Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a folyamata a terhes...

Mi a folyamata a terhes állományba vételnek? Milyen vizsgálatokra küldenek el? Vérvétel stb?

Figyelt kérdés
Az orvosom azt mondta az UH után tud táppénzes javaslatot adni. Kapok egy papírt, hogy terhes vagyok és mennem kell a védőnőhöz, és csak utána a háziorvoshoz? Vagy a védőnő előtt már mehetek a papírommal a háziorvoshoz?

#terhes #állománybavétel
2013. nov. 15. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Előbb a védőnőhöz menj. Ő kitölti és odaadja a kiskönyvedet, ezzel kell menni a háziorvoshoz.
2013. nov. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először az uh után menj a terhesgondozóba,ott a védőnőd ad kiskönyvet és mindenről tájékoztat, mikor hova kell menned, akiskönyvbe kell majd a dokinak is beírni a táppénzes javaslatot.Nekem a védőnőtől is kelett valamilyen kis papírt kérni a táppénzhez, amit szintén az orvosnak kell le4pecsételni és aláírni.De mindenképp a védőnő az első.Gratula a babához!!! :)
2013. nov. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, felétek hogy megy, de nálunk a védőnőnek semmi köze a táppénzhez.

A terhességet igazoló, ill. a táppénzre vételi javaslattal (ezt csak a nődoki adhatja ki) kell menni a házidokihoz, aki 9-es (veszélyeztetett terhes) kóddal vesz állományba.

Több olyan ismerősöm van, aki a pozitív teszttől kezdve táppénzen van (alapbetegség miatt), 5 hetesen pedig nem rohangálunk védőnőhöz meg kiskönyvért. (Az én dokim a 11-12. hét előtt nem is nagyon javasolja a kiskönyv átvételét, "még bármi lehet" alapon.)

Gondolom, alapbetegséged van, ami indokolja a táppénzes állományt terhesség alatt, így rögtön mehetsz a háziorvoshoz is. Utána ráérsz menni a védőnőhöz.

2013. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az első ultrahang után,ahol már szívhang is látható,rögtön a terhesgondozóba küldenek.Nálunk úgy látszik optimistábbak a dokik,arról nem is beszélve, hogy egy esetleges vetélés befolyásolhatja a későbbi terhesség kimenetelét, pl. jobban oda kell figyelni a kismamára.Ezeket pedig mindig beírják az aktuális kiskönyvbe.
2013. nov. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor nem mindenhol egyformán intézik. Feltételezem a korom, pajzsmirigy problémám és stresszes munkahely miatt táppénzre fogok kerülni, nem szeretnék kockáztatni.
2013. nov. 15. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!