Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes vérvétel után, ha...

24 hetes vérvétel után, ha magas lenne a cukrom, akkor milyen ételeket ehetek?

Figyelt kérdés
Tudnátok diétás recepteket írni?Fehérkenyeret egyáéltalán nem lehet enni?
2013. dec. 8. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem várd meg az eredményt, addig ne kínlódj ezzel.

Ha tényleg magas, akkor szabályok szerint kell diétázni, az orvos megmondja, hogy napi hány gramm CH-t (szénhidrátot) fogyaszthatsz, és milyen elosztásban, általában napi 6 étkezés kell. számolni kell a fogyasztott étel CH tartalmát. Dietetikus szokott segíteni a diéta megtanulásában.

Ebédhez lehet enni akár fehér kenyeret is, csak nem annyira érdemes, mert kevés fér bele az adagba, és akkor éhes maradnál, de ha kell, majd megtanulod.

2013. dec. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a cukrod magas lenne, akkor diabetológiára küldenek, ahol mindent el fognak mondani. Amíg nem derült ki, hogy valóban magas a cukrod, addig ne pánikolj. De a saját diétámról tudok írni neked.


Nekem nem szabad fehér kenyeret ennem, csak teljes kiőrlésűt, mert ugyan a szénhidrát-tartalma nem sokkal kisebb, de az nem emeli olyan gyorsan és drasztikusan a cukrot.

Cukor tilos minden formában, helyette inkább édesítő.

Rízsből inkább a barna rízs, tésztából a durum. A krumpli lehetőleg kerülendő. Tejtermék reggelire kerülendő, utána már lehet.

Az egyes étkezések szénhidrát-tartalmát majd az alapján szabják meg, hogy mennyi lesz a cukrod, így arról nem írok.

De ha diétára is fognak, ne ijedj meg, szinte bármit ehetsz, csak kevesebbet.

Amit számolatlanul ehetsz, azok a felvágottak, a hús, a zöldségek. Ezeket nem kell számolni, mert szinte semmi szénhidrátot nem tartalmaznak.


Én az étkezésemen nem sok mindent változtattam, nem kellettek külön receptek, csak a már meglévőkön változtattam apróságokat (pl. főzeléket graham liszttel sűrítem, nem fehér liszttel).

2013. dec. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nekem egy könyvet adtak,amiben benne van sok étel szénhidrát tartalma.Még a zöldség is tartalmaz,de jóval kevesebbet mint a rízs,kenyér,vagy tészta.

Én nem eszek fehérkenyeret,csak teljes kiörlésűt,de abban is csak olyat ami nem csak barnára van színezve és elnevezve teljeskiörlésűnek.

2013. dec. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!