Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fekvésre ítélt kismamák, ti...

Fekvésre ítélt kismamák, ti hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Én 5.hete fekszem,de már minden bajom van, teljesen le vagyok gyengülve, már azon parázok nem lesz erőm megszülni a babót.:(
2013. nov. 9. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
üdv a klubban :( 5 hetes vagyok barnáztam utána véreztem a picimmel Duphaston és magnesii citricit szedek szigorú fekvéssel, csak wc-re és fürdeni állok fel és 12 hétig így kell de ha ezaz ára hogy velem maradjon akkor 9 hónapot végig fekszek :) kitartás
2013. nov. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát , Neked is! Mindent a mazsolákért! :)
2013. nov. 9. 15:32
 3/9 anonim ***** válasza:
26 hetes vagyok. Hatodik héttől vagyok ágynyugalmon egy bevérzés muatt. Ráadásul a 16. héttől rövidült a méhnyak. Azért én fel kelek néha, mert kilenc hónapot nem szabad végigfeküdni. Sajnos annyi erő nem lenne akkor egy nőben, hogy a kitolásnál meg tudja szülni a babát. Nem viszem túlzásba, de naponta egy kis séta belefér, vagy megfőzök például. Ha begörcsölök, akkor szigorú fekvés van mindaddig még jobban nem leszek. Sajnos ha egy kicsit sem mozognék kilenc hónapig, akkor minden izmom elernyedne, felfekvésem lenne és felhíznék nagyon. Orvoshoz is el szoktam sétálni. Néha elmegyek a párommal étterembe. A doki szerint ezek még beleférnek :-) Ne hagyjátok el ti sem magatokat és kitartás!
2013. nov. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocs a hibákért de mobilról írtam :-)
2013. nov. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első terhességem alatt többször voltam fekvésre ítélve, de talán 3-4 hét volta leghosszabb. (mindig más miatt és mindig megmondták meddig kell feküdnöm, utána mozoghattam rendesen. 36 hét után meg pláne, mert akkor már igazából bármikor jöhetett a babó, nem lett volna gond. A végén meg túlhordtam... :)

Nálam volt olyan, hogy még enni sem kelhettem fel, csak fekve, na azt nagyon nehezen viseltem. De a mozgós időszakok nagyon jót tettek. Neked meddig kell feküdnöd, mit mondanak?

2013. nov. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A 29. héten mondta a doki, h a 36. hétig fekvés, aztán azt csinálok, amit akarok.Én sem bírok egész nap feküdni,azért kiteregetek,vagy rendet rakok,kell mozogni is egy kicsit.De mikor meglátom az ágyat elfog a hányinger...így is ég a gyomrom, hát még a megemelt ágyban,már attól vagyok rosszul,hogy fekszem.Tudom,ez már hiszti szagú,de néha már úgy érzem beciculok.Azért kitartok,mert nem akarom,h korababa legye,csak nagyon lassan múlik az idő...
2013. nov. 10. 14:28
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Volt egy terhességem, aminél rendesen menstruáltam, raztán folyamatosan vérezgettem,majdelment a baba (még az elején).

A következő terhességem ugyanígy indult, ezért kellett az elején pihennem egy rakat utro kíséretében, de az nem szós szerinti fekvést jelentett, csak kiírtak az elején táppénzre és tényleg rengeteget pihentem, amit bírtam.

Másodjára elájultam egyszer az utcán 27 hetesen, hasraestem előre, annyira megütöttem amgam, hogy lila folt is lett a hsasmon és a medencecsontomnál, akkor sürgősségi uh, vértesztet is csináltak, nem keveredett-e a magzati vér az enyémmel, azaz nincs-e valami belső sérülés, szerencsére totál negatív volt minden, de a baba majd kiugrott, iszonyatos keményedéseim voltak stb, na ekkor ítéltek egy hét teljes fekvésre (merthogy kb ennyi idő, amíg kiheveri a méh ezt a sokkot).

