Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segitseg! Egy hete nem tudok...

Segitseg! Egy hete nem tudok nagy wc-zni, mert cyclogest progeszteron kupot kell szednem a 12. hetig, milyen hashajtot hasznalhatnek?

Figyelt kérdés
Esetleg valamilyen hazi praktika? Az aszalt szilva+ leve sem valt be eddig :(
2013. nov. 2. 01:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Te jó ég! Szerintem csak a beöntés segít ilyen esetben. Az a legbiztosabb ha holnap elmész a háziorvoshoz szerintem, mert bélcsavarodást is kaphatsz. Egyszer nekem is volt szorulásom egy hétig, és a szüleim beöntést adtak egy bébibeöntővel. Előtte mindent próbáltam, köztük a szilvalekvárt is. Gyógyszert nem merek ajánlani, mert nem tudom terhesnek mit szabad. :(
2013. nov. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
glicerines kup! nem kellemetlen bedugni, 10-15 percet setalgatsz a lakasban, utana garantaltan kiurulsz. korhazban is ezt adjak pl szules utan.
2013. nov. 2. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Hát ne csodálkozz, a kúpot nem szedni kell, hanem dugni...
2013. nov. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A tejcukor még ami segíthet, de ha a szilva Sem segített... akkor lehet jobb a doki.

Nekem a terhesség idejére tejcukrot ajánlott a doki, 1-2 óra után tudtam menni. Habár külföldön élek, de nálunk Dm-ben lehet kapni.

2013. nov. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az első terhességemnél szedtem Levolac szirupot. Nagyon ajánlom, kíméletes.
2013. nov. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A laevolac szirupot és a glicerines kúpot lehet terhesség alatt is alkalmazni, de azért kérdezd meg az orvost.


Megpróbálhatsz még valami olajos magot nagy mennyiségben enni: szotyi, kesudió, sós mogyoró, de egyél meg legalább két zacskónyit, ne csak pár szemet.

Esetleg valami olajos tocsogós étel jól megkenve egy kis fokhagymás tejföllel (pl. lángos), vagy más olajosabb kaja, mondjuk sült szalonna tükörtojással. De érdemes végiggondolnod, hogy alapesetben mitől szokott lágyabb székleted lenni.

2013. nov. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, ha egy kanál lenmagolajat kaptam be étkezések előtt. Nagyon egészséges, és nem hogy árt, hanem használ. Omega3, stb... és még lazítja is a székleted. De amit írt egyik válaszoló, ebben az esetben már ne várj, mert sok méreg szívódik föl a beleidben 1 hét alatt a lerakódott székletből, tehát glicerines kúpot alkalmazz gyorsan. Az sem árt, de meghozza a dolgot. Minden jót!
2013. nov. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Használok én is cyclogest kúpot semmi hatása nem volt nálam az emésztésre vagy wczésre. Lehet hogy nem attól van.
2021. márc. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!