Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhes állományba vétel a...

A terhes állományba vétel a manuális vizsgálat után is megtörténhet, vagy csak UH után?

Figyelt kérdés
A 7. héten kell visszamennem a dokihoz, de az első UH csak a 8. héten lesz

#terhes-állományba
2013. nov. 7. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Hivatalosan akkor ismerik el a terhességet az orvosok ha szívhangot is lehet hallani.
2013. nov. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vilcsianyuja ***** válasza:

Ha a manuális vizsgálat már megvolt, és kaptál leletet arról, hogy "terhesség igazolt" - és szerintem ezt már a manuális vizsgálat alapján is kiadhatta a dokid, akkor azzal már mehetsz a védőnőhöz kiskönyvért. Ezt érted állományba vétel alatt?

De azt nem értem, miért hív vissza egy hét különbséggel, miért nem hívott eleve csak a 8. hétre vagy miért nem csinálja meg az UH-t már a 7. héten?

2013. nov. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Először túl korán mentem: 5. héten, még csak a terhesség gyanúja szerepel a papíron, ezért rendelt vissza a 7. hétre. Jobban örültem volna, ha előbb UH is van, de gondolom drága a vizsgálat, és biztosra akarnak menni, hogy a 8. héten már szívhang is van. Nekem a táppénz miatt lenne fontos, mert "gáz" a munkahelyem.
2013. nov. 7. 17:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Addig irasd ki magad a háziorvossal, egy-két hétre akármilyen "betegséggel" kiírhat.
2013. nov. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vilcsianyuja ***** válasza:

Hát, nem tudom, lehet, hogy nem a legjobb felszerelésű dokihoz jársz, én már háromszor is kaptam olyan "igazolt terhesség" papírt 5 hét akárhány naposan, és mindháromnál látszott már ép petezsák, benne sejthető szikhólyag, és a manuális vizsgálat alapján puha uterus és a többi, amihez nem értek. De azzal már mehettem védőnőhöz terheskönyvért. (Tehát nálam nem állt az a kitétel, hogy már látszódjon a szívverés, amúgy az egyik terhességnél sajnos nem is indult be, de ez nem ide tartozik.)

Sőt, mikor az első terhességemnél 7 hetesen visszarendeltek és még nem volt terheskönyvem (meg akartam várni annak a vizsgálatnak az eredményét, hogy van-e szívverés), majdnem hogy leszidott a doki, hogy még miért nincs kiskönyvem, most ő nem tudja beírni a vizsgálatot...


Szóval ha ennél a dokinál nem megy, akkor próbálj másikat minél hamarabb, mert az "akármilyen táppénzt" 15 nap betegszabi előzi meg, amit ugye még teljes mértékben a munkáltatód fizet, és ha amúgy is gázosak, valószínűleg még kevésbé fognak szeretni. Ha veszélyeztetett terhességi táppénzre tudsz menni, akkor nincs előtte betegszabi, egyből táppénz. Igaz, a betegszabi a béred 70%-áról indul, de ugyanúgy vonnak belőle járulékokat, mint a sima béredből, a táppénz pedig az átlagkereseted 60%-a, de abból már csak szja-t vonnak, így a nettó táppénz több is lehet a nettó betegszabis pénznél.

2013. nov. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. nov. 8. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!