Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kezdjek aggódni, vagy csak...

Kezdjek aggódni, vagy csak hagyom magam felhúzni?

Figyelt kérdés

Terhességi-kalkulátor szerint 5+3 hetes vagyok. Voltam annyira bolond, hogy egy-két közeli barátnőmnek elmondtam, hogy babát várok, de szerintem hiba volt, mert azóta csak idegesítenek az alábbiakkal:


- menzesz-szerű görcseim vannak csak enyhébbek - "Ajjajj, az bizony baj, vetélés lesz a vége."

- mellfájdalom - "Ajjajj, vetélés lesz a vége, mert a mellfájdalom menzesz előtt van."

- nincsenek reggeli rosszulléteim - "Nem is vagy terhes, rossz volt a teszt."

- nem vagyok kívánós+nincs szagundorom - "Ha terhes lennél, akkor kívánnál mindenfélét, és undorodnál a szagoktól."


Most akkor mi van?


Két pozitív terhességi tesztem van, egyik délutáni, másik két nappal később reggeli első vizeletből.

Nőgyógyásznál még nem voltam, telefonon azt mondta, hogy majd a 6. betöltött héten, de ha kibírom, akkor elég a 7-en.



2013. nov. 19. 15:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Van egy pozitív teszted, és két rosszindulatú károgó barátnőd. A pozitív teszthez gratulálok, a többivel ne foglalkozz. Boldog babavárást!
2013. nov. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ja ás még kihagytam:


- nem járok negyed óránként pisilni - ebbe is belekötöttek, hogy ők bizony már a pozi teszt előtt 15 percenként rohantak a wc-re...

2013. nov. 19. 15:36
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm Első válaszoló, tudom, hogy nem kellene felhúznom magam, csak hát első terhesség, ráadásul több, mint egy évnyi próbálkozás után, ezért is aggódok ennyire.
2013. nov. 19. 15:37
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem egyik tünetem sem volt, és már két éves a kisfiam.

Buta, ovis viselkedés, amit a barátnőid csinálnak.

2013. nov. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Görcsök azèrt vannak mert növekszik a mèhed felkeszül a babara nekem mèg most a 11 hèten is van, a mell fàjdalom is termeszetes en rà sem tudok feküdni. Van aki egyszer sincs rosszul a terhessèg alatt, de nem biztos hogy megúsztad nekem a 8 hèten jött, es nem reggeli volt, hanem egèsz napos. Ne paràzz, ne stresszelj, azzal arthatsz csak! Minden rendben van, gratulàlok, ès bopdog babavàràst!
2013. nov. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az meg külön jófejség, hogy egy évyni próbálkozás után nem veled örülnek, hanem inkább riogatnak. Minek az embernek ellenség, ha ilyen barátai vannak? Én is felhúznám magam rajtuk, és nagyon haragudnékr ájuk, innentől kezdve kbs emmit nem mesélnék el nekik, de előtte felhívnám a figyelmüket rá, hogy mindenkinek más a szervezete, máshogy reagál, sőt két terhesség is lehet teljesen különböző.


Neked meg boldog babavárást, puffogd ki magad rajtuk, aztán rá se ránts!

2013. nov. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ja es nem vagyok kívanós es minden szagot jól bírok. Nekem is egy ev utàn jött össze :-)
2013. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Most már sokkal nyugodtabb vagyok, és valóban, ahogy arra Ti is rámutattatok, nem vagyunk egyformák, máshogy reagál a szervezetünk.


A tanulópénzt megfizettem, most már tudom, hogy nem kell mindent megosztanom velük.

2013. nov. 19. 15:52
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem is baratok az ilyenek. 14 hetes vagyok,gorcsolok, es az elejetol kezdve fajt a mellem. El es virul a baba. Nekem se volt se hanyinger se kivanossag csak 8-10 hettol. Nyugi :) a gorcsokre vehetsz be magneb6 ot az enyhiti :) Ne foglalkozz most senki velemenyevel,koncentralj a babara hisz nemsokara mar az ultrahangon is lathatod hogy minden a legnagyobb rendben. Az idrgeskedes elkerulese erdekebe inkabb a 7. Heten menj mert akkor mar tuti van szivhang. En 6hetesen mentem 2 hetet vegig aggodtam, keptelen voltam pozitivan hozzaallni a babamhoz. Boldog babavarast ;)
2013. nov. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9-es válaszoló, ahogy azt te is írtad, az idegeskedés elkerülése érdekében én is hajlok arra, hogy csak a 7. héten menjek, mert akkor már tényleg valószínűbb az, hogy lesz szívhang is. (Végülis az orvos is ezt prolongálta, azt mondta, hamarabb csak annyit mondhatna, hogy látja a petezsákot stb...)
2013. nov. 19. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!