Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt /van itt olyan aki...

Volt /van itt olyan aki dohányzott az első trimeszterben, mondjuk a 8. hétig? Lett valami baj? 5 hetes vagyok, elszívok egy nap 1-2 szál cigit, tudom nem szabadna.

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bizony nem. A családunkban a sógornőm is elszívott egy-két szálat végig a terhessége alatt, aztán asztmás lett a gyermek. Na most vagy ettől, vagy nem ettől. Én nem kockáztatnám a helyedben. Valahogy magamat okolnám egész életemben, hogy 9 hónapra nem tudtam abbahagyni a cigizést...
2013. okt. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elítélni, de ha 10 emberből 5 azt mondja, hogy nem lett baj, akkor megnyugszol és tovább dohányzol?

Mindenképp hagyd abba! Lehet, hogy annak a kevés gyereknek, akinek nem lett baja, csak szerencséje volt.

2013. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amíg nem volt ez a dohányzás ellenes hisztéria, nagyon sok nő dohányzott és otthon is dohányoztak. Még sem születtek asztmás, vagy egyéb beteg gyerekek.

Ettől függetlenül, okosabb, ha abbahagyod a dohányzást.

2013. okt. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én végig dohányoztam a 9 hónapot (nem vagyok rá büszke és még egyszer nem tenném) de szerencsénk volt és a lányomnak nem lett semmi baja. Sem koraszülött, sem alacsony súlyú, sem asztmás nem lett. Makk egészséges a mai napig is (4éves elmúlt). Természetesen hagyd el azt az 1-2 szálat is, és ha van még kérdésed írj nyugodtan privátot is.

Éva

2013. okt. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Szia!

Én az 5. héten tudtam meg, hogy terhes vagyok és azonnal letettem a cigit, de addig úgy füstöltem (sajnos!), mint egy gyárkémény. Több példa van arra, hogy végigdohányzott terhességből semmi baja nem lett a babának, de ellenpélda is akad bőven, úgyhogy szerintem nem érdemes kockáztatni, főleg nem az elején! Sérült gyerekekkel dolgozom és valószínűleg többükkel nem lett volna semmi probléma, ha az anyukájuk meg tudja tagadni a káros szenvedélyeit. Nem vagyok orvos, nincsenek kimutatásaim, de biztos vagyok benne, hogy nem tesz jót a kicsinek a cigaretta (dohányzás-->koraszülés-->egy csomó probléma és rendellenesség kialakulásának lehetősége).

2013. okt. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Anyám végigdohányozta velem a terhességet. Az első 3 évemben élet és halál közt lebegtem, mert végig asztmatikus hörghurutom volt, amit végülis kinőttem, de nem múlt el rajtam nyomtalanul, még most is fogékonyabb vagyok felső légúti megbetegedésekre, mint az átlag. Hugom most hasonló cipőben jár, terhes és nem tudja letenni azt a kib..szott cigarettát, legszívesebben a fejét lerúgnám, de felnőtt nő, nem mondhatom meg mit csináljon...
2013. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Az én anyám is végig dohányzott terhesség alatt (több, mint 30 éve a doki mondta, hogy ne hagyja abba, mert rajtam jelentkeznek elvonási tünetek, max. 5 szálat engedélyezett). Soha nem voltam beteges, orvosnál az elmúlt 10 évben egyszer voltam felfázással. Nyilván az a legoptimálisabb, ha nem dohányzik, de ha nagyon-nagyon kell (mert bizony van ilyen), akkor inkább 1-2 szál, mint az idegbaj! Mindenképpen törekedj rá, hogy teljesen letedd. A másik oldala a dolognak, hogyha mégsem sikerül és tényleg valami lesz a gyerekkel (asztma, allergia, stb.), akkor rajtad múlik, hogy mennyire fog bántani a lelkiismeret. Mert valóban úgy van, hogy hiába írja sok ember, hogy neki nem lett baja, mi van ha a tiédnek mégis lesz? És nem bántani akarlak, mert én is elszívtam néhány szálat, mikor ki voltam borulva, az én gyerekem is nagy már és nem beteges egyáltalán (túlhordással, 4 kg felett született). De végig rettegtem, hogy nehogy baj legyen...
2013. okt. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem kellene magadat nyugtatgatni. A cigi káros és kész. Hiába jön ide pár ember, és mondja azt, hogy neki nem lett baja, ha a te gyerekednek éppen lesz.

Ne arról próbáld magad meggyőzni, hogy ez nem gáz és nyugodtan szívhatsz napi 1-2 szálat, hanem arról, hogy ez káros, és a gyerekedet kellene előtérbe helyezned.

2013. okt. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Soluna ***** válasza:
100%
Szia! Láncdohányos voltam, napi akár 2 doboz, amikor elkezdtük tervezni a babót akkor napi 1 doboz! Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok azonnal leraktam. Nehéz volt mert a férjem is nagy dohányos. Nem ítéllek el, de hidd el, hogy káros a picinek. ha nagyon nem bírod vegyél e-cigit van nikotin mentes folyadék is. Próbáld meg lerakni! nekem sikerült! Csak annyi, hogy átállítod az agyad. 9 hónap az egész, mi az az Ő életéhez képest ?! :) Próbáld meg megéri :)
2013. okt. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szia! Én az 5. héten tudtam meg,hogy terhes vagyok, és még legalább 1 hónapig cigiztem utána mert nem tudtam letenni! Aztán kiírtam ide 1 kérdést, hogy az a napi 1-2 szál árthat e? És bizony árthat! Legtöbben lehurrogtak, hogy milyen anya leszek ha 9 hónapra nem tudom letenni!? Bűntudatom támadt, hogy igazuk van és másik naptól már rá se gyujtottam. Nehéz volt megállni, mert párom is cigizik,sőt még most is az 19 hetesen,de muszáj! Gondolj arra, hogy abban az 5 percben amig elszívsz 1 szál cigit,addig a babád fuldoklik! E miatt a mondat miatt tettem le leginkább a cigit! A 9 hónapot és a szoptatási időt ki lehet bírni! Nehezen,de kibirható! :)
2013. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!