Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés terhesnek lenni?...

Milyen érzés terhesnek lenni? Nagyon nehéz, nagyon szenvedés az a 9 hónap? Milyen kötelező vizsgálatok vannak és hogyan zajlik? Nagyon fáj a szülés?

Figyelt kérdés
Mennyire változott meg az életetek a terhesség alatt? Én leginkább úgy szeretném, hogy ne kelljen dokihoz járkálnom max néha egy ultrahang vagy vérvétel, de nem akarok kellemetlen vizsgálatokat. Lehet dolgozni a terhesség alatt? Ti meddig dolgoztatok? És szülés után mikor lehet visszamenni munkába? Nagyon "tönkremennek" a nők szülés alatt, mármint mennyire terheli meg a szervezetet? Kötelező a gátmetszés? Miért van az, hogy szinte mindenkit császároznak mostanság?? Áááá nagyon félek, annyira szürreálisnak tűnik az egész. Azt mondják a terhesség nem betegség, tök természetes dolog akkor miért fújják fel annyira az emberek ezt a terhesség dolgot. Annyira jó lenne, ha zavartalanul menne tovább az életem, 9 hónap múlva bemennék szüli, senki nem zaklatna... :(
2013. nov. 2. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Hát ez nagyon nem így működik. Terhesség alatt nem gondolnám, hogy megváltozik az élet, vagyis annyiban, hogy készülsz a baba érkezésére. Ha nem veszélyeztetett terhes vagy valami ok miatt illetve nem olyan munkakörben dolgozol akkor dolgozhatsz ameddig jól esik illetve ameddig engedi a doki. A vizsgálatok a terhességgel járnak, ez nem úgy megy, hogy csak a kényelmesebbekre mész el. Elég sok van, kézi vizsgálat, vérvételek, uh-k, a végén NST és a többi. Szülés után akkor mész vissza, amikor akarsz. Miért mennénk tönkre szülés alatt? Egyáltalán nem, erre van kitalálva a női test. Ha nincs akadálya illetve a szülésznő is partner akkor lehet gátvédelemmel is szülni, de semmi nincs a metszésben sem, mert nem érzed. Utána kellemetlen, de elmúlik. Van aki császárral akar szülni és megfizeti, van akinek muszáj valamilyen okból. Én egyik terhességemet sem fújtam fel, ez ember és beállítódottság függő. De még ne akarj se szülni se teherbe esni, mert egyáltalán nem vagy rá kész az írásod alapján.
2013. nov. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs két ugyan olyan terhesség, és még egy nö is külömbözöen él meg többedik terhességét.


Èn az elsö lányom elött, nagyon lazán álltam hozzá, elvem Volt, hogy végig dolgozom, én Leszek a legfittebb, leg nem siránkozobb kismamam, nekem bajom nem lehet, ez egy természetes folyamat, és én erös vagyok.

Na terhes lette, és 6 hetesen elöntöttek a hormonok. 3 napig rettegtem, hogy elvetélek, pedig akkor semmi bajom nem Volt. Egyszerüen aludni nem tudtam, csak az óriási rettegés. Aztán jött az erös rosszullétek, és vérzés. Bajom nem Volt, de az elsö 14 hétben többször véreztem, mindig rohanás az ügyeletre stb...

Aztán jött a második trimeszter és elkezdtem görcsölni. Marékszám szedtem magnéziumot a görcsök elle, de sokszor az Sem segített, dolgozni már szinte nem is tdutam.

Aztán jött 30-ik héten hogy nyílik a méhszáj lehet koraszülés. Közben 36-ik héten egy kiütést kaptam a terhes hormonok miatt, és kegyetlen viszketésbe kezdtem, oly annyira, hogy véresre vakartam a testem nagyrészét. majd elmultak a szülés elött a fájások, így 42-ik héten szültem meg csak. A szülés az gyors és elég fájdalom Mentes Volt.

Aztán jött a szoptatás aminek megint úgy álltam, hozzá, hogy tuti tudok szoptatni, de nem egy kicsit Sem ment, és lelkileg nagyon megviselt.


Második babámnál vártam, hogy lesz majd megint sok bajom, de semmi de semmi bajom nem Volt. Könnyü terhesség Volt. Szülés még gyorsabb Volt, de a szoptatás itt Sem ment igazán, ami megint csak megviselt.

2013. nov. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem ne akard átélni.


Az élet gyerek nélkül is szép lehet.

