Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes 5napos uh-n először...

12 hetes 5napos uh-n először 3mm-t mértek. Másik orvos aznap 2.2 mm-t mért. Másnap genetikai uh ott is 2.2 mm. Megnyugodhatok?

Figyelt kérdés
2013. nov. 1. 13:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat kihagytam hogy a nyaki redőt mérték ennyinek.
2013. nov. 1. 13:26
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocs, de mire mérték ezeket az értékeket?
2013. nov. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mármint nyaki redőre? Elviekben nincs gond, ugye 3 mm-ig jó, ilyen kicsi babánál könnyű pár tized mm elmérni. Ha 2 másik 2.2 mért akkor inkább annyi. Orrcsont volt? Jó, hogy már túl vagy rajta én jövő héten megyek és nagyon izgulok.
2013. nov. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen volt orrcsont, de ezt is a második uh-nál közölték, az elsőnél nem mondtak szinte semmit. Nagyon meg voltam ijedve.
2013. nov. 1. 13:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Így már más.:)

Elvileg 3mm-ig elfogadható az érték, és ha kétszer is 2,2mm-t mértek, akkor valószínű az lesz a jó.

2013. nov. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Bízom benne. Legközelebb 16. héten lesz afp vérvétel, meg a genetikán visszahívtak a 17. hétre vérvételre, ahová nem tudom menjek-e...az orvosommal majd megbeszélem, csak félek megint, hogy 2 különböző eredményem lesz, és végig izgulhatom majd a karácsony környékét. Úgy vagyok vele, hogy elmegyek itthon az afp-re, ha az esetleg nem jó ( de biztos hogy jónak kell lennie!!!) , akkor utána úgyis kell lennie további teendőnek.. Remélem az orvosom is jónak látja így.
2013. nov. 1. 13:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Vért nem vettek?

Általában több értéket vetnek össze, és abból adódik ki egy esély. Pl 1:2500 vagy valami hasonló.

Neked nem mondtak ilyen számot?

2013. nov. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem vettek vért. Hanem azt mondták majd nov. 28 án menjek vérvételre, de én azt már későnek tartom, akkor 17+1 napos leszek...Nem is tudom igazából, akkor mit néznek, mert ugye az afp-t a 16. on nézetem itthon.
2013. nov. 1. 14:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez a bizonyos vérvétel, amiről előttem szó volt, az a bizonyos kombinált teszt. Még le tudják venni a vért, ha gondolod. Az UH és a vérvétel eredménye alapján számolnak a Down-kórra, Edwards-kórra esélyt, ha az FMF-nél csinálják. Ha az Istenhegyist csináltatod, az egy kicsit drágább, de ott a Patau-szindrómára is szűr a vérvétel.


A nyaki redővel kapcsolatban abban kellene bíznod, amit a legjobb minőségű géppel csináltak - persze a vizsgálatot végző orvos gyakorlata is ugyanilyen fontos. Én 3 különböző gépen láttam a gyerekemet a 12. hét környékén - elmondhatatlan különbség van a gépek felbontása szerint.


Mit jelent az, hogy genetikai UH-on voltál? Hol voltál?

2013. nov. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az uh gépek minőségéről tudnék mesélni.

A 7. héten hüvelyi uh-val nem látták a babát. Azt mondták biztos később volt peteérésem. Aznap egy magándoki megmutatta az 1,8 mm-es babát.


Na ezek után hogyan tudnak orvosok ilyen pocsék gépekkel mm-eket pontosan mérni??

2013. nov. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!