Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Két hónapos terhes vagyok,...

Két hónapos terhes vagyok, sajnos nem tudok semmit a babákról, de a modern baba könyvek tanácsaiból nem kérek. Lehet pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Hogyan kell fürdetni a babát?

Milyen dolgok kellenek a babának? (kiságy, babakocsi, pelenka azt tudom, hogy kell)


2013. nov. 15. 18:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hajaj:-) rengeteg minden kell fogalmad sincs
2013. nov. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2013. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Még nagyon pici a baba, jó ideig semmi nem kell. Te szedj magnéziumot, ha akarsz terhes vitamint. Találsz a neten babakelengye listát, onnan tudod, mi kell majd. Röviden, 56-62 évszaknak megfelelő ruhák, plédek, hálózsák, plédek, babakád, törölköző, lázmérő, babahordozó stb.
2013. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Hát... sokan vagyunk ezzel így, én sem tudtam semmit, a kórházban kérdeztem meg például a nem éppen szívélyes csecsemőgondozót, hogy hogyan kell pelenkázni, mert sosem csináltam és külön szobában voltam kettesben a babával. Akkor láttam meg először a magzatszurkot is. :-) Aztán belejöttem.


A védőnővel vedd fel a kapcsolatot, ha szerencséd van jó fej és sokat segít majd.


Számíts arra, hogy sok ellentétes tanácsot fogsz kapni, de bízz az ösztöneidben. Például nekem a védőnőm előre szólt, hogy nehogy olyan kombinált kiskádat vegyek, amire lehajtható a pelenkázó, mert képzeljem csak el, hogy ha felhajtom, akkor hogyan vetkőztetek, ha megfürdettem a bébit, teli kézzel hogyan hajtom le, szóval borzalom és különben is milyen hülyeség az. Ebbe belegondolva igazat is adtam neki, amíg a gyerekszobát építő asztalos, aki nagypapa is volt ódákat nem zengett egy ilyen állványos kombinált kádról. Szóval kinek mi válik be... :-)


Az interneten találsz jó kis babakelengye listákat, abban minden össze van szedve, hogy mi kell a babának. De a védőnő is tud adni.


De ha nagyon szeretnéd, akkor leírom. :-)

2013. nov. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hű, nagyon nehezet kérdeztél abban az értelemben, hogy például babát fürdetni is sokféleképp lehet. De azért én szívesen megosztom a tapasztalatomat e téren:

Eleinte arra kell figyelned, amíg a köldökcsonk le nem esik, hogy ne érje víz a pici köldökét, és azt kezelgetned is kell. Addig nyilván inkább picike vízben, inkább letörlés, lemosásszerűen érdemes végezni. Aztán mi már nagyobb vizet engedtünk, és a fejecskéjét is beleengedtük. Az orvos felír fürdetőkrémet, ami nagyon olcsó, azt a vízbe mi beletettük, felhabosítottuk valamennyire, és abban átmosdattuk a babát. Utána olajozás és a többi teendő.

A babának elsőként Te kellesz, ez a legfontosabb szükséglete. Aztán jön a többi. Jó ha van néhány textil pelusod, mert eleinte azt gyakran kell használni, főleg, ha sokat büfizik fel a baba. De azt tesszük alá altatásnál is, azzal törölgetjük meg az arcocskáját, és még elég sok mindenre használható.

Szükséged lesz babaruhákra természetesen, törölközőre, popsikrémre, amit szintén felírnak. Hirtelen ennyi jutott eszembe...

2013. nov. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nézz körül a gyerekvállalás témában. Iszonyú sok hasznos tanács van és tapasztalat.
2013. nov. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Sajnos a körzeti védőnő nem jár házhoz még a problémás szülőkhöz sem.
2013. nov. 15. 18:33
 8/17 anonim ***** válasza:
Miért kellene házhoz járni ? Neked kell hozzájárni és nem fordítva. Ha meg van a nőgyógy. papír a terhesség igazolásáról fel kell keresned a védőnőt, mert ő ad kiskönyvet illetve mondja meg, mikor és hova kell menned. Házhoz nem megy és nem is kell neki, majd ha megszülsz júniusban és hazajöttök akkor megy ki a gyerekorvossal.
2013. nov. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Egy 3200 lelkes faluban lakunk, nincs gyerekorvosunk a védőnőt pedig többször megverték ezért nem megy sehová sem.

Voltam nála, vittem az orvosi igazolást a terhességről és szóltam neki adja ide a kiskönyvet. Megkérdeztem mikor menjek a vizsgálatokra azt mondta majd megyek amikor akarok csak arra vigyázzak, hogy meglegyen a négy orvosi pecsét.


Ezért írtam ki kérdést mert nem tudok semmit. Miért kell a négy pecsét?

2013. nov. 15. 18:53
 10/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! 4 hónapos terhes vagyok. Soha nem fürdettem, pelenkáztam, sőt!!! 6 hónaposnál kisebb babát sem tartottam.


Egy keleti országban élek, ahol még védőnői szolgálat sincs, és a kórházban nem mutatnak semmit. És itthon sem lesz segítségem.


You tube-ról keresek babagondozással kapcsolatos videókat, és vannak kismama honlapok, ahol fent van a babakelengye.


Bízok az anyai ösztöneimben. Szerintem a mai nők már túlon túlspilázzák a babagondozást, mintha za valami tudományág lenne. Bízz magadban.

2013. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!