Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudom nem szép dolog, de nem...

Tudom nem szép dolog, de nem is könnyű a cigit abbahagyni. De akiket érint a téma, egészséges a gyerekük?

Figyelt kérdés

hallottam olyat, hogy a vérellátottságban okoz károkat a magzatnál, ami által nem jut elegendő oxigén, ami leginkább az agyra veszélyes, tehát szellemileg elmaradottságot, vagy tanulási nehézségeket okozhat.


kinek mikor sikerült abbahagyni?


én nagyon le akarom rakni, meg próbálom korlátozni, most olvasom az Allen Carr-os könyvet is(ha valaki ismeri)


most 4 hónapos vagyok, és nem állok jól, még mindig cigezem :(


2013. dec. 1. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sógórnőm sem hagyta abba és az asztmás gyerekét nézheti már évek óta ahogy szenved. A koraszülés veszélyeiről nem is beszèlve. Dohányosok esetébe ugyanis ez az egyik legnagyobb veszély, ami ugye további gondokat okoz.
2013. dec. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is dohányoztam, nem keveset. Napi 1 dobozzal biztos. Viszont ahogy babát terveztünk egyből letettem. Egy hónapig egy szálat sem szívtam el mielőtt teherbe estem. Aztán mikor megtudtam h baba lesz főleg nem. Nagyon nagyon nehéz volt megállnom, mert én mindig a cigihez nyúltam mikor bármi is egy kicsit felidegesített vagy valami öröm ért, de sikerült! Párom nagyon büszke volt rám és ez is sokat segített, mert nem akartam neki csalódást okozni! Viszont már nem csak magadért tartozol felelősséggel hanem a kicsiért is! Megtudnád bocsájtani magadnak ha a te gyengeséged miatt beteg lenne a babád? Én biztosan nem!

Ne legyél felelőtlen! Gondolj a picire! Tudom, hogy nagyon nehéz de tedd le minél előbb. Így is hogy már 4 hónapos vagy és még mindig cigizel folyamatosan mérgezed szegényt!

Nagyon drukkolok neked, hogy sikerüljön és hogy ne legyen semmi baja a kicsinek!

2013. dec. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

amiket írtál, arról mintha azt olvasnám, ha a szülők dohányoznak, tehát a megszületett baba amikor cigifüstöt szív, szóval nem terhesség alatti időszakra vonatkozik.

"passzív dohányzás" címszó alatt fut ez a téma, az asztma és a bölcsőhalál.

".....és a megszületett gyermekre is ártalmas pl. több lesz közöttük asztmás, megszaporodik a hirtelen-váratlan bölcsőhalál, ha a szülők dohányoznak."

2013. dec. 1. 15:19
 4/12 A kérdező kommentje:

köszönöm 2. válaszadó.

a lelkiismeretemről nem is merek írni, és mégis :(

2013. dec. 1. 15:21
 5/12 anonim ***** válasza:

Van, akinek egészséges lesz a dohányzás ellenére, van akinek nem, van akinek meghal a babaja. Én nem kockáztattam, és letettem a cigit egyik napról a másikra. Nem azert írtam, hogy veregessék meg a vállamat, hanem azert, hogy értsd meg, letenni a cigit csak elhatározás kérdése.

Lehet kifogásokat keresni, meg sztorikat, ahol a dohányzas ellenére egészséges baba született, de egyszerübb lenne abbahagyni a cigizést.

2013. dec. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos én egész terhesség alatt nem tudtam letenni. Probáltam, de 1-2 nap után feladtam. Hála Istennek semmi baja nem lett a picinek, 40 hetesen szültem, 3650 gramm lett. Azota is szépen nö, most már elmult 2 éves. Nekem nagy szerencsém volt, de ha nem lenne egészséges a hibámbol, elásnám magam. Legkőzelebb nem kockáztatok az biztos.
2013. dec. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

az alábbiak meg mintha aligha lépnének érvénybe nálam:

"• Dohányos nőknél gyakoribb a méhen kívüli terhesség, mint nemdohányzó társaiknál. (nálam nem méhenkívüli)

• Azoknál a nőknél, akik terhességük alatt is dohányoznak, jóval magasabb a komplikációk előfordulása, mint rendesen.(max császároznak, az meg másoknál is megesik)

