Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, anyukák! Nektek is...

Kismamik, anyukák! Nektek is meg volt ez az érzés a terhességetek elején?

Figyelt kérdés

Most leszek 9 hetes.

Szóval ha meglátok az utcán egy óriási hasú, felpüffedt arcú kismamát, akin látszik, hogy a halál f.aszára kivánja az egész terhességét, csak arra tudok gondolni, hogy "úristen, én nem akarom ezt az egészet, hogy fogok kinézni, hogy fog rám nézni a párom egy bálnaként??!!" De közben meg nagyon boldog vagyok.....

Másnál is megvolt ez az érzés, vagy egyedül vagyok vele? Akinek igen, mikorra múlt el? Egyáltalán elmúlt?

Előre is köszi

K.


2013. dec. 5. 19:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Aki pedig a halál f....-ra kìvánja a terhessèget, arról inkább nem is mondok semmit..."


Pedig hidd el van ilyen..mikor a lábad olyan vízes hogy nem megy rá semmilyen cipő,amikor már nemtudod a lábad megtörölni vagy kitörölnia feneked mert akkor a hasad hogy se lehajolni se megfordulni nemtudsz!

Persze ezek nem végig a terhesség alatt hanem az utolsó 2-3 hétben.

Hidd el tudom miről beszélek,két gyereket szültem!

Főleg a 2.-ik terhességem vége felé volt brutál mert az elsőszülöttemnek nem mondhattam,hogy most Anya pihen egy kicsit mert fáj a lába..neeeem ugyanúgy menni játszótérre,biciklizni stb stb!

Na és akkor már igenis a halál f...ra kívántam az egész terhességet no nem a babát csak az egész állapotot úgy ahogy van...

Szavaidból úgy érzem olyan felett ítélkezel amiről nem sok gőzöd van!

2013. dec. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos nalam is ugyanez a problema, raadasul en ikreket varok. Az elso hettol kezdve betegesen figyelek magamra, az alakomra, az etkezesemre, hogy mindig csinos legyek, meg otthon is. Sokak szerint ez mar nem normalis, hogy gorcsosen probalok megfelelni a paromnak....nalunk is ugyanaz a helyzet, van az izmos, jokepu parom, es nem akarok mellette "terhes" lenni....remelem ertitek.

Szerintem idovel el fog mulni ez az erzes, legalabbis en remelem.

Udv, 16hkm

2013. dec. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem sose jutott eszembe ilyen. Mondjuk mi másfél évet vártunk a csodára. Lefogyni könnyen le lehet, és a gyerekért bármit kibírnék, bármit. Ez valahogy ösztönös
2013. dec. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én azért izgultam az elején, hogy látszódjon, hogy terhes vagyok. Túlsúllyal indultam, kb. a 20-21-ik hétig úgy néztem ki, mint aki nagyonnagyon (még pluszba) meghízott...aztán elkezdett kerekedni a pocim, és most már kimondottan 'terhes' kinézetem van. A doki közölte, hogy a 9.ik hónap végére jó lenne, ha csak 9 kilót híznék...hát én most tartok annyinál, a 29. héten..pedig nem eszem többet, mást, és még mozgok is (már ha a napi több km sétát annak lehet nevezni). Párom mindig mondogatja, hogy neki így is tökéletes vagyok, és amúgy is a gyermekünket várom, ne foglalkozzak azzal, hogy mekkora a pocakom. Szoptatás alatt, meg amikor futkorászni kell a gyerkőc után, úgyis lemegy a többlet (:
2013. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen soha nem fordult meg a fejemben. csíkos is lettem, kötény hasam lett,de nem érdekel, van két gyönyörű gyerekem és ez a lényeg!Ha a férjem azért elhagyna,mert hogy néztem ki a terhesség végén,vagy most akkor menjen,de ha ilyen történne akkor az nem azért lenne,csak okot keresne!
2013. dec. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Soha de soha nem jutott ilyen az eszembe.Már a 35hétben vagyok,tiszta víz a lábam,csizmát nem tudtam magamnak venni(bár ekkor a boltban elsírtam magam,a párom vigasztalt meg),a gyűrűmet nem tudom hordani,már szinte pisilés után is alig tudom ott kitörölni.Tiszta stria a hasam,+13kg-t híztam,kerek lett az arcom,alig bírok fekvésből felkelni,nehezemre esik a zoknit-cipőt-bugyit felvenni,légszomj gyötör gyomorégéssel keveredve,állandóan pisilni járok és még sorolhatnám!DE ezek sem érdekelnek!Imádok terhes lenni és nagyon várom a kisfiamat! Nem érdekel és nem is fog,hogy min kell nekem átmennem,csak Ő egészséges legyen és itt legyünk köztünk.A párom sem néz rám bálnaként,még a nemi életünk is ugyan olyan jó.Amikor elkezdtek előjönni a csíkjaim,mindig számolgatta,de aztán olyan sok lett,hogy inkább feladta :D Nem hinném,hogy majd a te párod egy bálnát látna benned!Nem azért vannak ezek a változások,mert neked így van kedved,hanem mert babát vállaltatok és együtt vállaltátok!Gyermeke anyjaként tekint rád és gondolom ő is tudja,hogy mivel jár egy terhesség!


19L

2013. dec. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!