Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34hetes terhes vagyok és...

Monilada1500 kérdése:

34hetes terhes vagyok és kijött az aranyerem! Ez teljesen normális vagy forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
2013. nov. 28. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos teljesen normális. :( Azért én a helyedben megmutatnám proktológusnak, mert ahogy megy az idő, lehet, hogy még rosszabb lesz és terhesen nem szabad bármelyik aranyér elleni kenőcsöt vagy kúpot használni. Nekem anno Detralex-et írtak fel, illetve 2 féle kenőcsöt is, ezek nagyon jók voltak, de mégsem engedtek az orvosaim hüvelyi úton szülni, mert féltek, hogy az erőlködéstől további komoly bajok lehetnek "odalent". Hozzá kell tennem, hogy 40 éves voltam és nekem már félidőben nagyon nagy aranyerem lett (külső) és havonta kellett emiatt proktológushoz járnom.


Amúgy legtöbbször csak szülés közben jön ki. Kitartás!

2013. nov. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sajnos normális, minden második kismamának van legalább ha nem a terhesség alatt akkor szüléás közben. Csak emiatt nem kell orvoshjoz menned.
2013. nov. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos "normális", megmutathatod proktológusnak, de nem nagyon tud veled most mit kezdeni. A terhesség miatt krémet, kúpot fog adott nekem, mást nem tudott tenni. A Sperti kúp és krém elég jó - akárhol van használd mindkettőt, kint és bent is, sokkal hamarabb javul. Ha nagyon nem akar elmúlni, akkor még a Lioton és a Venoruton kenőcs és a tabletta is mehet - mindkettő recept nélküli és terhesség alatt is használható - nőgyógyász és gyógyszerész szerint is biztonságos.
2013. nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, hogy milyen az az aranyér. Ha nem okoz különösebb problémát, nem kimondottan fájdalmas és nagy, nem vérzik, nem kell vele orvoshoz rohanni. Rengetegen szülnek aranyérrel is. Utána pedig többnyire elmúlik, ahogy jött.
2013. nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) felhívtam ma az orvost és azt mondta h a terhesség vége fele nagyon sok kismamát érint az aranyér a tehertől ami nyomodik lefele és ezért van azt tanácsolta hogy kamillás borogatást végezzek és vegyek kenőcsöt valakinek van valami jobb ötlete hogyan kezeljem még?
2013. nov. 28. 18:15
 6/7 anonim ***** válasza:
sok folyadék, sok rost, hogy ne nagyon kelljen a WC-n erőlködni. Baracklekvár, szilvalekvár, aszalt szilva. Mellette pedig kúp és krém.
2013. nov. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel nemcsak a székrekedés, hanem a hasmenés is okozhat aranyeret, érdemes a másik végletre is gondolni. A védőnőtől hallottam, hogy a túl sok (500 mg feletti) magnézium is tud hasmenést okozni - nálam ez volt az arenyér oka.
2013. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!