Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes terhes vagyok és...

LN09 kérdése:

16 hetes terhes vagyok és pajzsmirigy alulműködésem van. Ma voltam endokrinológusnál és azt mondta már alig van pajzsmirigyem. Lehet baj? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Meg kell emelnem a Letrox adagot ( most 100 mikrogrammot szedek ) és jodid tablettát kell szednem. Ugye a babáimnak nem lesz ettől bajuk, hogy alig van pajzsmirigyem? Főleg ha most többet fogok szedni.
2010. jan. 22. 17:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szia!Én is pajzsmirigyes vagyok és nekem is alulműködik!Én Euthyroxot szedek már 5 éve!Nem vagyok szakértő,de egy dolog biztos!Ha a Te véreredményed jó ,vagyis jó a TSH,ft3,ft4 akkor a babádnak nem lesz baja!Gond akkor lenne,ha nem lennél kezelve,mert az idegrendszeri károsodást okozhat.Szóval tartsd be ,amit a doki mondott,mert így lesznek jók valószínűleg az eredményeid!!!!A gyógyszerek meg azért kellenek,hogy ha már alig van pajzsmirigyed akkor azok pótolják azt a hormont amit egyébként a pajzsmirigyed termelne!!!!Szóval nyugi!!!!Menj rendszeresen ellenőrzésre!Boldog babavárást kívánok neked!!!Üdv :15 hetes kismama
2010. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem új dolog a pajzsmirigyem... 3 éve kezelik. Terhesség elött azt mondta a doki, hogy ha terhes leszek szedjek 75 mikro helyett 100-at. Én már az elején igy tettem, mikor teherbe estem. Viszont azt is mondta, hogy ha terhes leszek menjek vissza hozzá mert lehet emleni kell. Én csak most mentem vissza, amiért jól le is szúrt.

Viszont megijesztett, hogy már alig van... Mert eddig minden ok volt. Vért ma vetettem le, azt csak hétfőn tudom meg milyen lett.

Nem szeretném ha betegek lennének a babáim...

2010. jan. 22. 18:02
 3/17 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok!Én ilyet még nem is hallottam!Nekem is kezelve volt mindig a pajzsmirigyem!De a doki minden ellenőrzésnél a lelkemre kötötte,hogy ha véletlenül teherbe esnék,akkor a 6-8.hét között mindenképp menjek!!!!De ilyet soha nem mondott volna,hogy magamtól váltogassam a gyógyszert!:(((((((Gyorsan keress egy másik dokit!!!Nekem pl.egy kicsit sem változtak az értékeim miután terhes lettem!!!!Mi lett volna ha neked sem változik,Te meg megemeled a gyógyszert!!!!Felelőtlen a doki nagyon!!!!!Én a 6.héten voltam, majd a 11.héten!És mennem kell a 17.héten megint!Mindig ellenőrzés,vérvétel!!!!Félre ne értsd,ez NEM A TE HIBÁD!De keress egy másik dokit!!!!!!!
2010. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Talán most az a szerencsém, hogy megemeltem az adagot. Igazából kisebb gondom is nagyobb volt, minthogy visszamentem volna hozzá...

A régio egyik legjobb dokija, nem akarnám lecserélni.


Igazából nem volt eszembe hogy vérvételt csináljak, gondoltam jó ez igy, hogy 100 mikrot szedek. Csak ugye most mentem hozzá vissza 3 hónapos kontrollra, és ez miatt vetettem le vért a munkahelyemen, meg amúgy is kell a 16 hetes vizsgálatok miatt.

Még az sem biztos, hogy rossz a vérem. Én jól érzem magam, semmi olyan tünetem nincs...


Szóval ha kezelve van akkor nem lesz baj?

2010. jan. 22. 18:30
 5/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Ha kezelve vagy nem lesz baj!Csak kíváncsi vagyok a mostani eredményedre!Reméljük nem tér el nagyon!!!De ezek után nagyon figyelj oda ,hogy járj rendszeresen az ellenőrzésre!Mert sajnos sok bajt okozhat ha nincs odafigyelve rád!Az meg,hogy nem érzel semmit sajnos nem jelenti azt,hogy nincs baja a pajzsmirigynek!Ez a világ egyik legalattomosabb betegsége!És ha nincs beállítva az érték sajnos okozhat gondot a babánál!Írd majd meg,hogy milyen lett az eredmény!Én nagyon szurkolok Neked!!!!
2010. jan. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hétfőn megírom. De remélem nincs baj... Azt mondják a baba elveszi ami neki kell... Mindegy csak ne legyen bajuk. Ugye két baba duplán vesz el...

Mostmár szeretném élvezni is a terhességet, sajnos eddig csak aggódás volt.

2010. jan. 22. 18:45
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen sajnos ez így van!Én még tovább aggódom!Magas a vérnyomásom!Tachikardiám van!Kettéosztott a méhem!És a méhlepény teljesen fedi a méhszájat!Plusz a pajzsmirigy!!!!!!:((((((((És a pajzsmirigyen kívül,mind a héten derült ki:(((((((
2010. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Jaj szegény! Akkor neked sem könnyű!!! És ez mennyire veszélyes?
2010. jan. 22. 18:54
 9/17 anonim ***** válasza:
Elvileg a tachikardia nem annyira,mert betalocot szedek:(((A magas vérnyomást kedden ellenőrzik,tesznek fel 24 órás várnyomásmérőt meg ekg-t!Ha magas akkor arra is gyógyszer!!!Hát a kettéosztott méhvel elvileg nem lesz gond!Elvileg nőni fog a babával!!!!De nem vagyok meggyőzve!!!:(((((A méhlepény meg a lehető lesz@rabb helyen van!Így fekvés!!!!No szex,no főzés,no takarítás!Fekszek a szemétdomb közepén!:))) Nagyon király!:(((De már csak 25 hét van hátra!!!!Mi az nekem....
2010. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Így van! Fekvés, lábak fel :)))))

Én attól félek, hogy két babával kinyílok mint egy rózsa, és mehetek befeküdni... Méhszájzárás, és hónapokig döntve fekvés, lábakkal felfele.


Hát nem egyszerű az biztos! Te tudod már mid lesz? Sokan mondják, hogy 15-16 hetesen már a doki megmondja mi lesz. Én hétfőn megyek UH-ra, bízom benne, hogy 17 hetesen már látszik valami :)

2010. jan. 22. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!