Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen egészséges, könnyű,...

Milyen egészséges, könnyű, hideg, gyorsan elkészíthető ételeket, turmixokat, leveseket ismertek? (bővebben lennt)

Figyelt kérdés

az étkezéssel van elsősorban gondom ,mivel suliból kb fél 5re érek haza,és nem tudok sehol ebédelni,max szendvicset...


olyan "fogyókúrás",de legfőkébb egészséges ételeket szeretnék enni amiket suliba tudok magamnak csomagolni.


pl. reggeli : puffasztott rizs,pici sajtkrémmel,aztán ananászturmix , ebédre sütőtökpüré,valamint borsós barnarizs.


ilyenekre gondoltam. pl.csak semmi más nem jut eszembe, leves kéne még ,viszont nem nagyon találtam fogyókúrás levest.


ha valakinek esetleg van még ötlete,tippje v bármi hasznos hozzászólása ,azt szívesen olvasom :)


2010. febr. 16. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

hát én szoktam olyat, hogy paprika apró kockára vágva, bele sovány sonka szintén kockára vágva, rá zöldfűszerek, és joghurt (mondjuk az suliba nem biztos h a legjobb..), meg gyümiket is összevághatsz, és dobozból megeszed (arra is mehet joghurt meg egy kis műzli). Levesnek meg minden olyan jó, amiben nincs tészta, és tejszín. Az egész szinte nulla kalória. Zöldségleves a legjobb. Tejszín és tejföl helyett a levesbe is mehet joghurt, és akkor valami brokkoli krémleves vagy ilyesmi szerintem teljesen jó. Keressgélj recepteket.

És salátákat minden mennyiségben csinálhatsz, jól meg is tudod enni suliban. Vágj bele grillezett csirkehusit mondjuk. Meg vihetsz akár zabkását is, fahéjjas almás, kókuszos banános, ami tetszik. (banánt néha nyugodtan ehetsz). Azt is mondják, ha a reggelt egy banánnal és 1 pohár vízzel kezded, az beindítja az emésztést.

Ha eszembejut vmi még írok :)

2010. febr. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is a salátákat akartam javasolni, abból tényleg százfélét összeállíthatsz. Az egészséges táplálkozás alapja, hogy - amit lehet - frissen és saját magad készítsd: itt elsősorban arra gondolok, hogy ne használj leveskockát, konzervgyümölcsöt, dobozos gyümölcslevet, készen kapható salátaöntetet stb. Ezek többnyire cukor és ízfokozók keverékéből állnak. Levesalapot például egyszerűen csinálhatsz natúr zöldfűszer keverékből (olyan, mint a vegeta, csak nincs benne cukor és só), és abban bármilyen zöldség kockákra vágva nagyon finom, esetleg egy kis tejföllel vagy joghurttal összeturmixolva egy hamis krémleves lesz belőle. A gyümölcssalátákhoz natúr műzlit, vagy aszalt gyümölcsöt, pár szem pörkölt (nem sós) mogyorót szórsz, és máris isteni. De az abszolút kedvencem a zabkorpás panírban sült zöldség (csak tojás és utána zabkorpa, liszt nem kell). Legjobban tökfélékből szeretem, de a hagyományos karfiol vagy brokkoli is jó.
2010. febr. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csináld meg előre előzőnap este. Én ha tehetem, csirke+rizst viszek suliba, bár nem fogyókurás célból!:P:D
2010. febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!