2013. nov. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszaitokat! Első válaszoló pedig úgy néz ki, hogy babát várok, azért is tettem ki a kérdést mert nem tudom pontosan hogy zajlik le egy terhesség. Ismerőseimet nem szeretném kérdezgetni, mert amíg nem 100% a dolog és nem telik el 1-2 hónap addig nem szeretném senkinek se mondani. Csak jó lenne elolvasni egy-két tapasztalatot, mert nagyon félek.
2013. nov. 2. 13:37
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Addig, amíg úgy gondolsz a várandósságra, a szülésre és később a gyerekre, hogy teher, és nem akarod, hogy bármi is változzon, addig ne legyen gyereketek! A változás teljesen természetes dolog, ha egy ilyen horderejű dolog történik az ember életében. Testileg és lelkileg is más ember lesz az ember a végén. Amíg csak azt szeretnéd, hogy úgy tehess, mint ha mi sem történt volna, addig ne is csinálj semmit, mert csak mindenki sérül!

A terhesség volt életem legszebb időszaka, maholnap megyek szülni és már alig várom. De tudom, hogy már soha semmi nem lesz olyan, mint korábban volt, és ez így természetes. A testem is és a lelkem is megváltozott, és a gyerek hatására még többet is fog, érzem.

A vizsgálatok pedig nem azért vannak, hogy téged idegesítsenek, hanem hogy a te és a babád egészségét, életét védjék. Nagy különbség.

Ha úgy döntesz, mégis belevágsz:

A gátmetszés nem kötelező, de gyakori.

Dolgozni lehet, ha jól bírod, nem muszáj azonnal abbahagyni, de a vége felé magadtól is akarni fogod, mert elfáradsz szinte már a semmitől is.

A szervezetet megterheli a várandósság, mert egy új élet fejlődik benne, aki elvesz mindent, amire szüksége van egy önálló test felépítéséhez. Mindezt háromnegyed év alatt. Van, aki jobban viseli, van, aki kevésbé. Ez lutri, hogy te melyik csoportba tartozol. Nekem soha semmi terhestünetem nem volt, a barátnőm végighányta az első 4 hónapot.

A császármetszések magas száma sokszor indokolatlan, de a kórházakban szeretik rövid idő alatt "letudni" a szüléseket. Válassz emberbarát orvost és bababarát szülészetet, és igyekezhettek elkerülni a császárt.

Miért fújják fel az emberek a terhesség dolgot? Mert nincs még egy ilyen állapot az életben! Az egész egy csoda! De ezt könyvekből és a netről sosem fogja megérteni az ember, át kell élni.


Annak a hozzászólónak pedig, aki szerint gyerek nélkül is teljesen jól lehet élni: egyetértek. Nem kell mindenkinek gyereket vállalni, nem kötelező. De aki megteszi, az tegye szívvel-lélekkel, mert egy másik ember életéért vállal felelősséget. Akinek ez nem tetszik, teher vagy alig várja, hogy szabaduljon, az inkább dolgozzon, utazgasson és olvasson. A könyvet félre lehet tenni, a babát nem.

2013. nov. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Minden terhesség más és más. Nincs két egyforma. Van aki joban viseli van aki kevésbé. Ez egyén függő. A lényeg hogy a terheeség végén anya leszel és ez csodás dolog. A szülés pedig igen valóban fájdalmas. Bár ezt is ki hogy viseli. A kötelező vizsgálatokra azonban el kell menni, már a baba érdekében is.
2013. nov. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

előszőr azt gondoltam ezt a kérdést egy kamasz tette fel..!

főleg amikor azt írd,hogy nem akarsz dokihoz járkálni..-hát ez anélkül nem fog menni,ráadásul ez a baba érdeke is.és háát a terhesség néha kellemetlen vizsgálatokkal jár. sokan dolgoznak terhesség alatt. csak akkor nem szabad ha valami gond adódik! az hogy mikor mész vissza dolgozni,az csak rajta múlik. a szülés fájdalmas,de sokan túl élték már,és nem mindenkinek ugyan úgy fáj. és nem,nem mennek tönkre a szülés alatt a nők. kell pár nap/hét regenerálódás-de aztán minden redben.

