Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés terhesnek lenni?...

Milyen érzés terhesnek lenni? Nagyon nehéz, nagyon szenvedés az a 9 hónap? Milyen kötelező vizsgálatok vannak és hogyan zajlik? Nagyon fáj a szülés?

Figyelt kérdés
Mennyire változott meg az életetek a terhesség alatt? Én leginkább úgy szeretném, hogy ne kelljen dokihoz járkálnom max néha egy ultrahang vagy vérvétel, de nem akarok kellemetlen vizsgálatokat. Lehet dolgozni a terhesség alatt? Ti meddig dolgoztatok? És szülés után mikor lehet visszamenni munkába? Nagyon "tönkremennek" a nők szülés alatt, mármint mennyire terheli meg a szervezetet? Kötelező a gátmetszés? Miért van az, hogy szinte mindenkit császároznak mostanság?? Áááá nagyon félek, annyira szürreálisnak tűnik az egész. Azt mondják a terhesség nem betegség, tök természetes dolog akkor miért fújják fel annyira az emberek ezt a terhesség dolgot. Annyira jó lenne, ha zavartalanul menne tovább az életem, 9 hónap múlva bemennék szüli, senki nem zaklatna... :(
2013. nov. 2. 13:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

25 hetes terhes vagyok. Igen, megváltozott az életem, mert a hatodik héttől veszélyeztetett terhes lettem és itthon kellett maradnom. A munkahelyem viszont nagyon jó, a főnök megértő, így ebből nem volt gond. Mikor elterveztük a babát, úgy gondoltam, a 36. hétig dolgozok. Hat nem így lett, de sebaj. Sokat is görcsölt a hasam, néha napokig fel sem tudtam kelni, nehéz volt az első trimeszter. Ráadásul sok kg-ot fel is szedtem. A 20. héten megtudtam, hogy kisfiam lesz. Voltunk 4D-s ultrahangon és életemben első alkalommal elöntött valami megmagyarázhatatlan érzés, azt hiszem az anyai ösztön és szeretet volt. Végig bőgtem az egészet és minden szenvedést elfelejtettem, még azt is, hogy a terhesség elején kórházban kellett feküdnöm. Azóta minden nap itt mocorog a pici fiam a pocimban és mérhetetlen büszkeség tölt el, mikor érzem, hogy napról-napra erősebbet rúg. Még van egy adag nehézség hátra, tudom jól, de bármi is jön, ha Őt végre majd megpillanthatom, tudom, hogy minden rossz elmúlik majd :-) Remélem az aranyerem is :P

Jah és igen sokszor kell orvoshoz járkálnom, nem is minden alkalom kellemes, de ez van. Attól még boldog pocakos kismama vagyok :-)

2013. nov. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!