Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes elmennem Tgyás-ra, a...

Érdemes elmennem Tgyás-ra, a szülés előtt 4 héttel, ha a határozott idejű szerződésem csak 5 nappal él tovább, mint a szülés várható ideje?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az a legjobb, ha a szülés időpontjától kérem inkább a Tgyás-t, mert addig táppénzen vagyok úgyis, és a pici papírjai nélkül úgysem kapok pénzt. De mi van akkor, ha én január 26-ra vagyok kiírva, a határozott idejű szerződésem meg január 31-ig szól, és utána nem hosszabbítanak (ezt a munkaügyes csaj mondta, amik most hosszabbították meg), és én mondjuk túlhordom a babát? Mert ugye ezt nem tudom befolyásolni. És ha túlhordom, már megszűnik a munkaviszonyom és akkor kaphatok még Gyed-et? Vagy hogy is van ez?

Kérlek segítsetek!


2008. nov. 14. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kérd a Tgyást 28 nappal a szülési időpontod előtt, mert a Tgyásra jogosult leszel akkor is, ha esetleg túlhordod a babát és jan. 31 után szülsz (passzív jogon), viszont a Gyed-re kizárólag csak akkor, ha a szülésed időpontjában biztosított vagy (tehát van munkahelyed!!!!!) Tehát ha előbb igénybeveszed a Tgyást, akkor kapsz Gyed-et, mivel a Gyed feltétele, hogy a munkaviszonyod megszűnésekor a Tgyásra jogosult legyél. Fontos, hogy ezt betartsd, mert ha túlhordod a bébit, csak a Gyesre leszel jogosult a Gyed helyett, és pénzben az nem is különbség.
2008. nov. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Én is erre gondoltam, de azért nem voltam benne biztos!!!!!! :D Még egyszer köszönöm!
2008. nov. 14. 12:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, nekem is ilyesmi volt a problémám. Amúgy a végét elírtam: nem is különbség helyett, nem KIS különbség (pénzben).:)
2008. nov. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!