Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az átlagos pulzusszám...

Mennyi az átlagos pulzusszám terhesen? Nektek mennyi volt? Kaptatok rá gyógyszeres kezelést?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam háziorvosnál, és 116-os pulzust mért. Úgy ítélte meg, hogy ez nagyon magas és gyógyszeres kezelést igényel. Felírt egy Concor nevű gyógyszert, ami csak "végszükség" esetén adható terhesség alatt(az orvos fogalmazott így, miután egy szakkönyvből kinézte). Mivel amúgy is magas vérnyomásra napi 3*2 Dopegytet szedek, és a mellékelt tájékoztató szerint nem is lehet a két gyógyszer összetevőjét együtt szedni, nem nagyon merev elkezdni ezt a gyógyszert. Ma felhívtam a nőgyógyászomat, aki azt mondta, hogy 120-ig normális a pulzusszám terhesen, és szerinte nem kell szednem, mivel semmilyen tünetem nincsen, teljesen jól érzem magam. 29 hetes vagyok, nem görcsölök, zárt a méhszáj, teljesen probléma mentes a terhességem. Napi 3-szor mérek vérnyomást, és a pulzusszámom 85-110 között szokott lenni.

Valakinek, valamilyen tapasztalat a magas pulzusszámmal kapcsolatban?



2013. nov. 20. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a terhességem végén, amikor is toxémiát diagnosztizáltak nálam, akkor lett a pulzusom is igen szapora. Nekem csak gyógyszerrel tudták lehúzni, viszont még gyógyszer mellett sem tudták 100-110 alá vinni. Viszont a 110-es érték még belefért.

Amúgy ha állandó jelleggel 110-nél nem szokott magasabbra menni, akkor ez még nem gond.

Nekem anno azt mondták, hogy kismamáknál 90-100-as pulzus teljesen normális és elfogadható.

Szerintem inkább menj el egy belgyógyászati kivizsgálásra és ott majd egy belgyógyász szakorvos, esetleg a nőgyógyásszal konzultálva sokkal biztosabbat tud mondani.

2013. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem alapból is a "normál" vérnyomásom 132/70 p 80 körül van ha orvoshoz megyek főleg ha a babáról van szó akkor fel megy 140-150 körül p 110 a belgyógyász írt fel gyógyszert dopegy ből 2*1 et betaloc ból 2*0,5 öt. így itthon van hogy 121/60p 70-80 védőnőnél 140 p100 , nőgyógyász azt mondta hogy a 130 as vérnyomás is jó ezt meg meg érti hogy ha orvoshoz megyek és izgulok akkor magasabb. belgyógyász meg mondta 125 től már nagyon magas. de eleve mivel nekem az alap normális is 130 így nem nagyon várhatja el hogy terhesen 125 alatt legyen gyógyszer nélkül. Én is jól érzem magam semmi panaszom. és én 18+2 hetes vagyok.
2013. nov. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33 hetes vagyok,a legmagasabb vérnyomás 110 volt,legmagasabb pulzusszám pedig 70 :)
2013. nov. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jah 2 es vagyok nekem a belgyógyász azt mondta hogy a pulzus nem is érdekli hanem hogy mennyi a per. nekem 2 hete a belgyógyásznál 120/ 60 at mért és azt mondta tökéletes a pulzus nem is érdekelte ezen meg lepődtem.
2013. nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom második első értéke: 127-150 között szokott lenni. A második érték: 76-98 között szokott lenni. A pulzusom: 72-111 szokott lenni. Ezeket az értékeket, az utolsó egy hónapban mértem. Voltam EKG-n, ott mindent rendben találtak. Soha nem volt alacsony a vérnyomásom. Sajnos örököltem, mivel nagyszüleim, szüleim, testvéreimnek is magas volt. Terhesség előtt szedtem gyógyszert, ami rendben tartotta 130/80 volt kb. Ennél alacsonyabb szinte soha.
2013. nov. 20. 11:39
 6/7 anonim ***** válasza:
2,4 es válaszoló vagyok. Ugyan így vagyok én is mint te kérdező én anyukámtól és apukámtól örököltem ezt. valakinek a 100/60 as vérnyomás a jó és a normál valakinek a 130-140/ 70-80 a normális mindenki más :) én különösebben nem is idegesítem vele magam a mi fajtánknak sosem lesz 120 as vérnyomása gyógyszer nélkül.
2013. nov. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves 2,4,6-os válaszoló! Én is ugyanígy gondolom. Annyira idegesít, hogy megállapítanak egy "normál" értéket, és ha Te nem azon működsz, hanem egy minimális eltéréssel, akkor ezen stresszelnek, és mindenféle gyógyszerrel tömnek. Alapból elfogadom azt, amit az orvos mond, de most a kisbabámat is figyelembe kell vennem. Soha nem volt 120/70 a vérnyomásom, nem értem miért várják el pont most, terhesen, hogy annyi legyen.
2013. nov. 20. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!