Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Szent István kórházban...

A Szent István kórházban teljesen normális, problémamentes szülés után mi a programm?

Figyelt kérdés
Tehát ha megszültem, és nem volt semmi gond, akkor a babát mikor hozzák be a szobába, nyilván úgy hogy már ott is marad? Ki fürdeti, és öltözteti? Ilyenekre lennék kiváncsi! Jó lenne, ha olyanok tudnának válaszolni, akik mostanában szültek ott. Előre is köszi!
2009. nov. 18. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 7 hete szültem ott. Tőlem a babát elvitték éjszakára mert szuper gyorsan született meg (pedig első baba), ami kifárasztotta és az apgarja nem lett annyira jó. Sajnos szopizni sem adták oda, csak reggel. Ezt csak azért írom, hogy van ilyen is. De nálad ne legyen, szívből kívánom!

Aki rendesen szült komplikáció nélkül, elviszik szülés után a babát rendbeteszik. majd vissza viszik a szülőszobába hozzád és két órát még ott kell tölteni megfigyelésen (én is voltam csak baba nélkül:( /

Aztán ha letelt, eltolnak kerekesszékben pisilni (nézni fogja egy nővér, erre készülj, ezért szülés után ne sajnáld magadtól az ásványvizet), ezután fel az osztályra babával együtt, ezután már együtt lehettek éjjel-nappal, mindennap van nőgyógyászati vizit (nem vizsgálnak, csak kérdeznek) és gyerekorvosi vizit, megnézik hogy szoptatod a picit. De a csecsemősök is be fognak menni naponta, hátha valaki segítségre szorul. Ruhát vigyél a babának, törölközőt, sapit, takarót. Pelust is, mert 3-4 db-ot adnak/nap. Popsikenőcs, köldökápoló van a kórteremben.

A fürdetéskor este szólnak a nővérek, van hogy már 6-kor, de volt olyan is, hogy 9-kor jöttek. Akkor felkapod a babádat meg egy szatyorban a ruháját, törölközőjét és beviszed. A nővérke levetkőzteti, megnézi a pelust, hogy milyen a kakija a babának, lemérik, a nővérke megfürdeti (Johnsons tusfürdőt használnak), ő is törli, pelenkázza, öltözteti és kész is vagytok. Ne lepődj meg, az egészet 7 perc alatt lezavarják/baba, de végig ott lehetsz és kérdezhetsz a nővértől, ha valami érdekel.

Arra figyelj, hogy szopiztasd rendesen a babát, hogy ne sárguljon be, mert akkor a 3 nap helyett 5 nap kell benn lenni, mert a babát viszik a kék fény alá.

egy jó tanács, ha van aki meleg ételt vigyen be neked, akkor kérd, hogy vigyen, mert a kórházi ebéd nagyon rossz. Én nem ettem a 3 napban, de a szobatársaim is meghagyták. A reggeli és a vacsi az jó, mert nem főtt kaja. :)

A kórterembe elvileg csak 2 látogató lehet, de nem tartják be, így meg kell tanulni idegenek előtt szoptatni. Nekem annyiban volt szerencsém, hogy az első 3 nap ketten voltunk a szobában, majd a hazajövetelem hajnalán telt meg mind 3 üres ágy, ami volt még. Tele volt a szoba látogatóval aznap délelőtt, örültem is hogy jöhetek haza.

Aznap amikor engednek el, a gyerekorvos alaposan megvizsgálja a babát (csípő, hallás, poci, tüdő), megkapja az oltását, zárójelentését, meg te is a magadét és mehettek haza. Ha érdekel még valami, kérdezz nyugodtan. :)

Bocs, ha hosszú lett.

2009. nov. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én hármat szültem ott. Szülés után egyből rádteszik, és talán még azt is megengedik, hogy cicire tedd, és csak ezután viszik fürdetni, öltöztetni. A szülésznő fürdeti, és ha a férjed bent volt a szülésnél, ő is ott van (addig téged ellátnak: megszületik a lepény, varrnak, ha kell, stb.). Aztán visszahozzák a babát, és mostmár biztosan cicire teszik. Ahogy az első válaszoló is írta, 2 óra a szülőszobán, majd átvisznek az osztályra, és onnantól -hacsak nem szorul a baba inkubátorra vagy kék fényre- éjjel-nappal együtt lesztek. Nálam nem nézték, ahogy pisilek, de számon kérik, úgyhogy tényleg igyál sokat!

Sok sikert és könnyű szülést!

12 hetes km

2009. nov. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. nov. 19. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!