Aztán kb 32 hetesen iszonyatosan elkezdtem görcsölni, de nem hullámzóan vagy szakaszosan, mint egy jósló mondjuk, hanem non-stop, mint egy bazi erős menstruáció előtti görcs. Annyit görcsöltem már, véreztem és keményedtem a terhesség alatt, hogy nem is tulajdonítottam nagy jelentőséget neki, de épp egy vizsgálatra kellett mennem és a szülésznő rákérdezett, hogy nagyon szarul nézek ki, iszonyat sápadtan stb, hogy nincs valami baj? Mondtam neki, csak ennyi, 2 napja rettenetesen görcsölök, de szedem a magnéziumot. Na, akkor megvizsgáltak, kiderült megrövidült a méhnyak és elkezdett nyílni a méhszáj, néztek hüvelykenetet és vért is, nincs-e valami fertőzés. Mivel semmi ilyet nem találtak hazaküldtek, megemelt adag magnéziummal, ekkor kellett 36 hetesig feküdnöm, és az elején angyon komolyan, amíg nem csökken a görcs. Felállni csak zuhany, pisi, legszükségesebb, hogy ne terheljük a méhszájat. Kb 4-5 nap alatt hatott a rengeteg mg és fekvés, addig semmi. De utána már sokkal jobb lett (bár később is görcsöltem, de ilyen erősen többet soha).

Én bevallom nem unatkoztam, ugyanis egyrészt imádok olvasni, rengeteget olvastam közben, folyamatosan ment mellette a tv, szerintem kb minden sorozatot láttam félszemmel, filmeket töltöttem le. Amúgy meg még szó szerint semmije nem volt a bébinek, így a netet bújtam, babakocsitól, bababútoron át a a tapétáig mindent akkor intéztem. Át kellett alakítanunk a lakásunkat is a pici miatt, amúgy is szerettem volna más változásokat, így ebben az egy hónapban kifestettem (mármint nem én, hanem szakember) a fél lakást, letapétázták a gyerekszobát, 2 asztalos is volt, az egyik csinált egy polcrendszert, a másik egy pelenkázót 8és ezeket mind helyben, csak az alapanyagot hozták, eladtam vaterán pár bútorunkat, vettem és hozattam másikakat, leburkolták kővel egy kandalló mögötti részt. Én meg mint egy maharadzsa lánya csak feküdtem épp ahol hely volt és irányítottam :))) Mivel minden munkásnak elmondtam mi a szitu extra kedvesek voltak, úgyhogy takarítottak is maguk után, nem húzták a szájukat úgy cipelgették és tologattak a bútorokat, nem mellesleg közben dumáltunk is :)))

A férjem azóta is röhög, hogy kissé rámjött a fészekrakó ösztön.

A dokim pedig mondta, ne úgy képzeljem, hogy 4 hétig nulla mozgás, aztán maraton, hanem szép fokozatosan, így ahogy közeledett a 36 hét egyre többet mozogtam, tettem-vettem én is itthon, de utána is még 1-2 hétig félüzemben voltam.

Szóval én nem unatkoztam, mert hulla ideges voltam, nehogy a totál rumli közepébe, a semmibe jöjjön a kicsi :)))

Kitartás, most 2 éves lesz a fiam, nosztalgiázva gondolok arra, amikor ennyi időm volt :) Most a másodikkal 7 hónapos vagyok, tök jó lenne legalább napi 7 órát aludni, nemhogy láblógatva pihenni! :)))

2013. nov. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy megosztottad velem, gratula a kistesóhoz!Mostmár rájöttem, hogy ha egyedül vagyok itthon, akkor jobban elvagyok,de nekem már van két leányom(8 és 5 évesek)és sztem mikor ők is itthon vannak, jobban érzem, hogy nem tudok helytállni,nincs erőm velük foglalkozni, úgy ahogy én azt szeretném.de már csak 11 nap és kicsit rákapcsolok,én sem indulok a maratonin, de muszáj visszanyernem az erőm.Minden jót és szépet nektek!
2013. nov. 12. 08:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja, így megértelek pláne. Már én is többször belegondoltam, ha a mostani terhességem lenne olyan macerás, mint az első, fogalmam sincs hogy bírnám és hálát adok egy csomószor , hogy most minden zökkenőmenetesebb...

Azért az nagyon más helyzet, ha már ott a két gyerkőc, erre tippem sincs... Kitartást, tényleg!

2013. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!