Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív lett a tesztem....

Pozitív lett a tesztem. Pajzsmirigy alulműködésem van. Mire figyeljek? Szóját nem lehet enni, s még mit? Folsavon és terhesvitaminon kívül mit szedjek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 9. 09:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
azt tudod,hogy meg kell emelni a gyógyszeredet?
2013. dec. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szia mennyi a tsh-d? szedsz rá gyógyszert ha nem akkor el kell menni egy endokrinológushoz és ő ír fel neked gyógyszert!
2013. dec. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szedek gyógyszert, amikor felírták, akkor 7,6 volt, most nézettem pénteken, sztem keddre meglesz az eredmény.1 egész 75 mg-os euthyrox-ot szedek.
2013. dec. 9. 09:50
 4/12 anonim ***** válasza:

A terhesség alatt havonta kéne ellenőrizni a tsh, t4-et, más teendőd nincs egyelőre. Endokrinológushoz úgyis mész, tudadd vrle hogy terhes vagy!

A napi 200 mg jódbevitel legyen meg, nézd meg a terhesvitaminod mennyit tartalmaz, és ha kell egészítsd ki.

2013. dec. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Terhesvitamint nekem nem engedett szedni az endokrinológus, mert jód van benne és a fokozott jódbevitel intenzívebbé teheti a pajzsmirigy elleni autoimmun támadást. Folsavat és külön vasat szedtem a terhesség alatt, illetve Tovita D3-at (ez csonterősítő, kálcium és d vitamin hiány megelőzésére kellett szedni). Egészséges kisfiam született.
2013. dec. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Így van, nem szabad jódot szedni!

A 175 ug nagyon sok, mellette nagyon gyorsan rendeződni fog a TSH szinted. A szóját én nem hallottam még, hogy nem lehetne enni, pedig 10 éve van alulterhelésem. A kalciummal viszont érdemes vigyázni, mert gátolja a thyroxin felszívódását. A leghatékonyabban úgy szívódik fel a pajzsmirigyhormon, ha reggel, éhgyomorra, 1 nagyobb pohár vízzel veszed be és még a kávéval is vársz min. félórát, főleg, ha tejet is teszel bele.

Arra figyelj még, ha autoimmun eredetű az alultermelés és lányod lesz, akkor az első menstruáció után érdemes elkezdeni nála a TSH kontrollt, mert nagyon nagy valószínűséggel örökli tőled a hajlamot.

2013. dec. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6. vagyok, 32 hetes terhes.

4,5-tel estem teherbe, most 2,3 kilós a gyerkőc és még van 8 hetünk :) Én terhes vitamint sem szedtem, az orvosom sem támogatta és mi sem. Viszont ahogy előttem is írták, folsavat a 12. hétig, vasat, kalciumot és magnéziumot igen - ezekben az a jó, hogy egyiket sem lehet a másikkal együtt szedni, erre érdemes még figyelni. A többi felesleges, csak túl jó a marketing:)

Nem kell megijedni, jól kezelt alulműködés mellett minden rendben lesz.

2013. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocs a jódos javaslatért, nekem kimondottan előírta az endokrinológus. (szintén alulműködés, szintén várandós) Akkor rá kell kérdezni.
2013. dec. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Magyarországon a legtöbb alultermelést autoimmun eredetű probléma okozza. Ezeknél azért nem szabad szedni mert a jód és a jódozott só is aktiválja a gyulladást, belezavar a vérvételnél, fals eredményeket ad.

Nem autóimmum eredetű az alulműködés: kivették a pajzsmirigyed vagy sugárterápia után elhalt stb.

2013. dec. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy minden orvos mást mond. Az "én" orvosom egy 20-dik verziót mondott nemrég, akkor még nem voltam terhes. T3, T4-et nem néztek, azt mondta a doki, hogy mindegy, hogy autoimmun-e vagy sem, akkor is lehet jódot szedni, azt már én húztam ki belőle, hogy külön jódot ne szedjek, de olyan multivitamint, amibe van jód is, azt lehet.
2013. dec. 9. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!