Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folsav + gravida + magneb6? Sok?

Folsav + gravida + magneb6? Sok?

Figyelt kérdés
7hetes vagyok, a doki folsavat javasolt, magnéziumot csak görcsökre. Viszont szeretnénk gravidát szedni, az első babámmal is ezt szedtem.
2013. nov. 7. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én orvosom erre azt mondaná, hogy sok - de ő ellene van minden szintetikus vitaminnak. A folsav kell az idegcsőzáródás miatt, a magnézium az izomgörcsök miatt, de a többi felesleges, ha egészségesen és kiegyensúlyozottan táplálkozol. A magnéziumnál arra érdemes figyelni, hogy a napi 250-300 mg meglegyen, mert kb. ennyire van szükséged ilyenkor.

De ha téged megnyugtat, akkor ne fogalakozz senkivel, szedj nyugodtan terhesvitamint is, nem fogsz vele ártani sem magadnak sem a babádnak.

2013. nov. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gravidában van elég folsav, ezt nem kell akkor külön szedned.
2013. nov. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a gravida helyett csak folsavat szedtem és magne b6-ot. Nekem a vérképem is jó lett, így nem kellett más. Most 26 hetesen is vasteblattát szedek csak és magnéziumot. A gravidát megvettem a terhesség elején, de még egy szem sem foggyott el belőle. Az orvosom sem erőltette annyira a szedését. Ártani viszont nem ártasz vele, szóval szedd nyugodtan, ha szeretnéd :)
2013. nov. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem sok, a folsavból nem lehet túl sokat szedni. Azt az első három hónapban (meg tervezés idején) érdemes szedni, utána már elég a gravida.

A magneb6 pedig görcsökre van, szóval mehet minden vitamin mellette.

2013. nov. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Megvettem, legalább a 12. Hétig szedem.
2013. nov. 7. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!