Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a Margit kórház szülés...

Milyen a Margit kórház szülés szempontjából (szülésznők, szobák. )? Jövő tavasszal fogok ott szülni.

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én ott szültem tavaly nyár elején, (a következőt február végén fogom) és a következőket tapasztaltam:

Rengeteg orvos van, szülésznő kevesebb, csecsemős még kevesebb. Szinte mindenki nagyon kedves. Más kórházakról hallottam rémhíreket ilyen-olyan orvosról, szülésznőről, de itt egyről sem.

4 Szülőszoba van, aminek a felszereltsége magasfokú, ám igen egyszerű, egy darab szülőágy. Alternatív vajúdásra nincs lehetőség, labda viszont van. A műtőben nem jártam, de úgy tudom, az is igen magas színvonalú. Orvost is és szülésznőt is lehet választani.

Ha jönnek a fájások, jelentkezel, megvizsgálnak CTG-vel is és manuálisan is. Szülésznője válogatja, hogy gátvédelemmel dolgozik vagy nem. Apuka bent lehet végig. Amikor kibújik a baba, azonnal rád teszik, majd ellátják, bebugyolálják és újból odaadják Neked, akár meg is szoptathatod. Ha viszel be a picinek saját ruhát, már itt oda lehet adni, hogy abba öltöztessék fel. Ezután két órás megfigyelés következik, úgy tudom, hogy a császárosoknál ez hat óra. Őket még aznap felkeltik, hogy mozogjanak. Ezután átmész a gyermekágyas osztályra. Alapvetőn rooming-in a rendszer, de van csecsemő szoba, ahová bármikor betolhatod pl. ha látogató jön. A kórtermek 1,3 vagy 6 ágyasak, az 1 ágyasért fizetni kell, de ide bejöhet a látogató, míg a többibe egyáltalán nem. Sőt, a babát is csak üvegajtó mögött mutathatod meg gyermeked apjának, aki még a kezébe sem veheti. Ez kórháza válogatja, mert máshol szabadon mehetnek ki-be az apukák. Látogatási idő nincs. A folyosón, előtérben fogadhatod bármikor a látogatókat, de bemenniük nem szabad.

A picinek érdemes vinni: pelenkát (textilt is), cumisüveget, ruhát és pelenkázó alátétet (Libero, Babylove). Minden nap reggel és este 7-kor van a műszak váltás, ebben az időben a picinek bent kell lennie a csecsemő szobában. Ilyenkor van az orvosi vizsgálat, fürdetés stb. Kb. 1/2 8-kor szólnak, hogy ki lehet hozni a babákat.

Az étel tipikus ehető kórházi koszt. A vizesblokk tiszta.

Nagyon fontos: KÉRDEZZ!!! MINDENKI segítőkész és válaszol, ellát tanáccsal. Ha nem kérdezel, akkor egy csomó hasznos tanácstól esel el.

Érdemes eljárni a szülés felkészítő előadásokra, amik minden hétfőn délelőtt vannak. Sok hasznos információt tudsz meg a kórházról is és a szülésről is.

Nagyon kellemes várandósságot és könnyű szülést kívánok!

2009. nov. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első mindent részletesen megírt, én csak helyeselni tudok.

Én is tavaly nyáron szültem ott, és jan. elején fogok:-))

2009. nov. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Tényleg nagyon részletesen leírta az első válaszoló, hogy mire számíthatok. Nagyon hasznosnak találom a válaszodat, még egyszer köszönöm.

Egy kicsit megnyugodtam, mert tényleg sok rémhírt lehet hallani némelyik kórházról, sajnos.

Én áprilisban fogok szülni, első baba.

Nektek is boldog babavárást, és könnyű szülést kívánok.

2009. nov. 16. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!