Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A GYED kiszámolásánál az...

A GYED kiszámolásánál az előző egy vagy két évet veszik figyelembe?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy min 180 napnak meg kell lennie, de az bőven meg van.2003 óta dolgozom és áprilisban fogok szülni.
2007. okt. 3. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az előző 1 évet veszik figyelembe.
2007. okt. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gyed számításánál, a szülést megelőző év jan 1 és dec 31-közötti időt nézik. Ha ebben az időben nincs meg 180 napos biztosítási idő, akkor a szülés napjától visszafelé számított egy évet veszik figylembe. Én így tudom.
2007. okt. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ellent kell, hogy mondjak az előttem válaszolóknak, ugyanis én a fősulin tanultam erről és a 1997. évi LXXXIII. törvény a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól kimondja, hogy gyed-re az jogosult, aki a szülést megelőző két évben 180 napon át biztosított volt (42/A §). Remélem segítettem és így akár te magad is meg tudod nézni.
2007. okt. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!