Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés várható ideje? Melyikne...

Szülés várható ideje? Melyiknek érdemes hinni?

Figyelt kérdés

Utolsó menszesz alapján számolt a védőnő, április 21-re írt ki.

12 hetes ultrahangon a doki április 16-ra számolt.

Nem tudom ezeknek az internetes teszneknek mennyire lehet hinni, de most végeztem el egyet, miszerint április 20-án lenne a nagy nap!

Persze tudom bármi lehet esetleg közbejöhet, de problémamentes terhesség esetén melyik dátum a döntőbb?


2013. nov. 16. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Problémamentes terhesség esetén is lehet április 11, május 2, és április 28 is. :) Én május 21-re voltam végig kiírva, minden problémamentes volt, és május 9-én este már babáztam. Április körül fogsz majd szülni, sok boldogságot hozzá. 5 nap különbség semmit nem számít. :)
2013. nov. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a 12. heti ultrahangon módosították a dátumot, akkor azt kell figyelembe venni. Az utolsó menzesz alapján számolás csak elméleti, tankönyvi 28 napos ciklusra van belőve, 14. napi ovulációval, de ugye a valóság már más kérdés. Simán előfordulhat, hogy előbb/később volt az ovuláció, ezt mutatja az ultrahang eredmény is. Ilyenkor az ultrahangot veszik figyelembe, elvileg át kellett volna, hogy írják a kiskönyvben!
2013. nov. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha szabályosak a ciklusaid, és 28 nap körüliek, akkor a helyedben inkább a naptárit nézném, ha nem szabályosak, akkor hallgatnék az uh-ra. De nem nagy különbség :)
2013. nov. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Végülis igen, nem sokat számít 5 nap eltérés ahogy első írta viszont azt sem szeretném, ha pl. a hamarabbi dátumot néznék, és emiatt fektetnének be, viszont az is megeshet hogy 2 héttel korában jön!

Lányommal a kiírt dátum utáni nap kellett befeküdnöm, másnap megindították a szülést.

2013. nov. 17. 08:13
 5/6 anonim ***** válasza:
A menszesz szerinti időt nézi a doki , nekem az uh szerint egy héttel nagyobb volt a babám a koránál, meg is lett pontosan egy héttel hamarabb:-))))
2013. nov. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Legelőször menzesz alapján számol, de ez csak hozzávetőleges, mert egyrészt nem mindig kérdezi meg, hogy napos a ciklus, másrészt, ha meg is kérdezi, nem biztos, hogy pont a nagykönyv szerint volt peteérésed.

A 12 hetes alapján már jobban lehet a baba méreteiből következtetni a korára, és így a peteérés idejére.


Én árpilis 30-ra voltam először kiírva, de az uh-k alapján aprilis 27-re hozták előre.


Az más kérdés, hogy a babákat mennyire érdeklik a számítások! :D

2013. nov. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!