Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kért az orvosom ellenany...

Miért kért az orvosom ellenanyag vizsgálatot, ha a vércsoportom RH+ A+?

Figyelt kérdés
Azt mondta, korábban valami antigéneket, antitesteket vagy mit találtak a véremben, de nem igazán értettem miről magyarázott. Valaki ért ehhez és el tudná magyarázni nekem? Én csak annyit tudok, hogy ilyen ellenanyag vizsgálatot csak RH - anyáknál szoktak végezni.
2013. nov. 5. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem jól tudod, ezt a mindenkinél elvégzik, csak az RH negatív kismamáknál többször. Ha nálad már találtak ellenanyagot, akkor téged is többször fognak ellenőrizni, annak ellenére, hogy RH pozitív vagy. Ez a Te és a babád érdekét is szolgálja. Ne aggódj!
2013. nov. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rh+ vagyok és mindkét terhességem alatt 3* csináltak vércsoport-ellenanyag vizsgálatot. Kell.
2013. nov. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2.vagyok: Szülés előtt meg azért fontos, ha műtétre kerülne sor, tudjanak készülni vérrel. A 3,5 éves fiamnak is tervezett műtéte volt, előtt kellett menni laborvizsgálatra és vcs-ellenag vizsgálatot is kértek.
2013. nov. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a 3.-at várom és megint kellett mennem vércsoport meghatározásra meg ellenanyag szűrésre, kérdeztem a dokim, hogy minek, hiszen nem változik a vércsoportom ( 0 RH+ vagyok) azt mondta, hogy most már sokkal tovább feltérképezik a vércsoportot mert kiderült, hogy az RH+ nál is lehet ellenanyag vagy mi és hogy nehogy baj legyen. Szóval nyugi a mi érdekünket szolgálja :)
2013. nov. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aha! Köszönöm a válaszokat :) Azt mondta a doki, hogy biztonság kedvéért azért figyelemmel kísérik ezeket az ellenanyagokat a véremben.
2013. nov. 5. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!