Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelésnél hogy szokták...

Cukorterhelésnél hogy szokták a második vérvételnél le veszik a másik karbol a harmadikat meg valamelyikből? Vagy mind a 3-at ugyanabbol a karbol?

Figyelt kérdés

2013. nov. 26. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tőlem megkérdezte a vérvevős nő, hogy melyikből vegyen másodszorra (csak kétszer vettek) én ugyanabból kértem, hogy csak az egyik fájjon :) Másodszorra jobban fájt amúgy.
2013. nov. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem felváltva vették le, jobb-bal-jobb, már csak azért is, mert a bal vénám egyébként sem fényes, szét is pukkantotta, úgyhogy onnan nem is tudott volna még egyszer venni...
2013. nov. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Több gyerekem van, az útólsóval GDM-em volt, így azóta évente megyek erre a vizsgálatra, hogy ellenőrizzék, nem alakul-e ki nálam cukorbetegség. Már néhányszor megcsinálták, és mindig egy kézből vetetem le az összeset, a balból, és általában csak onnan vetetek vért is, mert akkor amikor nem sikerül, akkor az fáj, és nem a jobb, amit jobban használok, lévén hogy jobb kezes vagyok.
2013. nov. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.pont attol féltem h jobban fog majd fájni ha ugyanabbol veszik.valamelyik karomat muszály vagyok 2x oda adni.eegyébként itt nagyon rosszul veszik fájdalmasan úgyhogy félek ettől a cukorterheléstől elég 1x kibírni nemhogy 3x.
2013. nov. 26. 15:32
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

Szia, miért vesznek háromszor? Itt az a protokoll (Debrecen, Nyíregyháza) hogy előző 1-2 napban a háziorvoshoz kell elmenni, és vércukorszint mérővel megnézi a reggeli, éhgyomri cukorszintet.

Ha ez 6 alatt van, akkor lehet menni, másnap / harmadnap ugyancsak reggel a kórházba, ahol vesznek vért éhgyomorra, utána meg kell inni a cukros vizet, majd 2 óra múlva ismét vesznek vért. Nekem külön karból vették, mert az első bepirosodott, de csak ez a két szúrás volt, nem 3.

2013. nov. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem a bal karomban vékonyabb az ér, így azt szoktam egyszer adni, a jobbot meg kétszer.
2013. nov. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért vesznek 3x de sajnos 3 vérvétel van óránként.
2013. nov. 26. 17:54
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Akkor kedves az orvosod, a terheseknél csak 2 pontos cukorvizsgálatot szoktak csinálni :)

És abból veszik, amelyiket odanyújtod. nekem mindkettőt balból vette.

2013. nov. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy látom, változó ez a dolog.


Nekem 3-szor vettek vért. Éhgyomri, lötty után 1 óra, és 2 óra.

Én mind a háromszor ugyanabból a karomból vetettem, szerencsére a laboros nagyon jól szúrt, a kis pöttyökön kívül semmi nem látszott.

2013. nov. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És különböző helyekre szúrt vagy ugyanoda?
2013. nov. 27. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!