Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem szeditek a vitamint...

Miért nem szeditek a vitamint minden nap? Nagy lesz a baba tőle? Féltek a hízástól? Valami bajt okoz?

Figyelt kérdés

2013. nov. 13. 07:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jó a vérképem. Orvos sem erőltette. Egészségesen és változatosan eszek, csak minőségi alapanyagokból főzök. Egyedül folsavat szedtem az első trimeszterben. Most a harmadikban a magnéziumot szedem.
2013. nov. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a nőgyógyászom mondta, hogy csak minden màsnap szedjem, mert különben nagy lesz a baba. Gravidat szedek, 16 hetes vagyok. Azt is mondta, hogy szedhetem a végéig. A vérképem nekem is jó.
2013. nov. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elevitet szedtem.


1. terhességnél végig, nem lett nagy baba, 3 kiló 17 dekával.


2. terhességnél a magánorvosom mondta, hogy bőven elég a másfél dobozzal beszedni. (mármint egész terhesség alatt). Ennyit szedtem be csak, a kisfiam 4 kilós lett.


3. terhességnél egy másik magánorovs mondta, hogy minden másnap, 1 doboz elég. Áltlagos baba lett súlyra.

2013. nov. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én nem is szedtem.a vérképem tökéletes volt,a vasam volt picivel felette.makk egészséges átlag súlyú baba született.ha esetleg kistesót szeretnénk,akkor sem fogok szedni.
2013. nov. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én orvosom nem preferálja a terhesvitaminokat, szerinte semmi értelme és felesleges pénzkidobás, nekem csak a folsavat kellett szednem
2013. nov. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Az utolsó 2 hónapban én sem szedtem. Elég kicsi vagyok, meg vékony, aggódtam, hogy majd egy 4 kilós gyereket hogy fogok kinyomni magamból. 3 kg lett a baba. Hülye vagyok, hogy nem szedtem a vitamint, legalább szülés után kellett volna, mert hiába volt tökéletes mindig a vérképem, a szoptatás, fáradtság, nem evéstől pár hét után volt, hogy annyira szédültem, hogy nem bírtam felkelni a gyerek mellől.

Amelyik baba nagyra akar nőni, annak nem kell vitamin, anélkül is nagy lesz. Viszont terhesség, szülés, szoptatás ideje alatt nem árt, ha a szervezet jól fel van töltve.

2013. nov. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az első terhességemnél végig szedtem, 3200 grammos, átlagos babám született. Kellett is a vitamin, szülés után így is tele volt mínusszal a vérkép eredményem.


Most is szedem, már terhesség előtt is szedtem. Jelenleg 30 hetes vagyok, de a kálium szintem máris csökkent, szednem kell vasat, jódot, és még messze a vége. Hiába eszem egészségesen, mégis ez van.


A baba nem a vitamintól nő meg. A nagyságát befolyásolja a genetika, a szénhidrát fogyasztás. Annyiban befolyásolja csak, hogy a B6 vitamin étvágyat csinál, ami miatt éhesebb a kismama és többet eszik.

2013. nov. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem a vitamintól lesz nagy a baba,hanem a genetika az oka.Szép is lenne,mekkorák lennénk már,ha a vitaminoktól nőni lehetne... :D

Amúgy most télen nem árt szedni a várandósoknak egy kis pluszt,jönnek a járványos időszakok.Nem mondom,hogy meg lehet előzni csak magukkal a vitaminokkal,de ártani nem fog,ha végig szeded ilyenkor.

2013. nov. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én csak minden masnap szedem kb van ugy hogy később. Azért mert rettenetesen rosszul vagyok néha tőle egyszer majdnem ki is hanytam. a vérképem jo,az orvos szerint se muszály minden nap szedni de ne hagyjam abba. Fáj tőlea gyomrom és savat is csinal. az ilyen bevonatu tablettákkal mindig megszivom. sem cataflamot sem klacidot sem advilt nem tudtam beszedni valami van a bevonatban ami irritalja a gyomrom.
2013. nov. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert nem kellett! Folsavat szedtem és kész. A dokim többször nézetett vérképet, mindenem tökéletes volt!
2013. nov. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!