Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pontosan mit értünk az alatt,...

Pontosan mit értünk az alatt, hogy először mozdult meg a baba? Mit nevezünk ténylegesen magzatmozgásnak?

Figyelt kérdés
Mondta a védőnő és olvastam is, hogy érdemes megjegyezni, hogy a baba mikor mozdult meg először, mert ez később fontos lehet a szülés várható időpontjánál. De mi az első mozgás? Az amit már más is érez, ha a hasamra teszi a kezét?
2013. okt. 27. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
nem, amit csak te érzel már az is az!!!!
2013. okt. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kis finom, apró lebegés szerűek is? :-) Mert ma volt 3 nagyobb rúgás, amiket már én jól éreztem és erősebbek voltak, de párom nem. Akkor mondjuk a mai napot jó megjegyezni? 16 hetes és 5 napos vagyok, második baba. Az, hogy az elsőnél hogyan volt arra már nem emlékszem. :-)
2013. okt. 27. 16:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi köze az első magzatmozgásnak a szüléshez, én 21 hetesen éreztem meg először a mozgását (szóval elég későn) és 2 héttel előbb szültem a fiamat mint ahogy ki voltam írva 54cm 3400g-al. És még a peteérésem is akkor volt ahogy az a nagykönyvbe meg van írva a ciklusomhoz közepén. Az az első mozgás amikor te azt mondod "igen, ez a babám mozgása volt", amikor te érzed, hogy megmozdult a babád.
2013. okt. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Maga a baba, az már sokkal korábban is mozgolódik, alig néhány hetesen is.:) Azt szokták ilyenkor figyelni, hogy mikor van az, hogy már ezt a kismama is érzi. És ez a 16. és a 20. hét között szokott bekövetkezni. Akik már többedszerre kismamák, azok már korábban felismerik, mivel ők már tudják, hogy mit kell érezni. Míg az először szülő kismamák később ismerik fel, hogy ez valóban az ő babájuk.

Amúgy megkérdezik, hogy mikortól érzi a kismama már a magzatmozgást, de a valósággal ellentétben ennek semmi köze a szülés várható időpontjához. Az régen számított, amikor még nem volt ultrahang. Manapság mindenhol az utolsó menzesz első napja alapján számítják a szülés várható időpontját, ha a 12. hétig nagy mértékű az eltérés ehhez mérten az ultrahangon, akkor módosíthatnak rajta, de a 12. hét után már nem teszik meg.

Ilyen nagyon icipici mozgást kell majd érezned. Kis simogatást, kis piszkálódást, nem is tudom, hogy írjam le neked, azt érezni kell.:) De amikor te már érzed, azt még más nem érzi.:)

2013. okt. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így van, jegyezd meg a mai napot, teljesen rendben van, hogy így 16 hetesen érezted meg. De nincs jelentősége, napra pontosan tudni, csak kb. mikor érezted először. elég ennyi, hogy kb. 16-17 hetes korodban. Ettől függetlenül fellehet írni pontosan is napot, pár év múlva ez is szép emlék lesz.
2013. okt. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem is mondta a védönö.azt mondta mikor mar napközben is töbször érzem és nem vsak mikor pihenek.

hát én nem is tudom. 20hetes vagyok érzek most is valamit ilyen kis lökdösést vagy mint az erős bélmozgas szerü mocorgast. rugast is éreztem mar de azt csak lefekvéskor. nem tudom melyik napot jegyezzem megert ha csinalok valamit nem érzem csak ha ülök vagy fekszem.mondjuk melsö fali lepényem van ez megneheziti.

2013. okt. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!