Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szabimat részarányosan...

A szabimat részarányosan vehetem ki addig a napig, amíg meg nem kezdem a táppénzt szülés előtt?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, attól hogy táppénzen leszel, ugyanannyi nap szabid van.

Mindet ki tudod venni előtte.

2013. nov. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudja kivenni mindet, elso. A torvény szerint a szabadsága nagyobb részével a munkaltato rendelkezik, o pedig csak a részarányosan kiadásra kötelezhető. Tehat januárban nem mehet el 21 nap szabira, hiába járna neki annyi egész évre. Persze lehet a munkaltato jo fej, de nem koteles.
2013. nov. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Munkaügyessel érdemes lenne beszélni. Én október elejétől voltam táppénzen (december közepén szültem). Én is részarányosan gondoltam kivenni, de a humánosok szóltak (mert átmentem beszélni velük több ügyben is), hogy nyugodtan az egész évit vegyem ki. Kérdezz utána a munkahelyeden!
2013. nov. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk így van, hogy kivehetem azt a szabit, ami arra az évre jár, amikor megszülök. De úgy tudom, ez tényleg így van, bár biztos munkáltató függő is. Nálunk mindenki így csinálta, és csak utána ment szülési szabadságra vagy táppénzre, nem tudom melyik van közvetlen szülés előtt.
2013. nov. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azaz egyben 23 napot leszek szabin szülés előtt.
2013. nov. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az új munka törvénykönyve úgy rendelkezik, hogy szabadság csak a ledolgozott időre jár, tehát a táppénz idejére nem jár szabadság, csak ezt sokan nem tudják.


Én május 23 óta vagyok táppénzen, és az idei szabadságomat csak időarányosan addig a napig vehettem ki, tehát az éves szabimnak nem egész a felét.

2013. dec. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az izgi, mert én kivehettem az egészet... Akkor kifizettetik, vagy mi lesz? O.o
2013. dec. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!