy azzal egyetértek, hogy alkati kérdés is.

2013. okt. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem volt nagy hasam, sokan csodálkoztak, hogy 2 baba volt benne. Igaz magas vagyok.
2013. okt. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első (egy babás) terhességemnél nagyobb volt, de alapban kicsi. A lányomat 38hétre szültem, 103 cm-es pocakkal mentem szülni és 2800 gr lett. Az ikreket nem egész 36 hétre szültem 106 cm-es pocakkal, 4,5 kg volt a két fiú összesen. Mikor bementem velük szülni, a szobában öltöztem át a leendő szobatársaim előtt. Mikor lekerültem szülés után a szobába, mondták a csajok, hogy nem értették miért mentem, nem is látszott a hasam, legalábbis addig, amíg a felsőmet le nem vettem. Nem néztek még egy babával vajúdó kismamának sem, nemhogy ikresnek. A doki is ledöbbent mikor megszülettek, előtte 3 nappal kb 3,5 kg-ra becsülték a két kicsit összesen.

Amúgy genetika az egész, anyukám is kicsi pocakkal ment szülni mindkétszer. Igaz egy-egy babát.

2013. okt. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!