Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Volt aki rögtön...

Kismamik! Volt aki rögtön elment táppénzre a terhesség elejétől? Nekem úgy néz ki, hogy megszűnik a munkahelyem és babát várok, most teszteltem pozitívat.

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szombat este és vasárnap reggel teszteltem pozitívat, hétfőtől betegállományban voltam/vagyok. Olyan helyen dolgozom, ahol veszélyes lenne kismamaként.
2009. nov. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Maradj munkában szerintem,persze ha rendben vagy!Egy melóhely megszűnése nem megy egyik napról a másikra!A táppénz nagyon kevés bár nem tudni mennyi a bruttód!Gratulálok a babához:))
2009. nov. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy mi van akkor, ha munkahely megszűnik, de gondolom táppénzt akkor is kapsz, ha eddig dolgoztál.

Ha meg megszűnik a munkahelyed, akkor meg már nem mindegy? Ha a doki is megerősíti a babót és kérsz táppénzes papírt, szerintem fog adni. Másrészt nem is baj, ha nem idegesíted magad a munkahelyed miatt. Sajnos csak ennyit tudok neked írni, mert én is elmentem már 17 hetesen táppénzre, de nekem szerencsére lesz hova visszamennem (remélem :o))


Gratulálok a babához és élvezd minél nyugodtabban ezt a 9 hóanpot!

2009. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha megszűnik a munkahelyed, menj most táppénzre, nehogy munkanélküliként kezd a terhességed.

Egyik rokonunk is így járt, és ő is TP-re ment rögtön.

2009. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Menj dokihoz és írasd ki magad. Ha megszűnik a munkahelyed, már nem leszel jogosult tp-re (esetleg passszív jogon, de az azt hiszem max. 3 hónap), de munkanélküliről nem lehet tp-re menni, az meg nem tart ki végig a terhesség alatt. Ha meg nem szűnik meg, lehet hogy leépítések lesznek, nehogy téged küldjenek el.
2009. nov. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

kb. 8 -9 hetes koromtól végig táppénzen voltam.

a táppénz nekem szinte ugyanannyi volt, mint a fizetésem.

szerintem hamarosan menj táppénzre, egy pár hét múlva

2009. nov. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Írasd ki magad. Én ugyan augusztus 1. előtt mentem tp-re, de többet kapok, mintha dolgoznék. Ha megszűnik hirtelen a munkahelyed mihez kezdesz?
2009. nov. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Írasd ki magad a dokival. Én is azt tettem 8. héten. A Tp majdnem ugyanannyi mint a fizetés, és a tgyás is kb 1000 ft-al kevesebb mint a fizetésem volt :) Na a gyed az már ugye jóval kisebb lesz a táppénz miatt.

De inkább most menj el.


(Ha bemutatod a terhes kiskönyvet a munkáltatónak leépítéseknél nem küldhetnek el, az utolsó felszámolási körig kötelességük benn tartani, ami ugye édeskevés és nem is szokták betartani)

2009. nov. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ameg van munkahelyed, es birsz, dolgozz. Ha megszunik, 3 napon belul el tudsz menni alanyi jogu tappenzre.
2009. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolótól kérdem, hogy az nem csak 90 nap? Én úgy tudom, hogy a passzív jogú táppénz nem mehet végig. Szerintem még munkaviszonyban kell elmenned Tp.-re.
2009. nov. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!