Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetesen milyen vizsgálat...

12 hetesen milyen vizsgálat az AFP? Vért vesznek vagy ultrahang? Ha ultrahang az hüvelyi vagy hasi? Éhgyomorral kell menni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 27. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

vérvétel és uh

előbb megpróbálják majd a hasi uh-t, de nem biztos, hogy tökéletesen lehet látni mindent, nekem mindkettőnél hüvelyivel fejeződött be a vizsgálat

éhgyomorra, mert jó esetben nem csak az afp-t nézik

2013. okt. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az afp vérvétel de a 16. héten veszik le.
2013. okt. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Afp 17 hetesen van. Nem kell êhgyomorral menni ês csak egy vêrvêtel. 12 hetesen genetikai uh van.
2013. okt. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az AFP rövidítés az alfa-fötoprotein kifejezés kezdőbetűiből összeállított mozaikszó. Az alfa-fötoprotein egy fehérje, melyet a magzati máj termel. Jelentősége a magzati életben pontosan nem ismert, azonban termelődése, az anyai keringésbe történő átjutása sok további fontos következtetésre ad lehetőséget. Az AFP a magzat keringésében jelentős mennyiségben kimutatható, az anyai vérbe azonban csak igen kis mennyiségben, szinte nyomokban kerül át élettani esetben. A lepény gyakorlatilag teljes mértékben gátját szabja ezen fehérje átjutásának az anyai keringésbe. Az AFP mennyiségét az anyai keringésben kétféleképpen szokás napjainkban megadni. Egyfelől megadható hagyományos módon az anyai vérben mérhető koncentráció alapján, ez többnyire nanogram/milliliter mértékegységben szerepel a laboreredményen.
2013. okt. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

AFP-t 16 hetesen csinálják, amit 12 hetesen csinálhatnak az kombinált teszt esetleg.

AFP: 16 hetesen csinálják, vérvétel és ha problémás az eredmény akkor hasi uh, vagy hüvelyi uh ha a hasin nem látható jól a baba mert pl. rosszul fekszik

Kombinált teszt: általában fizetős kb. 9000FT vérvétel + hasi vagy hüvelyi uh

12 hetesen genetikai uh-t szoktak csinálni, ami szintén inkább hasi uh, de ha a baba nem mutogatja magát akkor hüvelyit is csinálnak. Egész terhesség során kivéve 6 hetesen főleg hasi uh-t csinálnak, de szükség lehet hüvelyire is, 12 hetes kórtól szinte csak hasit csinálnak mert akkor már hasin is jól látszik a baba bárhogyan is fekszik. Az éhgyomorra kelle menni?. Nem tudok neked válaszolni, mert nekem ilyen vizsgálatokkal (AFP, kominált teszt) mindig teljes vérképpel együtt csinálták és ezért mindig éhgyomorra kellett mennem. De ha csak AFP-t vagy csak kombinált tesztet csinálnak akkor elképzelhető, hogy nem kötelező az éhgyomorra menés. Ezt meg kell kérdezni előre, hogy hogyan érkezzél.

2013. okt. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A 16 hetes afp vervetelt mar kivettek, a kiskonyvekben is ki van huzva, a 12 es a 18 hetes uh mellett vervetel is van. Nekem nem mondtak, hogy ehgyomorra kene menni. Ha a dokid rendes, akkor olyan helyre kuld ahol nem kell fizetni sem :)
2013. okt. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én kedden megyek 12 hetes vizsgálatra, nem kell éhgyomorral menni, csak azt mondta a doki hogy ne egyek zsírosat reggelire. A kombinált tesztet csináltatom, lesz UH is, az előző terhességemnél a 12. hét körül már csak hasi UH volt, de van akinél még hüvelyit csinálnak.
2013. okt. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem 12 hetesen nem volt vérvétel, csak ultrahang, de az viszont még hüvelyi volt, mert annyira pöttömke volt szegény kisfiam, hogy a hasin nem látszódott jól :)A 19. heti ultrahangon már fordítva volt, a hüvelyi felesleges volt, mert már akkora volt a fiam, hogy nem látszódott semmi belőle, csak a hasi ultrahanggal. A AFP-t nekem a 16. héten vették. Az enyém éhgyomori volt, de csak azért mert mellette egyéb okok miatt teljes labort vettek. Amúgy nem kell éhgyomorra menni, úgy tudom.
2013. okt. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12 hetesen uh van, az afp később van ca. 16. héten és az vérvétel. Kismamáknál a cukorterheléses vizsgálaton kívül soha nem kell éhgyomorral megjelenni a vérvételeken.
2013. okt. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
utolsó,ez nem egészen így van...Kórháza válogatja,nekem az összes vérvételre éhgyomorra kellett mennem,mivel nálunk a rutin része,h néznek glükózt...Ahogy pedig itt olvasgattam,ez nem csak helyi sajátosság,hanem nagyon sok helyen így van..
2013. okt. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!