Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progeszteron gyógyszertől...

Progeszteron gyógyszertől hányinger, csökkentsen az adagot?

Figyelt kérdés

3x1-et használok hüvelyen keresztül, erős hányingerem van tőle és 3 óránként hányok, még a vizet is, azóta h használom.

Doki szerint nincs köze ennek a progihoz. De tudom h attól van, mert felhelyezés után erősödik mindig a hányás.

Csökkenthetem vajon az adagot 2x1re doki engedélye nélkül? Az enyhe vérzés ami miatt kaptal, a gyogyszer szedése után azonnal elmult.


2013. szept. 9. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:

az utolsó mondatot nem értem :) Már babát vársz?


doki tudta nélkül ne csökkentsd. Nekem egyébként soha nem volt tőle hányingerem (pedig volt itt minden, spontán hónapok, inszemek, lombikok), de aztán ki tudja, lehet egyénfüggő...

2013. szept. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem!Csökkenteni nem szabad!Kérdezd meg az orvosodat,hogy mit tehetnél,mert szerinted ez neked nem megfelelő,de leállni vele,csak nagyon fokozatosan szabad,akkor is csak a 12.hét környékén.Nekem is kell,szintén vérzés miatt.
2013. szept. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tapasztaltam semmilyen mellékhatását sem. Utrogestant használtam. Orvos csökkentheti csak az adagot, de általában a 12. hét körül szokták javasolni, hogy akkor most már kevesebbet vegyen be az ember, hogy folyamatosan szoktassuk le a szerezetet a plussz hormonról.
2013. szept. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A progeszteront a baba erősebb tapadása, megtartás miatt kapod, nem véletlenül. Nem szabad csökkenteni, cska akkor, amikor a méhlepény már át tudja venni az irányítást, azaz 12. hét után. A rosszullétek pedig azt mondják, akkor jönnek elő, amikor erősen tapad a baba, ezért én arra bíztatnálak, hogy állj pozitívan hozzá, és örülj, hogy jól van, még ha nehéz is! Ne csökkentsd a gyógyszert, nem tenne jót! (Én 3x2-t használtam a 14. hétig, fokozatosan építhettem le).
2013. szept. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

csak arra gondoltam h van akinek 3x2-t írnak fel, van akinek 3x1-et, és olyant is hallottam akinek csak napi 1 szemet. Nem tudom mitől függ h mennyit kell szedni. Ezért gondoltam h mi lenne ha csak reggel s este vennék be egyet s a délit kihagynám. Mert nem volt a szedése előtt semmilyen terhestünetem, és 5+4 hetesen amikor elhasználtam az első bogyót, azóta rendszeresen hányok, 4 kilót fogytam is, most 10 hetes vagyok. És volt egy olyan nap amikor nem tudtam bevenni egyik adagot és picit enyhült is a hányás, aztán ujra kezdődött.

A doki meg azt mondta 12 hétig szedjem, de azt nem h csökkentsem, ezért gondoltam h előtte elkezdem csökkenteni, vagy nem tom. Szerintem több a progi mint mire szükségem van.

2013. szept. 9. 11:33
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

csak amiatt félek h ha túl sok a progi az nem okoz-e gondot, mert ha tudnám h nem gond, akkor nem zavarna a hányás, kibírom én, csak egészséges legyen. :)

2013. szept. 9. 11:37
 7/9 anonim ***** válasza:

a méhlepény a 12. héttől kezdi el átvenni a szerepét (betöltött), így addig ne csökkentsd, mert a megvonás miatt akár vetélés is lehet a vége.


én 4x2-t szedtem, semmi tünetem nem volt, de az is igaz, hogy a pr. pótló gyógyszerek néha felerősíthetik a terhességi tüneteket.


magadtól semmiképp ne állj le vele

1. voltam

2013. szept. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem-nem, az, hogy a 12. hétig kell szedni, nem azt jelenti, hogy 10-től csökkenti az ember 12.-ig, hanem azt, hogy 12. hét után csökkenti, fokozatosan.

Túladagolni nem tudod, a túl sok progeszteronnak nincs káros hatása. A túl kevésnek viszont lehet következménye. Én a helyedben türelmesen kivárnám még a két hetet és utána heti -1-gyel csökkentve fokozatosan elhagynám. (Így is tettem anno :)

2013. szept. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget :)
2013. szept. 9. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!