Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes kismama vagyok és...

30 hetes kismama vagyok és még 12 hetes kenetből kimutatták a streptococcus a. bacit. A orvos azt mondta csak szülés elött ad antibiotikumot, szülés közben már nem. Szerintetek elég lesz így?

Figyelt kérdés
Érdeklődni szertnék akinek így kellett szedni az antibiót,mit szedett és milyen mg mennyiségben.Köszönöm.Valamint elég volt -e szülés elötti antibió és nem lett baja a babának.Eléggé félek miatta.Köszönöm.

2013. nov. 9. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek (második gyerekkel) olyan hirtelen indult be a szülése, hogy nem volt rá idő, hogy lefusson előtte (talán 6 óra, de erre nem emlékszem pontosan), így a baba születése után kapta az antibiotikumot. Semmi baja.
2013. nov. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én kaptam 2x is a terhesség alatt antibiotikumot a screptococcusra, de mindkétszer hatástalan volt. Igazából dokija válogatja, hogy ad vagy nem ad. Én a szülés előtt is szedtem, de ennek ellenére a szüléskor is bekötötték. Gyors szülésem volt, nem tudom, hogy a Babámnak mennyi jutott el belőle, de szerencsére makk egészséges!
2013. nov. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Milyen antibót szedtél,mennyit és meddig az utolsónál?
2013. nov. 9. 15:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Semicillin 500mg-osat szedtem, mindkétszer és a 36. héten vettek újra vért és kenetet, újra kimutatták, a 37. héten kezdtem el szedni, ha jól emléxem 3x naponta - így 10 napos volt a kúra. 38+4-re szültem a Kisfiamat, szóval még volt a gyógyszerből. Este még bevettem és hajnalban született a Kisfiam.
2013. nov. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!