Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diabéteszes kismamák! Mennyit...

Diabéteszes kismamák! Mennyit híztatok a diétától számítva a szülésig?

Figyelt kérdés
Úgy értem, akinek a 24-28. héten a cukorterhelés után derült ki, hogy terhességi diabétesze van, mennyit hízott addig, és onnantól számítva a szülésig? Köszi!
2009. nov. 20. 05:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A 24. hétig kb 5 kilót híztam, utána szénhidrát diétán voltam, szülésig összesen 9 kiló + volt rajtam ami inkább a baba, magzatvíz, rajtam lévő víz volt. Mikor kijöttem a kórházból az összes lement és a kezdő súlyomnál voltam ismét.
2009. nov. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igaz nekem a 12. heti vérvizsgálaton derült ki, hogy vmi nincs rendben, elküldtek terhelésre, és magas lett az érték, így azóta vagyok diétán!

Most a 23. hétig híztam 2 kilót! De az első 3 hónapban meg fogytam 7-et, így még mindig mínusz 5-ben vagyok! Nem tudom mi lesz a vége! De 10-12-nél összesen nem hiszem hogy több lesz!

2009. nov. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2 kgot, a terhesség alatt cakli pakli 5 kg jött rám, amit a kórházban is hagytam.

Most,a második terhességem alatt már most, a 25. héten van rajtam 7 kg, a cukrom meg "jó" (6,6 lett a 18 heti előrehozott terhelésen).

2009. nov. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Rám 8 kiló jött fel,a 24.héttől diétáztam,és onnantól kb.4 kilót híztam.De a szülés után mínusz 1 kilóval jöttünk haza.
2009. nov. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
17 hetes korom óta diétázom, előtte jött fel kettő, azóta is kettő, így 28. hétig 4 kg-nál járok. Nem tudom mi lesz tovább, hallottam olyat, hogy a diéta miatt fogynak a kismamák a végén...nekem az sem ártana, van miből:-)
2009. nov. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 25. héten volt a cukorterhelésem , addig híztam 6 kg-ot. Aztán diéta és bár a doktornő 3x mondta, hogy mégsem vagyok cukros, de én nem mertem annyit enni amennyit kívántam volna, de így is feljött még 5 kg. 39+3 hetes km.
2009. nov. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Én ugyan nem lettem cukros, de a 26. héten járok és plusz 11 kg van rajtam. 51-ről indultam, majdnem túl soványról, és bár nem eszem sokat, mégis jönnek a kilók. Ha meg egész nap nem eszem, egyszerűen rosszul vagyok, vagy savat hányok. A súly soknak tűnik, de nem vagyok kövér, csak a hasam meg a csípőm nőtt, meg a mellem. Szerintem ha normálisan eszik az ember, akkor mindegy, mennyi kg megy fel. A cukornál is inkább a minőségre kell figyelni. De ne koplaljatok!
2009. nov. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

26. héten derült ki, hogy nem jó a cukrom, onnantól diéta.

32. héten megismételték akkor már jó volt, de a diétát tartanom kell.

26. hétig feljött 5 kiló, azóta semmi.


35. hetes

2009. nov. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bár a kérdező nem mondta, de van itt egy hozzászólás amit muszáj megválaszolni. A cukorbeteg kismamán elsősorban nem a minőség segít, hanem a szénhidrát szegény étrend. Az orvos által meghatározott szénhidrátmennyiséget nem lehet túllépni. Ezen túlmenően jöhet a minőség

(28 hetes cukros mami)

2009. nov. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!