Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hány hetes és hány...

Most akkor hány hetes és hány hónapos terhes vagyok igazából?

Figyelt kérdés

Július 18.-án volt az utolsó vérzésem, a 12 hetes ultrahang szerint a baba Július 29.-én fogant.

tehát elvileg a 18 hétben vagyok, mégis van olyan kalkulátor a neten ami vagy a 17 hetet vagy a 19et adja eredményként, azt meg már ugye hagyjuk is, hogy akkor ez most melyik hónapnak számít, ahány helyen olvasom annyi féle variációt ad...


Segítsetek kérlek!!


Köszi


2013. nov. 22. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

2014. április 24-re vagy kiírva. Tehát holnap után töltöd a 4. hónapot, akkor leszel 4 hónapos terhes.

És most vagy 18 hetes terhes.

Az ultrahang értéket pedig ne vedd figyelembe, az becslés! Amennyiben a 12. hétig a baba mérete nem tért el nagyban a menzesz ideje alapján számolt hetekhez, akkor már ami eltérés a 12. hét után van, az genetika.

Tehát a menzesz alapján számolt heteket kell figyelembe venni, amennyiben azt nem módosították!

2013. nov. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
I hónap: 1-4. hét II. hónap: 5-8. hét III. hónap: 9-13. hét IV. hónap: 14-17. hét V. hónap: 18-22. hét VI. hónap: 23-27. hét VII. hónap: 28-31. hét VIII. hónap: 32-35. hét IX. hónap: 36-40. hét - én így láttam egy oldalon
2013. nov. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem július 19-én volt meg utoljára.

Aug. 4-én fogant.

Ma 17+5 hetes vagyok.

Ápr. 27-re vagyok kiírva.


Hagyd a hülye kalkulátorokat! Pontatlanok, és az ovud idejét sem tudják. Némelyik még a ciklus hosszát sem kérdi.


Az orvos a baba CRL-jéből napra pontosan megmondja neked, hogy milyen idős terhes vagy.

2013. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

#3 vagyok

Amikor a baba méretből következtetnek az ovu időpontjára, és az nem pont egy 28 napos ciklus 14. napján volt, akkor átmódosítják az utolsó menses időpontját, és utána már azzal számolnak.


Tök mindegy, hogy mikor volt meg utoljára, az a lényeg, hogy júl. 29-én fogant. Tehát 29-14=15

július 15-tel számolj!


Ápr. 21. a szülés

18+4 vagy most

2013. nov. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as!

Azért néhány dologgal nem vagy tisztában.

Ugyanis az orvosok az utolsó menzesz dátumát veszik alapul. És ugyanezen az elven vannak a neten lévő kalkulátorok is.

Az, hogy az uh-n mit mérnek, az csak egy dolog! Már feljebb leírtam, hogy ha a 12. hétig nem módosítanak a menzesz szerinti kiíráson, akkor csak egy dolog, hogy a 12. hét után hány hetesnek felel meg a baba a méretek alapján. Mert ha az uh adatok alapján néznék a terhesség idejét, akkor ha egy baba genetikailag lenne nagyobb, vagyis kb. 4 kg-os súllyal születne, akkor neki eleve genetika miatt mindig nagyobb méretet számolnak uh-n, de az nem jelenti azt, hogy idősebb is az a baba, vagyis korábban fogant. Csak a terhesség hetéhez nagyobbak a méretei.

Szóval amennyiben az illető nem tudja a fogantatásának a pontos napját, úgy menzesz szerinti kiírást kell figyelembe venni.

És hogy ehhez képest mikor fog jönni a baba, az meg a babán múlik.

2013. nov. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

A 12. hétig nem lehetnek nagy eltérések a babák között. Születéskor már lehet akár több kiló is.

Orvos mondta, hogy így csinálják, nem én találtam ki.

De nem célom senkit sem meggyőzni.

2013. nov. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 vagyok:

Gondolom a 12. hétig legalább egyszer közölték a kérdezővel, hogy mekkora a baba, és hány hetes terhes.

Mindenesetre érdekes, hogy a 17-19 hét környékén valaki kalkulátorból akarja megtudni a terhessége korát...

2013. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem értem mi ebben az érdekes neked 7es válaszoló...

A kérdés leginkább a hónapokra vonatkozott...


Délután voltam konzultáción és a szülésznő mondta, hogy az 5 hónap a 19. betöltött hét után kezdődik.

Köszönöm a válaszokat

2013. nov. 22. 17:12
 9/9 A kérdező kommentje:
18 hetes és 4 napos terhes vagyok ma, ezt mondta a szülésznő is! Köszönöm
2013. nov. 22. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!