Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, kismamák, lombikosok...

Anyukák, kismamák, lombikosok crl méret?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki, akinek már van babája, vagy babát vár, esetleg lombikos! Tegnap voltam 6+6 hetes (lombiknál nem az utolsó mensitől,hanem a leszívás mínusz 14 nap számolják a terhességet, miután maga a leszívás is a 18.ciklusnapon történt, előtte ugyebár teljesen le volt állítva a hormonrendszerem). A kisbabánk jól van, csodálatos hallani és látni a szívhangját, tegnap már ülőmagasság méretet is mondott az orvosunk, 4,2mm a crl.

Viszont a "hivatalos " táblázat ami a neten van ilyenkorra már 10 mm-re írja a crl méretét. viszont van egy könyvem,nemrég kaptam páromtól, dr. Anne Deans a terhesség ábc-je, itt viszont úgy írják normálisnak hogy 6 hetesen (a kisbaba ekkor 4 hetes) fejtetőtől farokcsontig 2-4mm, 7 hetesen (a kisbaba ekkor 5 hetes), fejtetőtől farokcsontig 4-5 mm. ha a könyv szerinti adatokat nézem,akkor jó a crl méret, ha a táblázatot, akkor kisebb. Nem szeretném túl aggódni, ne értsetek félre, csak első baba nagyon hosszú út vezetett idáig,hogy rendben legyen minden, már 4 babát elveszítettünk, kettő kürtrepedéses méhenkívülim és két vetélésem missed ab.al. a doki nem mondta,hogy gond lenne a mérettel, de annyian írják itt is a gyakorin,hogy mekkora volt ennyi idősen a crl és mindenki nagyobb értékek írt. egy kis megerősítés most jól jönne a lelkemnek:) előre is köszönöm aki megért és válaszol.


2013. okt. 31. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia nekem 7 hetesen volt 8,4 mm táblázat szerint 11 mm-nek kellett volna lennie! Most vagyok 19 hetes 6 napos múlthét hétfőn voltunk uh-n akkor meg már teljesen jó volt némelyik értéke a táblázat fölött volt ilyenre ne adj! Ha doki nem szolt hogy gond lenne ne foglalkozz vele! Boldog babavárást!
2013. okt. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Túl aggódod a dolgot :-) Mindamellett megértelek!

Ha baj lenne a dokid biztosan jelezné. Nálunk is első baba és nekem is megvannak a magam aggódni valóim...

Hol kicsit hol jobban le van maradva a "standardhoz" képest az nem számít, hanem hogy fejlődik!

Ne stresszeld magad pluszban ezzel. Inkább élvezd ki ezt az állapotot, aggódni meg bőven lesz még min.


Nemmellesleg gratula! :-)

2013. okt. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértéseteket, és a megnyugtatásotokat:)
2013. okt. 31. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!