Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hétvégén lesz az esküvöm,14+5h...

Hétvégén lesz az esküvöm,14+5hetes leszek, árt a babának, ha iszom egy kevés pezsgőt, vagy valamilyen krémes likört?

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 10:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos csak koccintanék, de nem innék. Persze, szokták mondani, hogy vörösbort lehet, de én nem innék terhesen. Egyrészt a baba miatt, másrészt rólam ne mondjanak negatív véleményt rokonok, hogy nahát ez terhes mégis iszik...

Úgyis úgy fel leszel dobva, és annyi dolgod lesz, hogy nem lesz szükséged italra.

Egyébként gratulálok!

2009. nov. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem iszom, mert így is borzasztóan sok a gyomorsavam, állandóan küzdök vele, de egyébként úgy gondolom, hogy egy két korty (kb 1 deci pezsgő, egy pici pohár csokilikőr...) nem lesz semmi bajotok. A dokim nekem kifejezetten ajánlotta a tokaji aszút és a száraz vörösbort (heti max 2 deci)de nem bírom meginni.

Nagyon sok boldogságot Nektek és érezd jól magad a hétvégén, vigyázz, nehogy megerőltesd magad a tánccal és szerintem nyugodtan koccinthatsz egy kis pezsgővel (-: 31. hetes kismami

2009. nov. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kedvesek vagytok!Persze én is csak 1 korty pezsgőre,gondoltam,mivel amúgy sem szeretm,és esetleg 1 pici pohár csokilikőrre.Tánc meg nem nagyon lesz,csak egy szük családi vacsi,mivel mindkettőnknek a 2. esküvője lesz.
2009. nov. 16. 10:58
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan koccinthatsz es ihatsz par korty pezsgot. Ahogy elottem is irtak a bort azt meg neha kimondottan ajanljak mert jot tesz a verkepnek. Persze a minosegi voros borra gondolok es mertekkel nem napi szinten. :) En 26 hetes kismama vagyok 20 hetes voltam amikor a ferjem szulinapja volt es en is koccintottam egy pohar finom vorosborral. A pezsgotol sem lesz semmi bajotok. Gratulalok es sok boldogsagot kivanok nektek!
2009. nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy koccintástól, egy pohár pezsgőtől semmi baja nem lesz a babának. nem arról ban szó, hogy mindennap rendszersen iszol, pláne lerészegedsz... Koccints csak bátran, és sok boldogságot!
2009. nov. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A likőrt mindenképp kihagynám, mert erősebb az alkohol tartalma. 1 pohár pezsgő simán mehet, érezd jól magad! Sok boldogságot! :)
2009. nov. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Nagyon keveset ihatsz, nem lesz baja a Picinek :)

Sok boldogságot!

2009. nov. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim azt mondta, hogy inkább 20. hét után igyak bort, mikor rákérdeztem, mert Badacsonyba készültünk. Persze 1-2 deci nem árt a te korodban sem, de én úgy tudom, hogy inkább a jó minőségű száraz vörösborból.

Pezsgőt én nem innék a helyedben, bár csak azért, mert engem mindig megütött egy pohár pezsi is.


Az ezzel a probléma, hogy ok, hogy mi is azt javasoljuk, hogy 1-2 deci nem árt, dehát 1-2 deci hamar elfogy. Ha mindenkivel iszol akár csak egy kortyot, az már lehet, hogy többre jön ki.

Vagy egy megoldás, ha nem idegenkedsz a kólától (mert ugye sokan még kólát is a tiltott italok közé sorolják...) Akkor a boros pohárba rakj egy deci vörösbort és öntsd fel kólával. Akkor többször tudsz koccintani, mégsem iszol több alkolholt...


Vagy ha mégis pezsgőt akarsz, akkor abba meg almalét önthetsz.

De lehet, hogy tényleg nem is fogod kívánni. Én a töményet az első poz teszetem után már nem tudtam meginni, és borból is tényleg csak az íze kedvéért 1 max 2 deci megy. Pedig én nagyon boros voltam korábban.

Na meg az esküvő feeling.... Én betáraztam baileys-ből, hogy majd nekem kell egy üveggel egész estére... aha: két felest ha megittam belőle egész éjjel. És még bort sem ittam... az adrenalin feldob!


Jó szórakozást, sok boldogságot!

2009. nov. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha egyebkent sem szereted a pezsgot csalj egy kicsit!

Vegyel gyerek pezsgot, mert az meg finom is :)

En is igy csaltam a lagzimon, pedig nem voltam kismama.

Mindenki elvarta, hogy igyak vele.

Mondtam, hogy en nem keverem es csak pezsgot iszom.

De mindig kolyok pezsgot hoztak nekem, mert elore meg volt beszelve a felszolgalokkal.

Ha mind igazi pezsgo lett volna a menyecke tancot mar negykezlab jartam volna :P

Ez a kis csalas belefer, de ha 1 kortyot iszol attol bajod meg nem hiszem, hogy lenne.

2009. nov. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ui: erezzetek nagyon jol magatokat es sok boldogsagot!!
2009. nov. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!