2013. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha jól értem,véletlenül estél teherbe,és nem tervezted
2013. nov. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok már kamasz, 27 éves vagyok:) Lehet sajnos nem a legszebben fogalmaztam mikor kiírtam a kérdést, de hirtelen ezek a kérdések fogalmazódtak meg bennem. Terveztük a babát, csak 1-2 év múlva szerettük volna. Az anyaságtól nem félek, úgy gondolom azért jó anya lennék. Páromnak van egy gyermeke és vele is szerencsére elég jól kijövök, csak magától a terhességtől félek. Most azt érzem, hogy ez egy teljesen természetes dolog de mi van ha mégse lesz olyan könnyű, vagy valami bajom lesz, vagy a babának lesz baja, vagy betegen születik...
2013. nov. 2. 14:04
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tervezetten estem teherbe, mi is szerettünk volna babát, csak pár év múlva. Én amint kiderült a terhesség elkezdtem rettegni a terhességtől, szüléstől, szoptatástól, hogy milyen szörnyű lesz. Ehhez képest életem nagyon szép szakaszának tartom a terhességemet. Én jól éreztem magam végig, csak az töltött el mindig félelemmel, hogy mindig vártam, hogy rosszabb lesz majd, mert azt mondták. Akármikor megkérdezték hogy vagyok és azt mondtam, hogy jól, mindig az volt rá a válasz, hogy majd leszel rosszul is. Nem volt könnyű terhességem, mert terhességi cukrom lett, így diétáznom kellett, és nehezen mondtam le az édes ízről, illetve a vérnyomásom is rakoncátlankodott, mégis végig boldog voltam. Nekem egyetlen vizsgálat volt kellemetlen és fájdalmas az egész terhességem alatt, amikor elfolyt a magzatvizem és az ügyeletes orvos vizsgált, nah akkor le tudtam volna ugrani a vizsgálószékből, de amikor a saját orvosom vizsgált, az egyáltalán még csak kellemetlen sem volt soha. A szülésem napján még vígan sétáltam kb. 8 km-t és lépcsőztem, mert egy mini kirándulást tettünk. Én 38. hét közepéig dolgoztam, akkor is csak azért hagytam abba, mert a férjem, és a nagyszülők nem hagytak békén. A szüléstől mindenkinél jobban rettegtem, ahogy az összes vizsgálattól is a terhesség alatt (ez nálam fóbia), mégis nagyon könnyű szülésem volt. Rosszabbra számítottam, így sikerült úgy kitágulnom 4 ujjnyira, hogy én azt hittem még csak kósza görcseim vannak és nem rendes fájások. Ha a szülésznő nem erősködik, hogy vajúdik én megszültem volna egy sima kórteremben, ahova befektettek a magzatvízelfolyás miatt, mert én csak azt hajtogattam, hogy ezek tuti nem vajúdófájások, mert nem ilyennek szokták bemutatni őket. (Úgyhogy engem nem igazán zaklattak a szülés alatt, idejük sem lett volna rá.) A gátmetszéstől és varrástól is féltem, mert volt már gyerekkoromban egy rekonstruáló műtétem ott lent, de én egyiket sem éreztem, meg volt beszélve az orvosommal, hogy még akkor sem varr érzéstelenítés nélkül, ha egy aprócska öltés kell. A szülés után két órával én már sétálgattam és simán ültem egy egyszerű faszéken, úgyhogy a gátmetszés helye sem fájt annyira mint számítottam rá, és fáradt sem voltam annyira. Mondjuk én egész terhességem alatt rengeteget mozogtam, soha olyan jó kondiban nem leszek mint most vagyok a szülés után egy hónappal. Amikor letelik a tgyásom (a kisbabám 5 és fél hónapos lesz) én visszamegyek dolgozni, és a férjem lesz vele itthon. Ez sokaknak nem tetszik, de mi így döntöttünk, nekünk ez így lesz jó. Én annyit tanácsolok, hogy készülj a legrosszabbra, de reméld a legjobbat, és ne hallgass másokra, tedd azt, ami neked jól esik. A te tested, te ismered a legjobban, így tudni fogod pl., hogy mikor elég a munkából. Az én életem a terhesség alatt nem sokat változott, nem hagytam, hogy változzon, végig vezettem (pedig egy balesetem is volt, ahol nem én voltam a hibás, mégis újra volán mögé ültem), utaztam munka miatt messzire, segítettem a lakásfelújításunkban, mozogtam rengeteget, elmentem koncertekre, sőt a diplomaosztó bulimra is elmentem, egyszerűen tudtam mindig, hogy hol a határ.
2013. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!