Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ket evet dolgoztam folyamatosa...

Xeran kérdése:

Ket evet dolgoztam folyamatosan vendeglatasban napi 4 oras bejelentett munkaviszonyban. Harom honapja nem dolgozom, papirokat nem kaptam meg meg. Mi es mennyi jarulek jarhat nekem? Hol kerjek es kaphatok segitseget? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
A volt fonokomnek nincs konyveloje, igy papirkat se ad ki. Azonban teherbeestem es szeretnenk a parommal megtartani a babat, de nem tudom mit tegyek. Papirok nelkul munkanelkulire se tudok elmenni...mit tanacsoltok?? Nem tudom igy mennyi gyes jar vagy esetleg tgyas meg ilyenek. A heten kell vedonohoz mennem, o tudna nekem valami masban segiteni? Koszonom elore a valaszokat!

2013. okt. 29. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
A vedono el fog magyarazni mindent. De ahogy jol ertem mi van ebbol kb annyi lesz h fizetned kell majd magadnak a tb-t mivel segelyt nem kapsz h nem ad ki papirt. Akkor gondolom be se jelentett. Na mindegy nem ez a kerdes. Ha megszultel az alap gyes fog jarni plusz csaladi. Ez osszesen 38 ezer par szaz ft. Kerdezz mindenre ra a vedonodtol el fog magyarazni mindent.
2013. okt. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyes+csp jar majd. Plusz az egyszeri anyasági, ha megvan a 4 pecsét.

Valamint kezd el fizetni magad utan a tb-t, mert ha nincs biztositasod, akkor az igencsak sokba fog kerülni Nektek.


Emellett irany a munkaügyi kp, hogy érdeklődj a segély iránt. Plusz a NAV-hoz is Menj el a olt munkalatod miatt..

2013. okt. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Munkaügyi Főfelügyelőség és jelentsd fel, mást nem tehetsz!

Ahhoz kapj tgyás és gyedet, a szüléskor is munkaviszonnyal kell rendelkezni vagy legalább álláskeresési segélyen kell lenni. Ha szüléskor nincs munkád vagy nem vagy álláskeresési segélyen, akkor csak gyes jár majd.

2013. okt. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Ha nem jelentett be, akkor semmi esély, hogy kapj tgyást és gyedet sajnos, mert nincs nyoma, hogy ott dolgoztál. Csak a feljelentés marad, de az elég hosszadalmas procedúra.
2013. okt. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy papírokat nem ad ki? Írsz neki egy tértis ajanlott levelet amiben felszólítod ra, hogy ha nem adja ki, a munkaügyi bírósághoz fordulsz. Amúgy biztos vagy benne, hogy egyáltalán be voltál jelentve?
2013. okt. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! 100%, hogy be voltam vagyok jelentve, mert meg augusztusban, mikor dolgoztam, akkor is voltak kint a vpoptol es az apehtol...ezt a fonokom meg is mondta, mert voltak problemaim az egeszsegemmel es direkt megkerdeztem. Ezzel nem mert jatszani, mert rengeteget dolgoztam es ha kijon egy ellenorzes, csunyan megbukott volna. Ez fix.
2013. okt. 30. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!