• Az összehúzódott erek, és a vér alacsonyabb oxigén tartalma miatt rosszabb a méh vér- és tápanyagellátása, ezért a placenta kevésbé tud megtapadni a méh falán, leválik, és vetélést okoz.(nem vetélek, hál isten)

• Ennél enyhébb következmény a gyakori koraszülés.(nem látom ennek a hátrányait)

• Várandóság alatt a fokozott igénybevétel mellett a dohányzás gyakrabban okoz cukorbetegséget, ami káros hatással van a fejlődő magzatra. Mivel ilyenkor „más állapotban" van a szervezet, sokkal nehezebb beállítani a megfelelő vércukorszintet, mint egyébként, gyakran a diéta nem is elegendő, hanem gyógyszeres kezelésre is szükség van.(vértesztnél cukor nálam rendben)

• A terhességük alatt dohányzók magzatai kevésbé tudnak fejlődni a rosszabb vérellátás és a kevesebb tápanyag miatt, így általában kisebb súllyal jönnek a világra. Az alacsony testsúly az egyik rizikótényezője a csecsemőhalandóságnak. (rizikó..nem konkrétum)

• A dohányosok csecsemőinek rosszabb a tüdőfunkciója, mint lehetne, kevésbé érett tüdővel jönnek világra.( amagzat nem vesz levegőt a méhben,nem értem hogy függ ez össze a tüdő fejlődéssel)

• A bölcsőhalál gyakrabban fordul elő a dohányosok gyermekeinél, mint nemdohányzó társaikénál.(erre amúgy is figyelnék, veszek majd légzésfigyelőt)

• Azok a babák, akiknek anyja terhessége alatt is dohányzott, nyugtalanabbak, ingerlékenyebbek, nehezebben kezelhetők."(ez szerintem megint nem ettől függ)

2013. dec. 1. 15:26
 8/12 A kérdező kommentje:

#5 ez csak úgy tűnik, hogy a legegyszerűbb abbahagyni a cigizést

#6 gratulálok a babához :)örülök, hogy minden rendben.

2013. dec. 1. 15:28
 9/12 anonim ***** válasza:

ahogy megtudtam, hogy terhes vagyok (megcsináltam a tesztet) oda is adtam a doboz cigimet a páromnak, és azóta se (6 hós, anyatejes baba) gyújtottam rá! előtte IMÁDTAM cigizni, fél doboz is elment esténként. mit mondjak. NEM IS HIÁNYZOTT! és nem volt hányingerem, sőt, kellemesnek találtam a cigiszagot - párom ha az erkélyen rágyújtott, mindig szippantottam a beszivárgó füstszagból.

de egyszerűen NEM gyújtok rá, és kész, és ILYEN EGYSZERŰ.

majd, ha már nem szopizik.

TE VAGY A FELELŐS a gyerekedért. ha beteg lesz a cigi miatt, azt sose fogod megbocsátani magadnak, olvass pár cikket, majd jól megijedsz, remélem, hatásos lesz :)

ismerek olyat, aki cigizett, és semmi baja nem lett a gyerekeknek, de ismerek olyat is, aki valószínű az anyja bagózása miatt kemény pollenallergiás.

még konkrétan semmit nem bizonyítottak arról, hogy ártalmatlan a cigi, de azt, hogy ártalmas, már annál inkább!

hidd el, nem nehéz. fel kell fogni a cigi súlyát, és le kell tenni. ki fogod bírni, ha akarod. gyorsan telik az idő, ha meglesz a baba, és nem szoptatsz, mind a 10 ujjad közé tehetsz cigit, és egyszerre szívhatod el a "csokrot" :)

2013. dec. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

én is arra gondoltam, hogy tulajdonképpen igazán csak most kellene abbahagyni vagy felfüggeszteni, hogy pár hónapot, csak kibirok, vagy 1 évet.

de most is, hogy épp nem cigizem, ez az állandó mardosó érzés. most azon vagyok, hogy legalább több órás szünetet tudjak hagyni két szál között. ha már letenni nem teszem még mindig nem :(

2013. dec. 1. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!